Rekrutacja 2011/12

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kinder92
Posty: 62
Rejestracja: 3 lip 2009, o 22:20

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: kinder92 »

o widze ze temat badanie lekarskie nurtuje nie tylko mnie mam takie pytanie, czy zeby uzyskac zaswiadczenie u lekarza medycyny pracy to trzeba miec tez wyniki badan krwi + jakies inne, czy lekarz zapyta tylko czy jestem zdrowa, czy widze, zmierzy cisnienie itp?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: york »

też się o to pytałam, ale brak odpowiedzi
będę musiała się wybrać do pani doktór lub pana doktóra
kinder92
Posty: 62
Rejestracja: 3 lip 2009, o 22:20

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: kinder92 »

ja rozmawialam dzis z pielegniarka med. pracy, bo w rejestracji to juz w ogole niz nie wiedza. i ona mi poiwedziala ze warto byloby miec bilirubine i alat, ale wole zadzwonic na uczelnie i sie dopytac
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: fornix »

mimi11 pisze:właśnie go szukałam i teraz nie mogę znaleźć, w miesiąc temu jeszcze był na stronie, a osoby, które dostały skierowanie z uczelni to dostały też druczek?
no może trochę więcej niż miesiąc temu ale faktycznie był. Nie wiem czemu to zdjęli.
Ale tam jasno pisze: • orzeczenie lekarza medycyny pracy stwierdzające brak przeciwwskazań do studiów na wybranym kierunku (wzór zaświadczenia będzie umieszczony na stronie: sum w zakładce Badania Lekarskie)"

Ciekawe tylko kiedy.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: Usagi_Tsukino »

Pewnie bliżej rekrutacji Jeśli chodzi o te badania, to wszytsko zależy od lekarza ] Niektórzy wymagają badań krwi i prześwietlenia płuc, a inni tylko ważą mierzą i pytają o przebyte choroby.Jak chodzi o Katowice to chyba wymagali od razu książeczki sanepidowskiejlt? w Zabrzu badania robiliśmy już w trakcie roku akademickiego, to warto sprawdzić w dokumentach jakie należy im dostarczyć, bo te badania jednak chwilę trwają
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: OlgaB »

ja wróciłam dzisiaj z Ligoty i jestem po badaniach.w sumie duzo osób już się tym interesuje bo spędziłam tam w kolejce może z 1,5h. Wymagane są badania z bilirubiny i alatu(na lek i stome,bo na inne kierunki są wymagane inne badania). W NZOZie na Ligocie trzeba wypełnić druczki jakie dadzą i tyle.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: Arnold »

Czyli nic się nie zmieniło
fake illusion
Posty: 11
Rejestracja: 14 cze 2011, o 14:49

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: fake illusion »

Jeszcze jedno pytanie Składam dokumenty na lekarski i kosmetologię Podejrzewam, że na kosmetologię dostanę się bez problemu z pierwszych list, natomiast na lekarski ewentualnie niestacjonarne Choć jeszcze nie wiadomo, jak z progami Czy jeśli dostanę się na stacjonarną kosmetologię, złożę tam dokumenty a później okaże się, że jestem na liście na niestacjonarną medycynę, mogę przenieść bez problemu papiery ? Na jakiej zasadzie to się odbywa ?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: Stalowy »

W dziekanacie kosmetologii piszesz pismo: ja niżej podpisana(y), fake illusion rezygnuję ze studiowania kosmetologii na uczelni takiej i takiej. Otrzymujesz z powrotem dokumenty i już

Żadnych nieprzyjemności, żadnych komplikacji, wszystko załatwione od ręki.
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: fornix »

OlgaB pisze:ja wróciłam dzisiaj z Ligoty i jestem po badaniach.w sumie duzo osób już się tym interesuje bo spędziłam tam w kolejce może z 1,5h. Wymagane są badania z bilirubiny i alatu(na lek i stome,bo na inne kierunki są wymagane inne badania). W NZOZie na Ligocie trzeba wypełnić druczki jakie dadzą i tyle.
a jak ktoś chce załatwić to u siebie na miejscu nie fatygując się specjalnie do Ligoty to musi czekać aż na stronie pojawi się ten specjalny wzór zaświadczenia tak?
olussiaaaa
Posty: 193
Rejestracja: 11 cze 2011, o 09:42

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: olussiaaaa »

to ja musze te badania tam na miejscu w Katowicach zrobić? czy moge po prostu u siebie w miejscowości? po te druczki trzeba osobiście jechać czy mozektos inny za nas?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: Stalowy »

Cała rzecz z druczkiem wygląda tak, że w dziekanacie możecie conajwyżej dostać SKIEROWANIE na badanie bezpłatne do Katowic (tam dla całego ŚUMu). Jeżeli mieszkacie daleka / nie zależy Wam, to uczelnia honoruje też inne druczki podbite przez lek. med. pracy świadczące o braku przeciwwskazań do studiów

Tak jest w Zabrzu, jak na Ligocie pytać Sauronów ^^
olussiaaaa
Posty: 193
Rejestracja: 11 cze 2011, o 09:42

Re: Rekrutacja 2011/12

Post autor: olussiaaaa »

o jak dobrze! już myślałam że będę musiała jeździć i załatwiać to wszystko a skoro można na miejscu to załatwić to bardzo się cieszę z tego powodu. Dziękuję bardzo za wyjaśnienie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 31 gości