Dlaczego niektórzy ludzie mają tęczówki w różnych kolorach?

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
fetyszystka
Posty: 120
Rejestracja: 8 lip 2009, o 07:51

Re: Dlaczego niektórzy ludzie mają tęczówki w różnych kolorach?

Post autor: fetyszystka »

ale to jak z włosami. ja miałam czarny włochaty łeb, a teraz mam niezbyt ciemny brąz:) ale to jest związane z zawartością melaniny albo innego jakiegoś barwnika, totak jak z siwieniem na starość
ladybanan
Posty: 16
Rejestracja: 20 maja 2009, o 21:09

Re: Dlaczego niektórzy ludzie mają tęczówki w różnych kolorach?

Post autor: ladybanan »

fetyszystka pisze:ja miałam czarny włochaty łeb, a teraz mam niezbyt ciemny brąz:)
To mnie też zawsze dręczyło. Dlaczego mój brat przez pierwszy rok swojego życia miał czarne włosy, a teraz mlecznobiałe.
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: Dlaczego niektórzy ludzie mają tęczówki w różnych kolorach?

Post autor: Danas »

Ja we wczesnym dzieciństwie byłem blondynem, teraz jestem brunetem. A ogólnie to mam włosy nietypowe jak i oczy, nie mam równego koloru, mam pasma jakby się trochę przyjrzeć, bardziej zastanawiały się nad tym dziewczyny z klasy, ja nigdy w życiu nie zwróciłem nawet uwagi oczy też mam niby niebieskie, ale tak nie do końca, są oba równe, wokół mają ciemniejsze kręgi, a i raz się dziewczyna ze mną kłóciła, że mam brązowe jakby mogła lepiej wiedzieć ode mnie, potem przyznała się do błędu, co ciekawe, wtedy okazało się, że nie tylko ona tak myślała. dlaczego tak się dzieje nie wiem, prawdopodobne, że nikt nie wie do końca, jakie są przyczyny, że niektórzy mają różne barwy w każdym oku. Na pewno jest to związane z melaniną, barwa oczu zależy w końcu od tego barwnika, i wynika, że znajduje się on w każdym oku, bądź ich części w nierównych ilościach w tych wypadkach. Co jest przyczyną, trudno stwierdzić, ale chyba nie środowisko, no to może jednak geny
fetyszystka
Posty: 120
Rejestracja: 8 lip 2009, o 07:51

Re: Dlaczego niektórzy ludzie mają tęczówki w różnych kolorach?

Post autor: fetyszystka »

zmienność dziedziczna, a nie fluktuacyjna, mówisz? nie dam głowy, coś kiedyś o tym chyba czytałam przy środowiskowej, ale kłócić się nie będę bo nie pamiętam po prostu. ale tak, niebieskie oczy często się zmieniają, ale to zależy od dnia i światła, jak pada, moja znajoma ma niebieskie i w pochmurne dni wyglądają zupełnie inaczej, niż w słoneczne :laugh:
a moje włosy też mają różne odcienie, jakby naturalne pasemka
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Dlaczego niektórzy ludzie mają tęczówki w różnych kolorach?

Post autor: Jakusz »

fetyszystka pisze:ale tak, niebieskie oczy często się zmieniają, ale to zależy od dnia i światła, jak pada, moja znajoma ma niebieskie i w pochmurne dni wyglądają zupełnie inaczej, niż w słoneczne
To jest trochę nie na temat i niemerytorycznie. Zmiana odbioru koloru czyichś oczu, gdy na nie patrzymy przy różnym oświetleniu to fizyka, a nie genetyka.
Awatar użytkownika
david6
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2011, o 16:15

Re: Dlaczego niektórzy ludzie mają tęczówki w różnych kolorach?

Post autor: david6 »

A może na jednej miał soczewkę imitującą inny kolor tęczówki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości