Chemia biologiczna, a chemia kosmetyczna.

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
ming
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2011, o 11:54

Chemia biologiczna, a chemia kosmetyczna.

Post autor: ming »

Hej wszystkim (:
Ostatnimi czasy czytałam o tych dwóch chemiach (jak w temacie), a w szczególności o kosmetycznej, ale nie czuję się zadowolona z tego, co w necie znalazłam. Taki mały miszmasz jest. Dlatego właśnie chciałam się was spytać, co byście wybrali do studiowania (: Na którym jest ciężej, czy na obu na pierwszym roku jest faktycznie powtórka z tego co było w lo, po czym są lepsze perspektywy pracy.?
Przymierzam się do UAMu, więc jeśli ktoś wie, to proszę się dzielić (:
Julka_jane
Posty: 5
Rejestracja: 2 cze 2011, o 10:14

Re: Chemia biologiczna, a chemia kosmetyczna.

Post autor: Julka_jane »

też właśnie się na UAM wybieram i tez waham się pomiędzy tymi dwoma specjalnościami

z tego, co wyczytałam to na pierwszym roku jest dużo matematyki i fizyki, która jest taka sama na wszystkich specjalnościach, dodatkowo jest chemia - malo jej jak na studia chemiczne, no i na kosmetycznej są takie przedmioty (też jest ich mało, w sumie chyba jeden wykład + lab) związane z kosmetyką, a na biologicznej związane z biologią
ania167
Posty: 149
Rejestracja: 12 lis 2008, o 12:24

Re: Chemia biologiczna, a chemia kosmetyczna.

Post autor: ania167 »

ja studiuje chemie kosmetyków ale w innym mieście na pierwszym roku miałam dużo matematyki, fizyki do tego chemia ogólna, analityczna i nieorganiczna która wcale nie była powtórzeniem z lo plus przedmioty biologiczne- biologia komórki, mikrobiologia, botanika farmakologiczna, histologia z anatomia a przedmioty typowo związane z kosmetykami zaczynaja sie dopiero na 3roku i magisterce jest ich więcej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości