Zadanie z rozrzezonej matury probnej chemia- korozja

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
Awatar użytkownika
n0id3ntity2
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 20:20

Zadanie z rozrzezonej matury probnej chemia- korozja

Post autor: n0id3ntity2 »

witam, mam problem z tym zadaniem, ujme to tak. Jest takie latwe ze az trudne.przeczytalam wszystko co sie da o korozji i wedlug mnie to zadanie nie ma odpowiedzi^^prosze o pomoc i wyrozumialosc

Produkt korozji zelaza i jego stopow to rdza. Sama rdza nie jest scisle okreslona substancja, lecz mieszanina roznorakich zwiazkow zelaza, tlenu i wodoru. Glowny skladnik rdzy stanowia skladniki zawierajace zelazo na stopniu utlenienia +III. Oprocz tego w sklad rdzy wchodzi woda, tlenki lub wodorotlenki zelaza(III) o nieco innym skladzie a takze troche weglanow zelaza(III).

Sposrod ponizszych zwiazkow podkresl te ktore nie stanowia rdzy

Fe(OH)3, FeO, Fe(OH)2, Fe2O3 xnH2O, Fe2(CO3)3, Fe3O4, FeCl2.

Sadze ze bedzie trzeba pokreslic FeO i Fe(OH)2(wiem ze po utlenieniu go otrzymujemy Fe(OH)3 ktory jest juz rdza wiec niejako stanowi chyba rdze, ale nie bez powodu w zadaniu podali ze wodorotlenki zelaza(III).) i zastanawiam sie nad Fe3O4, bo o FeCl2 czytalam ze rowniez w tej postaci wystepuje rdza, nawet nie wiem czy nie na wikipedii.pokrecone zadanie a mam z takich zadan bez odpowiedzi kartkowke niedlugo wiec prosze o odp z wytlumaczeniem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości