Skład tabletek

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
UhAdi
Posty: 4
Rejestracja: 2 maja 2011, o 14:01

Re: Skład tabletek

Post autor: UhAdi »

Nie zrozumieliśmy się -)
Nie chce w żaden sposób kraść czyichś patentów czy praw do produkcji określonych produktów.
Chcę zatrudnić pracownika który będzie w stanie stworzyć tabletkę z materiałów dostarczonych przez potencjalnego klienta.

Taka gratisowa usługa przy sprzedaży urządzeń. Klient daje składnik aktywny - zatrudniony przez nas pracownik opracowuje skład, produkujemy jedną przykładową partię, aby pokazać klientowi jak to wygląda na poszczególnych urządzeniach i sprzedajemy to które przypadnie mu do gustu.

Tylko że nie mam pojęcia kto się tym zajmuje ? Chemik ? Czy to pod jakieś przetwórstwo spożywcze podpada ?
Bo tak jak pisałem, na pewno nie farmacja, bo do produkcji leków, czy maszyn do produkcji leków, jesteśmy za malutcy -)
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Skład tabletek

Post autor: Tau »

Farmaceuta - suplement diety to wyrażenie sprawiające, że można obejść prawo farmaceutyczne co nie zmienia stanu faktycznego, że jest to postać leku (czy jak to nazwaliście suplement diety) zwłaszcza, że m.in. na 4 roku farmacji jest mowa o talbetkach, wyrobie tabletek, ich substancjach pomocniczych. Chcesz czy nie to FARMACJA TYM SIĘ ZAJMUJE (wszelkimi substancjami wprowadzanymi do organizmu, a także sposobem ich wytwarzania, przetrzymywania, a także jej losach w organizmie człowieka). Chyba, że masz jakiś uraz do Farmacji albo to będzie sprzeczne z Etyką, przez co żaden farmaceuta tego nie tknie to weź kogoś kto się zna na konstrukcji maszyn

zostaje Ci wtedy technik farmacji
UhAdi
Posty: 4
Rejestracja: 2 maja 2011, o 14:01

Re: Skład tabletek

Post autor: UhAdi »

Nie bardzo rozumiem czemu miałbym mieć uraz do farmacji lub miałoby to mieć coś wspólnego z etyką ?
Myślałem że farmaceuta nie będzie potrzebny. Ale jeśli będzie to będziemy musieli poszukać kogoś kto faktycznie się na tym zna.

Jednak bez sensu jest zatrudniać farmaceutę na etat, skoro nie wiemy jakie będzie zapotrzebowanie na takie usługi i maszyny. Jak się okaże że na początku będzie kiepsko (jak to zazwyczaj bywa z nowymi biznesami) to płacenie farmaceucie za siedzenie przez miesiąc na d**ie mija się z celem.

A wątpię żeby ktoś poszedł na jakąś umowę zlecenie ?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Skład tabletek

Post autor: tin »

Jak dasz dobre warunki to i umowa zlecenie jest do wzięcia. Szukaj kogoś związanego z syntezą. Możesz spróbować podkupić chemia z polfy albo szukać kogoś związanego praktycznie z syntezą.
Farmaceuci raczej rzadko bawią się w takie rzeczy.
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Skład tabletek

Post autor: Tau »

tin a to sie zdziwisz , bo przemysły farmaceutyczne zatrudniają farmaceutów, inspektoraty farmaceutyczne zlecają badania, pomijając wszelkie instytuty i zakłady. Farmacja to nei tylko apteka.

UhAdi nie musisz zatrudniać na pełen etat, a młodzi farmaceuci (i nie tylko) chętnei dorobią po godzinach jeśli an codzien już pracują, ewentualnie podskrobać kogoś na doktoracie. A z jakiego Miasta szukasz? bo jak z Białego to o ile zdam to kolokwium zaliczeniowe z Technologii Postaci Leków to jak odkopsniesz coś to ja ci mogę pomóc - w szka jestem prawie farmaceutą
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Skład tabletek

Post autor: tin »

Widzę, że znasz to chyba z bajek.
Farmaceuci nie bawią się w badania czystości i jakości, bo od tego mają analityków, syntezować mogą ale w Polsce się tego nie robi bo są od tego maszyny i inżynierowie produkcji. Nadzór ok z odpowiednimi kwalifikacjami i stażem w syntezie.
Nie mówię, że farmaceutów się nie zatrudnia, po prostu zwraca się większą uwagę na umiejętności niż wykształcenie i wynika to raczej z tej przyczyny.
Zastanawiam się jak chcesz pomóc skoro jak twierdzisz masz prawie zerową praktykę w tym kierunku.
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: Skład tabletek

Post autor: Tau »

Echh szanuję Warszawski Uniwersytet Medyczny jako Siostrzaną Uczelnię ale stwierdzenie, że jest jak z Bajki (specjalności) to przesada.

Z strony uczelni WUM:
"Od IV roku studiów student wybiera Fakultatywny Blok Programowy w zakresie następujących specjalności: ANALITYKA FARMACEUTYCZNA, biotechnologia w ochronie zdrowia, ekotoksykologia, FARMACJA PRZEMYSŁOWA, farmacja kliniczna i szpitalna, farmakoekonomika, fitochemia i fitoterapia, kosmetologia, PROJEKTOWANIE SUBSTANCJI LECZNICZYCH, toksykologia leków i żywności."

Przedostatnim procesem w syntezie Leków jest: Zaprojektowanie przemysłowej lini produkcyjnej.- Z Moich notatek odnośnie syntezy Leków.
Bo nie jestem ze średniowiecza i wiem, że przemysłowo robi się maszynami.


Niestety drugiej części nie rozumiem gdyż zaprzeczasz pierwszej części, lub o zgrozo tekstem, że Farmaceuci nie mają umiejętności a jedynie wiedzę po prostu nas Obrażasz.

Co do pomocy to chciałbym wypróbować swoich sił od tak sprawdzić za firko, ale skoro Twierdzisz, że Dr hab. n. farm. K. Winnicka prowadząca jeden z najbardziej Ambitnych (porównanie wg studentów z różnych wydziałów rozsianych po Polsce) zakładów Farmacji Stosowanej w Polsce - na UMB nie potrafi nauczyć farmaceutów procesów Technologii Postaci Leku to obrażasz moją Alma Mater!

Wniosek: Ignorantia Nocet! Skoro nie jesteś Ani Farmaceutą, ani Analitykiem - warto poszperać choć w google by zdobyć wiedzy zamiast obrzucać bajkowym mięsem.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Skład tabletek

Post autor: tin »

Tau pisze: że Farmaceuci nie mają umiejętności a jedynie wiedzę po prostu nas Obrażasz.
Studenci farmacji
Brak im praktyki ] a to jest różnica.
Ale byłbym głupcem twierdząc, że każdemu.
Tau pisze:Co do pomocy to chciałbym wypróbować swoich sił od tak sprawdzić za firko, ale skoro Twierdzisz, że Dr hab. n. farm. K. Winnicka nie potrafi nauczyć farmaceutów procesów Technologii Postaci Leku to obrażasz moją Alma Mater!
Nie zamierzałem nikogo obrażać.
Mimo to jestem zdania, że mentor nie określa umiejętności studenta. Znam świetnych profesorów, dr. habów też, którzy mimo sławy i renomy trafiają jednak na nieodpowiedni materiał.
Jeśli jak twierdzisz masz kwalifikacje i zapał to pisz na pw, czy szukaj kontaktu telefonicznego, cefałka i tyle.
Za friko to chętnie biorą też na praktyki, czy starze producenci leków(Plivy nie polecam, choć mają świetnych ludzi od HR).
Tau pisze:Skoro nie jesteś Ani Farmaceutą, ani Analitykiem
Tego nie możesz być pewny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości