Wyrywanie ósemek

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: Wyrywanie ósemek

Post autor: voyteck »

pani Korczaszko pisze:ale to boli przecież
To jest na znieczulenie miejscowe, a czasem ogólne. Zależy od rozmieszczenia i ilości. Chyba jak trzeba 4 usuwać i są niewygodne, to się raczej pod narkozą robi. Tak mi się coś kojarzy. Zwykle po takim zabiegu pojawia się opuchlizna, ale przejdzie
Czasami ósemki mogą być przyczyną bóli głowy.
Po zabiegu może wystąpić też obrzęk gardła i utrzymywać się do tygodnia.
Według wygrzebanych przeze mnie opinii osób po przejściu tego zabiegu nie jest to takie straszne. Niektórzy usuwają sobie pojedynczo.

Pozdrawiam
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Wyrywanie ósemek

Post autor: biolga »

Ja będę mieć usuwane 2 dolne, ale niewyrżnięte, więc w znieczuleniu ogólnym.
voyteck
Posty: 108
Rejestracja: 1 lis 2007, o 19:14

Re: Wyrywanie ósemek

Post autor: voyteck »

Mój kuzyn miał 3 ósemki w jednym miejscu. Jedna pod drugą:

O
O
O

Nie wiem, jak to możliwe. Jakiś wyjątkowy przypadek Usunęli mu dwie pierwsze od góry, ostatnia wyrosła i jest ok.

Pozostałe ma normalne :p
Śmieszne
brzoza92
Posty: 9
Rejestracja: 8 mar 2008, o 11:12

Re: Wyrywanie ósemek

Post autor: brzoza92 »

Ja miałam usuwane niewyrżnięte ósemki. Sam zabieg nie jest bolesny. Dopiero po zejściu znieczulenia zaczyna się okropny ból, no i wygląda się jak chomik przez kilka dni. Polecam stosowanie żelowych okładów. Mi naprawdę pomogły.
paulasiaaa
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2011, o 14:07

Usuwanie zębów 8

Post autor: paulasiaaa »

Hej
Mam pare pytań do was. Mam miec usuwane chirurgicznie cztery 8. Chodzi o to, że one jeszcze nie wyszły i będą Mi przecinać dziąsło, podwazać i wyciągać. I może ktoś wie czy to bardzo boli i ile czasu bedzie spuchnięte I ile kosztuje taki zabieg
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Wyrywanie ósemek

Post autor: Korczaszko »

a wyrywał ktoś we Wrocławiu i może polecić dentyste?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości