Matura 2012

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Binkoza
Posty: 51
Rejestracja: 23 lut 2010, o 14:57

Re: Matura 2012

Post autor: Binkoza »

Znam przelotnie dziewczynę, która dopiero w wakacje przed 3 klasą liceum rozszerzyła sobie zarówno biologię jak i chemię. I tknęła fizykę.
I wiecie, że dostała się na lekarski w Warszawie? Co prawda przez rok nie miała życia prócz nauki, ale zasuwała ciężko a do pomocy zgarniała głównie znajomych i udało jej się. Chociaż teraz zastanawia się, czy było warto.

Muszę się wam pochwalić dorwałam na jakimś zadupiowym bazarku w Warszawie Villego za 30 złotych!
Co prawda jakoś nie planowałam go kupić, ale przejże, obejrzę a potem sprzedam z zyskiem

A jak na razie przy tym natłoku spraw wszystko-byle-nie-nauka wreszcie dziś usiadłam. Ale do francuskiego. Może uzupełnię zeszyt od biologii?

Wesołych świąt i dużo odpoczynku!
Awatar użytkownika
Ciri123
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2011, o 13:15

Re: Matura 2012

Post autor: Ciri123 »

Miesiąc bez komputera.Ale nareszcie mam go z powrotem.wracają mi siły witalne
Binkoza pisze:Muszę się wam pochwalić dorwałam na jakimś zadupiowym bazarku w Warszawie Villego za 30 złotych!
Co prawda jakoś nie planowałam go kupić, ale przejże, obejrzę a potem sprzedam z zyskiem
Binkoza, ty pazerna.hehe To ja powiem tak.wypożyczyłam sobie Villego ze szkolnej biblioteki^^

Rozmawiacie tutaj sobie o swoich nauczycielach.może i ja się pochwalę.że osoba ucząca biologii w mojej klasie jest.straszna.zawsze przebąkiwała coś niefajnego na temat lekarzy, ale ostatnio.hm,hm.nie ma lekcji żeby nie słyszeć, że lekarze to oszuści chciwi i lecący tylko na pieniądze, że jak im nie pasują zarobki w Polsce to niech sobie idą za granicę a potem z płaczem będą wracać i przepraszać, że tylko oni mają prawo do podwyżek a reszta to co, i jak chcecie być lekarzami to powodzenia, i tak wam się nie uda bo tylko plecy i plecy.ale mnie to zdołowało, przyznaję aż mi się tak smutno zrobiło to po to mam iść na wymarzone studia, żeby za 2 tysiące się męczyć w szpitalu i jeszcze pracować ze świadomością, że co drugi pacjent myśli o mnie tak jak moja biologica.? Depresję przez nią mam Przy niej Wasi nauczyciele gadający t y l k o że się nie dostaniecie, to pikuś.
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Matura 2012

Post autor: kawa »

Ciri123, nie pazerna, tylko przedsiębiorczka. a pani z biologii to chyba po prostu chciała być lekarzem i teraz cierpi co roku jak widzi młodych co mają szanse
Awatar użytkownika
Binkoza
Posty: 51
Rejestracja: 23 lut 2010, o 14:57

Re: Matura 2012

Post autor: Binkoza »

kawa, właśnie!
Ja się tylko staram ustawić na przyszłość
Ciri123, nie wierz nauczycielom. Wszystko naprawdę zależy od Ciebie. Sam siebie tworzysz.
Mi matka gada, że nie podołam i jestem do bani. Miewam załamania, ale czy się poddaje? Nie.
Wierz w siebie i walcz. To jedna z podstawowych zasad
Awatar użytkownika
any_way
Posty: 174
Rejestracja: 14 paź 2009, o 12:34

Re: Matura 2012

Post autor: any_way »

Ja non stop słyszę to od ojca, więc. Ale średnio mnie to interesuje.

Nasza biologiczka też chciała początkowo iść na medycynę, ale zabrakło jej kilku punktów. Powiedziała nam, że musimy trzeźwo ocenić sytuację, ale że życzy nam jak najlepiej i wierzy, że spotkamy się kiedyś w gabinecie.
Awatar użytkownika
Ciri123
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2011, o 13:15

Re: Matura 2012

Post autor: Ciri123 »

Kochani jesteście :* Właśnie przywróciliście mi wiarę w siebie
Chyba od jutra zajrzę do mojej cegiełki, zwanej biologią Villego^^

Trochę z innej beczki, ale może był ktoś z Was na Dniu Przedsiębiorczości?
Awatar użytkownika
Binkoza
Posty: 51
Rejestracja: 23 lut 2010, o 14:57

Re: Matura 2012

Post autor: Binkoza »

Ciri123, żyj i wierz a będzie Ci dane!
Właśnie muszę swoją odebrać. A chętnie bym poczytała.
Chociaż przepisy drogowe już jęczą, żebym wreszcie je przejrzała.
Jak oceniacie samego Villego? Bo słyszałam, że to na zasadzie a, interesuje się biologią to poczytam sobie do snu i raczej niezbyt potrzebne do życia.

Że jaki dzień?
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: Matura 2012

Post autor: woicieh »

Ciri123 pisze:Trochę z innej beczki, ale może był ktoś z Was na Dniu Przedsiębiorczości?
Ja byłem - na serologii grupy krwi xd
Awatar użytkownika
any_way
Posty: 174
Rejestracja: 14 paź 2009, o 12:34

Re: Matura 2012

Post autor: any_way »

Odnośnie Villego, czyta się łatwo, szybko i przyjemnie - ale mi nic w głowie nie zostaje z niego. Naprawdę. Jeśli rozszerzam trochę informacje z podręcznika, to robię to z pomocą Danowskiego. Po Villego sięgam tak dla utrwalenia, bo uczyć się z niego nie potrafię.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2012

Post autor: lith »

Ciri123 pisze:Kochani jesteście :* Właśnie przywróciliście mi wiarę w siebie
Chyba od jutra zajrzę do mojej cegiełki, zwanej biologią Villego^^
Lepiej się do matury poucz
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Matura 2012

Post autor: Anielka »

Ville - niepotrzebny wydatek, spokojnie można bez znajomości owej lektury biolę porządnie zdać
Danowski(asystent na histologii na umedzie łódzkim a propos ) już przyjemniejszy ale ludzie, jeśli ktoś nie zamierza być olimpijczykiem to naprawdę lepiej skupić się na typowych licealnych podręcznikach. Więcej do maturalnego szczęścia nie potrzebne.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Matura 2012

Post autor: attyde »

Ah, Danowski chyba jedyny facet na tej uczelni, który mnie podrywał
Ja za dużo czasu spędzam na biologu, matura dawno za mną, a ja już z przyzwyczajenia wchodzę i czytam. Villego sobie odpuśćcie, chyba że ktoś lubi poczytać ciekawostki.
A tymczasem chyba czas zacząć się uczyć anatomii :2dance:
Awatar użytkownika
Binkoza
Posty: 51
Rejestracja: 23 lut 2010, o 14:57

Re: Matura 2012

Post autor: Binkoza »

Właśnie zamierzam zrobić z Villego lekturę do poduszki".
Chyba kupię sobie tego czytnika ebooków albo dozbieram na palmtopa, bo mam w diabli książek w PDFach a nie mam czasu siedzieć w domu i tego czytać )


Przy okazji - może ktoś ma jakąś fajną ofertę pracy dla nie-do-końca-pełnoletniej w okolicach warszawy? Bo już mam dość wyzysku w tej mojej posolonej robocie.
A kasa na imprezy i czytnika by się przydała P

Więc mówicie, żeby wziąć się do nauki? Eh.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości