Bakterie świecące - Projekt naukowy

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
patryk01996
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2011, o 18:42

Bakterie świecące - Projekt naukowy

Post autor: patryk01996 »

Witam!
Jak pewnie państwo słyszeli od tego roku aby ukończyć gimnazjum trzeba wykonać projekt naukowy.
Ja wraz z 2 kolegami wykonujemy projekt z biologi a dokładniej zanieczyszczenie wod w Rudzie Śląskiej.
Mamy zamiar wykonać analizy chemiczne wody oraz pani profesor z biologi stwierdziła że jeżeli załatwimy sobie któreś z tych bakterii:
-Photobacterium phosphoreum- gatunek został zaliczony do rodzaju Vibrio i jest znany pod nazwą Vibrio phosphoreum
-Photobacterium luciferum
-Vibrio fischeri
-Vibrio harveyi
to możemy wykonać jeszcze analizę wód za pomaca skali świecenia bakterii.
Właśnie dlatego zwracam się z prośbą tu na forum o udostępnienie mi gatunków bakterii wymienionych wyżej.
Prosze się nie martwić bakteriami zaopiekuje się doświadczona w tym temacie pani profesor która w przeszlości miała kontakt z tymi bakteriami.
Awatar użytkownika
adgj
Posty: 261
Rejestracja: 6 maja 2011, o 15:46

Re: Bakterie świecące - Projekt naukowy

Post autor: adgj »

Twój post mnie rozśmieszył, ale do rzeczy.

Bakterie świecące można wyizolować z wody morskiej. Oto sposób izolacji bakterii świecących z ryb morskich :

Ciało ryby morskiej zanurzyć częściowo w roztworze soli i umieścić w lodówce w temperaturze 4 - 6 °C. Po pewnym czasie na powierzchni ciała ryby wyrosną kolonie bakterii świecących, które można następnie wyizolować i otrzymać czyste kultury.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości