ROZSTEPY

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
paulik
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2005, o 15:06

ROZSTEPY

Post autor: paulik »

Mam rozstepy na posladkach i tylko tam. nie jestem gruba, nie traciłam i nie przybierałam szybko na wadze. a jednak pojawiły mi sie rozstepy. macie jakies sprawdzone metody zeby sie ich pozbyc? (oczywiscie tych białych sie juz nie da pozbyc to wiem ) moze polecicie jakies dobre kremy chociaz ja juz uzywam i duzo mi nie pomogły. pomyslałam o ozonoterapi ktos cos wie o tym
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: ROZSTEPY

Post autor: Timi »

Ja miałem rozstępy na plecach z takiego względu że szybko rosłem, tearz już mi poginęły, podejzewam, myślę że opalanie pomaga, opalasz sie skóra schodzi i tak dalej, wiadomo że po jednym sezomie nie znikną ci ale za kilka lat możesz widzieć efekty. Ale nie wiem co jest przyczyną występowania rozstępów u ciebie. A kąpiele ozonowe są super i naprawde one pomagają tylko że najtańszy sprzęt do atkeigo czegoś kosztuje ok 600 zł, tak więc jeżeli masz spore kieszonkowe to polecam. Ja osobiścei nie używałem tego ale stosuje się to w senatoriacj, salonach odnowy biologicznej itp.
paulik
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2005, o 15:06

Re: ROZSTEPY

Post autor: paulik »

Dzieki TIMI a ja wrecz przeciwnie słyszałam ze opalanie szkodzi na rozstepy. wyglada sie jak tygrysek:) hehe myslałam własnie zeby isc do salonu odnowy biologicznej na ozonoterapie ile to moze kosztowac
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: ROZSTEPY

Post autor: Timi »

A tego to ja juz nie wiem, nie ejstenm ci w stanie powiedzieć nawet około ilu bo kompletnie sie na tym nie znam i niegdy ue byłem, ale mozesz pobuszować w necie a napewno coś znajdizesz.
fredzia

Re: ROZSTEPY

Post autor: fredzia »

A ja mam rozstepy doslownie wszedzie ale jest to zapewne spowodowane moja otyloscia :/ Raczej juz sa wszystkie biale i to obrzydliwie wyglada i to oznacza ze juz nigdy sie ich nie pozbede?Pomozcie ja nie chce tego miec
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: ROZSTEPY

Post autor: Eklerka »

paulik pisze:Mam rozstepy na posladkach i tylko tam. nie jestem gruba, nie traciłam i nie przybierałam szybko na wadze. a jednak pojawiły mi sie rozstepy. macie jakies sprawdzone metody zeby sie ich pozbyc?
Rob codziennie przy kompieli masaz szorstka gabka, szczoteczka tez mozesz, tak zeby skora byla az rozowa, pij duzo wody ogranicz napoje gazowane (dwutlenek wegla ma tez wplyw na callulitis- tak ostatnio uslyszalam od lekarza, chirurga plastyka). Ja walczylam z rozstepami dlugo i systematycznie, a pojawily mi sie na posladkach, nogach, plecach, bo uroslam za szybko, mam male slady po nich ale prawie niewidoczne Zycze szczescia w walce z tym paskudztwem.
P.S a kremow nie uzywalam zadnych, pojawily mi sie jak mialam12 lat
Aldona

Re: ROZSTEPY

Post autor: Aldona »

Da sie usunac rozstepy ktore sie ma juz dlugi czas i sa juz przejrzyste?
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: ROZSTEPY

Post autor: Guru »

Rozstępy leczenie:
Peeling chemiczny z użyciem kwasu glikolowego
Kwas glikolowy, w niskich koncentracjach zmniejsza kohezję korneocytów, zmniejszając grubość warsty rogowej. W dużych stężeniach natomiast powoduje oderwanie się keratynocytów i epidermolizę, stymuluje produkcję nowych komórek naskórka i syntezę włókien kolagenowych w warstwie powierzchniowej skóry właściwej. Dlatego w powtarzanych terapiach powoduje zgrubienie skóry właściwej i naskórka.

Mikrodermabrazja
Regeneruje i uelastycznia skórę, pobudza krążenie, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, polega na mechanicznym złuszczaniu warstw naskórka specjalnym aparatem, który ściera i wysysa starte komórki. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Można łączyć z peelingiem kwasem glikolowym lub TCA.
Mezoterapia
Wstrzykiwanie do uszkodzonych tkanek specjalnie opracowanych koktajli z różnych substancji w celu indukowania odpowiedzi fibroblastycznej w skórze właściwej z regeneracją kolagenu. Można łączyć z peelingiem kwasem glikolowym.

Leczenie farmakologiczne – retinoidy (tretinoina – np. Retin A) – powodują normalizację procesów rogowacenia, wpływ na procesy zapalne w skórze, zapobiegają degradacji kolagenu, stymulują fibroblasty do synyezy kolagenu,
Dermabrazja - wykorzystuje urządzenie podobne do wiertła dentystycznego. Wirująca głowica aparatu pokryta jest drobnymi, ostrymi elementami ścierającymi powierzchnię skóry. Zabiegi wykonywane są przez chirurgów plastyków w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od rozległości i głębokości planowanego zabiegu, wieku i stanu pacjenta.
Lasery – barwnikowy, miedziowy, CO2 - zabieg polega na złuszczaniu naskórka przez podgrzanie i odpreparowanie warstw naskórka. Wymaga kilkudniowej rekonwalescencji, ponieważ powstała rana jest bolesna, zaczerwieniona , obrzęknięta i pokryta strupem.
Chirurgiczne wycięcie rozstępów - jedyna terapia definitywna to operacja polegająca na wycięciu dotkniętego rozstępami kawałka skóry, co wiąże się oczywiście z pozostawieniem blizny.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: ROZSTEPY

Post autor: Gosiaczek »

heh wystarczy pójść na plażę lub basen i mozna zobaczyc jak wiee osób ma z tym problem

w sklepach mozna kupic specjalne rękawice (ok 10zł) są też elektryczne przyrządy do masażu ale nawet zwykla gąbka (z jednej strony szorstka) wystarczy
najwazniejsza jest systematyczność
matyldaef
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2011, o 08:12

Re: ROZSTEPY

Post autor: matyldaef »

Ja polecam laserową korektę rozstępów, ja byłam na takich zabiegach w Gdyni w centrum dermatologicznym Proderm i jestem zadowolona, bo to przyniosło pożądany efekt.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości