Lwów 2011

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
syriac
Posty: 18
Rejestracja: 8 cze 2011, o 13:57

Lwów 2011

Post autor: syriac »

Witam

Jestem z Krakowa .Zakładam temat z myślą o osobach wybierających się na studia na Lwowski Uni. w roku 2011. Dużo nas jest ?
Jesteście już pewni swojego wyboru ? Czy może traktujecie to jako swoistą alternatywę ukończenia medycznego kierunku.

Chciałbym również poruszyć temat integracji przyszłych studentów z PL jak i sprawy mieszkaniowej, czyli akademik/mieszkanie?

Poszukuje jednak osób do wspólnego znalezienia mieszkania. Pozdro
beemka
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2011, o 17:19

Re: Lwów 2011

Post autor: beemka »

zakładalam juz wczesniej temat czy ktos wybiera sie w tym roku na Ukraine, jednak zbyt duzo osob sie nie wypowiedzialo w tej sprawie w kazdym razie ja rowniez mysle o medycynie na Ukrainie i najbardziej nastawiam sie na Lwow. na studia w Polsce raczej juz nie licze.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Lwów 2011

Post autor: _włóczykij »

a wiecie moze ile kosztuja studia tam?
bo ja chcialam studiowac medycyne, ale strasznie schrzanilam mature, wiec nie mam szans.
Gdybym teraz poszla na inne studia i poprawiala mature to ponoc za ostatni rok medycyny musialabym zaplacic (prawdopodobnie) wiec oplaca sie studiowac rok na ukrainie gt

I jak u Was z jezykiem? bo z moim nie bardzo .
Dolce
Posty: 6
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:00

Re: Lwów 2011

Post autor: Dolce »

Ja również wybieram się w tym roku do Lwowa na medycynę, interesuje mnie stomatologia. Jest to raczej pewne, ponieważ na dostanie się na te same studia w Polsce mam marne szanse.

Tydzień temu byłam w dziekanacie na UM, jeśli chodzi o j. ukraiński to cena wynosi 4000$
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Lwów 2011

Post autor: _włóczykij »

Dolce, ym, a nie wolisz poprawiac za rok mature?
Dolce
Posty: 6
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:00

Re: Lwów 2011

Post autor: Dolce »

ixigrekzet pisze:Dolce, ym, a nie wolisz poprawiac za rok mature?
spróbować zawsze można.ale to jednak jest rok do tyłu, poza tym słyszałam, że można się przenieść do Polski po 3 roku.
syriac
Posty: 18
Rejestracja: 8 cze 2011, o 13:57

Re: Lwów 2011

Post autor: syriac »

beemka - ok super, myślisz o english division ?

dolce - ok tą informacje można wyciągnąć ze strony internetowej ale powiedz mi czy już się tam rejestrowałaś czy jak to wygląda bo wyniki matur za nie cały miesiąc a obawiam się że do tego czasu miejsca zostaną zajęte przez studentów np z innych krajów?

ixigrekzet -ceny z roku 2010 wiec nie wiem czy sie coś pozmieniało
Ukrainian language – 3.500
Russian language – 3.800
English language – 4.300
myślę że nie opłaca się siedzieć rok w domu, a z językiem krążą różne opinie w każdym razie ludzie sobie radzą to czemu Ty nie
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Lwów 2011

Post autor: _włóczykij »

myślicie że jak teraz wzięłabym się za język (a w sumie lepiej za ukraiński? ) to do października mogłabym jakoś ogarnąć ?
do kiedy trzeba się rejestrować i jak to wygląda?
ile tęż trzeba mieć % z bio jak i z chem?
syriac
Posty: 18
Rejestracja: 8 cze 2011, o 13:57

Re: Lwów 2011

Post autor: syriac »

weź się za angielski, już go trochę chcąc nie chcąc uczyłaś się poza tym ukończone studia po angielsku to super możliwość późniejszej pracy zagranicą, nie mówiąc już o tym że angielskiego tak naprawdę nauczysz się podczas studiowania.
z bio i chem musisz mieć zdaną maturę
Kinga89
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2011, o 09:17

Re: Lwów 2011

Post autor: Kinga89 »

czesc!
Czy koniecznoscia jest posiadanie matury z chemii w dostaniu sie na stomatologie we Lwowie?(mam zdana biologie), czy ktos probowal?
Kiedy sklada sie dokumeny i jakie?
syriac
Posty: 18
Rejestracja: 8 cze 2011, o 13:57

Re: Lwów 2011

Post autor: syriac »

musisz mieć mature z chemii i biologi
jezeli nie masz np. chemii dadzą cię na rok zerowy w ktorym uczycie sie jezyka ukrainskiego, i przedmiotów(biol, chem i chyba jeszcze fiz)
Dolce
Posty: 6
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:00

Re: Lwów 2011

Post autor: Dolce »

wszystkie dokumenty przyjmują od 1 lipca czyli dopiero jak będziemy mieli wyniki matur, nie ma żadnej elektronicznej rejestracji więc trzeba je zawieźć osobiście.
czy ktoś z Was oprócz mnie zamierza studiować po ukraińsku?
wymagane dokumenty:
-oryginał matury,
-oryginał ukończenia liceum,
-oryginał aktu urodzenia,
-zaświadczenie lekarskie,
-test na HIV,
-12 zdjęć 3x4 cm
-kopia paszportu
dokumenty mają być przetłumaczone na j. ukraiński przez przysięgłego (można to zrobić na uczelni)
Kinga89
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2011, o 09:17

Re: Lwów 2011

Post autor: Kinga89 »

dziekuje za rzetelne informacje ! zdradz jeszcze ile kosztuje przetlumaczenie tych wszystkich papierkow?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości