dietetyka

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
ailatan
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2009, o 12:36

Re: dietetyka

Post autor: ailatan »

Wiem jakie są progi:) ale chciałbym sie dowiedzec np. czy ktos majac 60% z rozszerzenia dostał sie i na którym miejscu:) Pozdrawiam i prosze o wypowiedziiii

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 18:09 ]
to co nikt sie nie wypowie bardzo mi zależy, nawet najmniejsze informacje są dla mnie ważne
Flyala
Posty: 37
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:54

Re: dietetyka

Post autor: Flyala »

A powiedzcie -jak to jest -chodzi o związek między dietetyka a medycyną ,skoro czasem jest na AM .
I jeszcze jedno .Opowiadała koleżanka mamy że jej córce jak zabrakło punktów to poradzili dietetykę ,tam poszła a teraz ta kobieta mówi że na praktykach w szpitalu -czyli że też mają ją jak na medyku czy pielęgniarstwie - jej córę traktowali ja nieledwie salową .
Czy rzeczywiście jest tak ?.
Awatar użytkownika
kusia
Posty: 56
Rejestracja: 27 lip 2008, o 11:00

Re: dietetyka

Post autor: kusia »

aexis pisze:w zeszlym roku na Cm bylo potrzeba 54% z roszerzenia by się dostac lub odpowieednio tyle z podstawy aby z przeliczenia x0,6 dalo przynajmniej 54punktty na zaoczne 28. Ja tez się wybieram tyle ze na kosmetologię. Chciałąm jako 2 kierunek podac doetetyke ale jednak pojdę chyba na zaoczną kosmetologię bo 74% raczej z rozszerzenia nie wyciagnelam a bardziej odpowiada mi kosm niz diet. poza tym mam szanse fajnej pracy:)a do bydg mam 50min autobusem a 30autem więc jakos poradze sobie wracac do domu.
Mój chłopak się dostał z 60% z rozszerzonej. Był 1 na liście. Nie sądzę żeby były duże problemy z dostaniem.
Flyala pisze:A powiedzcie -jak to jest -chodzi o związek między dietetyka a medycyną ,skoro czasem jest na AM .

I jeszcze jedno .Opowiadała koleżanka mamy że jej córce jak zabrakło punktów to poradzili dietetykę ,tam poszła a teraz ta kobieta mówi że na praktykach w szpitalu -czyli że też mają ją jak na medyku czy pielęgniarstwie - jej córę traktowali ja nieledwie salową .

Czy rzeczywiście jest tak ?.
Praktyki owszem mają ale swoje żywieniowe. I w takim razie źle sobie je załatwiła, jeśli trafiła na oddział, bo powinna trafić do kuchni. tak się rozkłada obraz praktyk:
1. Wstępna praktyka w szpitalu i w zakładzie zbiorowego żywienia (po pierwszym roku studiów)
2. Praktyka w poradni dietetycznej i dziale żywienia w szpitalu (po drugim roku studiów)
3. Praktyka w poradni chorób układu pokarmowego i chorób metabolicznych
4. Praktyka w szpitalu dziecięcym (oddziale szpitalnym,kuchni ogólnej i niemowlęcej, żłobku, poradni dietetycznej, magazynie żywności)
5. Praktyka w szpitalu dla dorosłych (oddziale szpitalnym, kuchni ogólnej, dziale żywienia)
6. Praktyka w domu opieki społecznej
7. Praktyka z technologii potraw

A co do traktowania ją jak zwykłą salową to jak inaczej sobie to wyobrażasz? Że będzie robiła zastrzyki, pobierała krew i zakładała ludziom wenflony?! To by było troszkę śmieszne, żeby człowiek nie mając żadnego przygotowania to robił, gdy po nic mu to nie będzie potrzebne. Na praktykach każdy kierunek uczy się rzeczy pożytecznych dla specyfiki własnego kierunku.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: dietetyka

Post autor: pyati »

kusia pisze:
aexis pisze:w zeszlym roku na Cm bylo potrzeba 54% z roszerzenia by się dostac lub odpowieednio tyle z podstawy aby z przeliczenia x0,6 dalo przynajmniej 54punktty na zaoczne 28. Ja tez się wybieram tyle ze na kosmetologię. Chciałąm jako 2 kierunek podac doetetyke ale jednak pojdę chyba na zaoczną kosmetologię bo 74% raczej z rozszerzenia nie wyciagnelam a bardziej odpowiada mi kosm niz diet. poza tym mam szanse fajnej pracy:)a do bydg mam 50min autobusem a 30autem więc jakos poradze sobie wracac do domu.
Mój chłopak się dostał z 60% z rozszerzonej. Był 1 na liście. Nie sądzę żeby były duże problemy z dostaniem.
Flyala pisze:A powiedzcie -jak to jest -chodzi o związek między dietetyka a medycyną ,skoro czasem jest na AM .

I jeszcze jedno .Opowiadała koleżanka mamy że jej córce jak zabrakło punktów to poradzili dietetykę ,tam poszła a teraz ta kobieta mówi że na praktykach w szpitalu -czyli że też mają ją jak na medyku czy pielęgniarstwie - jej córę traktowali ja nieledwie salową .

Czy rzeczywiście jest tak ?.
Praktyki owszem mają ale swoje żywieniowe. I w takim razie źle sobie je załatwiła, jeśli trafiła na oddział, bo powinna trafić do kuchni. tak się rozkłada obraz praktyk:
1. Wstępna praktyka w szpitalu i w zakładzie zbiorowego żywienia (po pierwszym roku studiów)
2. Praktyka w poradni dietetycznej i dziale żywienia w szpitalu (po drugim roku studiów)
3. Praktyka w poradni chorób układu pokarmowego i chorób metabolicznych
4. Praktyka w szpitalu dziecięcym (oddziale szpitalnym,kuchni ogólnej i niemowlęcej, żłobku, poradni dietetycznej, magazynie żywności)
5. Praktyka w szpitalu dla dorosłych (oddziale szpitalnym, kuchni ogólnej, dziale żywienia)
6. Praktyka w domu opieki społecznej
7. Praktyka z technologii potraw

A co do traktowania ją jak zwykłą salową to jak inaczej sobie to wyobrażasz? Że będzie robiła zastrzyki, pobierała krew i zakładała ludziom wenflony?! To by było troszkę śmieszne, żeby człowiek nie mając żadnego przygotowania to robił, gdy po nic mu to nie będzie potrzebne. Na praktykach każdy kierunek uczy się rzeczy pożytecznych dla specyfiki własnego kierunku.



No a w tym roku ostatnia osoba na liście miała 68 % z rozszerzenia, (więc nawet z podstawką nikt nie miał szans) więc nie wiem czy tak bez problemu jest się dostać.
Zrafcia
Posty: 1
Rejestracja: 6 lut 2010, o 14:30

Re: dietetyka

Post autor: Zrafcia »

Witam. Jestem tegorocznym maturzystą. Strasznie chciałabym dostać się na dietetykę na SGGW. Swoje możliwości z Biologii na maturze rozszerzonej oceniam na +-70%. czy ktoś mógłby mi powiedziec czy jest szansa dostania się na tą uczelnie z takim wynikiem? jeśli nie na ta uczelnie no to czy na jakąkolwiek inną gdzie jest Dietetyka. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: dietetyka

Post autor: pyati »

Do bydgoszczy na cm może byś się dostała, w zeszłym roku próg był 68% więc pewnie za dużo sie nie podniesie, ale nigdy nie wiadomo.

Stacjonarne - Dietetyka 80.00 85.00 80.00 79.20 78.00, polski: 51.10
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: dietetyka

Post autor: Kolave »

Witam.
Podobno na Akademii Medycznej we Wrocławiu otworzono kierunek dietetyki. Może jest tu ktoś kto studiuje, bądź w tym roku się przymierza? Nie bardzo wiem czego,a raczej na jakim poziomie wymagają.
ewaem
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2010, o 11:32

Re: dietetyka

Post autor: ewaem »

Witam.
Czy ktoś może udzielić mi informacji jaki jest stopień trudności/zaawansowania chemii i biologii na dietetyce? Interesuję się tym kierunkiem, a w ogólniaku byłam kiepska z tych przedmiotów, dodatkowo ostatni kontakt z nimi miałam jakieś 9 lat temu (profil humanistyczny)) no i teraz boję się czy dam radę ((
Awatar użytkownika
Gormetiel
Posty: 50
Rejestracja: 19 lut 2008, o 19:46

Re: dietetyka

Post autor: Gormetiel »

Widzę, że post jest stary, ale może jeszcze komuś zainteresowanemu pomogę.
Dietetyka to przede wszystkim biologia w przeróżnej formie: genetyka, biochemia, mikrobiologia, anatomia. więc, jeśli ktoś nie czuje się na siłach z tych przedmiotów, może być ciężko. W zależności od uczelni są też zajęcia z chemii no i oczywiście statystyka. Warto poszukać planów zajęć na poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: dietetyka

Post autor: monis1992 »

wiem że na dietetykę na UM Lódź był próg 60% z biologii i chemii rozszerzonej. Czy studiuje tam ktoś z was? Jak jest na tym kierunku? Ciężko się utrzymać? Dużo jest chemii, fizyki? No i ostatnie pytanie: czy po ukończeniu tego kierunku na tej uczelni są duże możliwości pracy w zawodzie i przyzwoitych zarobków?
alfa
Posty: 20
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 12:14

Re: dietetyka

Post autor: alfa »

Sprawdziłam, że w Bydgoszczy /CM UMK/ jest dietetyka niestacjinarna. Czy orientujecie sie w jakim trybie - wieczorowym czy zaocznym/zjazdy w weekendy/? Proszę o odpowiedź, czas weryfikować swoje plany. .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości