MIKROBIOLOGIA = CHEMIA LUB FIZYKA?

Uczelnie o kierunku mikrobiologia. Zasady rekrutacji oraz punktacji dla wybranych uczelni. Pomoc w przygotowaniu do pracy zawodowej w zakresie mikrobiologii.
szoszana
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2010, o 15:19

MIKROBIOLOGIA = CHEMIA LUB FIZYKA?

Post autor: szoszana »

Witam,
jestem w klasie maturalnej. Planuję zdać egzamin z polskiego, angielskiego i biologii na rozszerzeniu. Zastanawiałam się nad mikrobiologią, to strasznie ciekawe dla mnie. Ale boję się czy poradzę sobie z chemią i fizyką (czy te przedmioty, wiedza w owych dziedzinach jest potrzebna na tym kierunku studiów?) jestem z klasy humanistycznej, więc martwię się czy sobie potem poradzę.

pomóżcie, doradźcie, proszę.
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: MIKROBIOLOGIA = CHEMIA LUB FIZYKA?

Post autor: szama »

Wejdź na strone uczelni do której się przymierzasz i zobacz plany zajęć, jakie są przedmioty.
Tahyon
Posty: 61
Rejestracja: 21 sie 2006, o 14:50

Re: MIKROBIOLOGIA = CHEMIA LUB FIZYKA?

Post autor: Tahyon »

Chemia mile widziana. Większość uczelni na I a czasem i na II roku zapycha czas studentom pierdołami czyli zbędnymi przedmiotami. Ja tak miałem z chemią wszelakiego typu. Nie powiem, dziedzina bardzo ciekawa, jednak ani razu mi się taka wiedza nie przydała w praktyce. Może z wyłączeniem biochemii ale to inna para kaloszy. Reasumując - chemia mile widziana, w fizykę możesz się bawić na własne ryzyko.
szoszana
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2010, o 15:19

Re: MIKROBIOLOGIA = CHEMIA LUB FIZYKA?

Post autor: szoszana »

tak, tylko Wy chyba nie zrozumieliście o co mi chodzi - czy na mikrobiologii POTRZEBUJĘ jakiejkolwiek wiedzy chemicznej? czy nie zdając z tego matury, nie ucząc się tego prawie wcale będę w stanie sobie poradzić jakoś na tym kierunku ?
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: MIKROBIOLOGIA = CHEMIA LUB FIZYKA?

Post autor: szama »

No przecież dostałaś odpowiedź.

Patrząc na plan zobaczysz ile różnego rodzaju chemii ma w planie wybrana uczelnia, Tayhon napisał ci jak to było w jego przypadku.
Tahyon
Posty: 61
Rejestracja: 21 sie 2006, o 14:50

Re: MIKROBIOLOGIA = CHEMIA LUB FIZYKA?

Post autor: Tahyon »

Skoro tak podchodzisz do sprawy studiów to nokaut z miejsca. Coś w stylu a może się uda. Zdam na minimum a potem się zobaczy". Z takim podejściem wypi*****ą Cię po pierwszym miesiącu, semestru nawet nie doczekasz. O ile Cię przyjmą w ogóle.

Miała być odpowiedź - to jest
claudette
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2009, o 17:39

Re: MIKROBIOLOGIA = CHEMIA LUB FIZYKA?

Post autor: claudette »

Jestem studentką II roku tegoż kierunku. Sama za chemią nie przepadam, ale jakoś przebrnęłam, nie jest tak źle. Owszem, troszkę trzeba nad fizyczną, organiczną, analityczną, ogólną posiedzieć Jeśli masz jakieś podstawy to raczej nie będziesz miała problemówltuszy do góry Ja sama byłam miałam w LO chemię podstawową Fizyka - to zależy na kogo się trafi. Mi akurat się udało:)
kierunek ciekawy, przyjemny, ale wymagający
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości