dietetyka WUM czy SGGW.

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
janka
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2011, o 18:27

dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: janka »

Jestem tutaj pierwszy raz, nie odnajduję się jeszcze na tym forum-jeśli temat jest nie w tym miejscu co trzeba albo jeśli już taki był, to wybaczcie.
Zastanawiam się nad zmianą kierunku studiów-z Ogrodnictwa na SGGW na Dietetykę.
Nie widzę siebie na studiach ogrodniczych.Idąc na nie oczywiście nie widziałam co robię, bo nie dostałam się na kierunek, który mnie interesował-Farmację. Postanowiłam poprawić maturę, ale coś mi się wydaje, że i tym razem mi zabraknie punktów. Zastanawiam się nad Dietetyką. Czy jest ktoś tutaj z tego kierunku?:)Wszystkie informacje na ten temat mnie interesują. :):)
dietetykawum

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: dietetykawum »

Ja jestem na Dietetyce na WUMie :) Fajne studia dla kogoś kto się tym interesuje i rzeczywiście wiąże z tą dziedziną przyszłość. W moim przypadku tak jest. Minus jest taki ,że mamy dużo zajęć, na pewno więcej niż na SGGW. Poza tym studia są skoncentrowane na wiedzę o składzie żywności,o człowieku,o jego chorobach. Praktyki mamy tak naprawdę tylko w szpitalu. Na tą chwilę jestem bardzo zadowolona z wyboru studiów :) Jeśli chcesz coś więcej się dowiedzieć to napisz swojego maila to pogadamy. Pozdrawiam.
dietetykawum

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: dietetykawum »

[b]dietetykawum[/b],
Czy wiesz, jakie były progi punktowe na dietetykę w 2010r. i jakie są tendencje /coraz wyższe czy raczej spadają/?
dietetykawum

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: dietetykawum »

Z tego co pamiętam to na SGGW trzeba było mieć ok 75 punktów (75% z matury rozszerzonej).Na WUMie jest inna sytuacja bo liczy się kilka przedmiotów.Powiem tak,im trudniejsza matura tym niższe progi i prościej się dostać!Rok temu byłam 170 na liście rezerwowych i się dostałam:)
mik
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:17

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: mik »

Ja natomiast jestem niezadowolony z dietetyki na wumie Studia nudne, dużo zajęć, okienek, masę latania po całej Warszawie, zajęcia wieczorami, bardzo mało zajęć praktycznych, bardziej polecałbym Ci sggw (tam w I semestrze zajęcia były tylko w 3 dni , masz wszystko w jednym miejscu, zajęcia prowadzone są ciekawiej).
Dostać się jest bardzo łatwo, próg wynosił ok. 245/340.
dietetykawum

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: dietetykawum »

Na SGGW wcale nie jest tak kolorowo. Poza tym to jest zupełnie inna dietetyka z maszynoznawstwem na czele:)
mik
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:17

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: mik »

Po dietetyce na sggw masz tytuł inżyniera i co za tym idzie większe perspektywy zawodowe (bez przesady sggw to nie politechnika )
loler

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: loler »

ja studiuję na SGGW dietetykę i nie moge się zgodzić ze po dietetyce jest inżynier bo go nie ma. Ma się taki sam tytuł jak po WUMie. A na kampusie bardzoo fajnie, wszystko w jednym miejscu.
dietetykawum

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: dietetykawum »

Dietetyka dietetyce nierówna. Po studiach na WUMie jesteś przygotowany do pracy w szpitalu,klinice dietetycznej,gabinecie dietetycznym,sanatorium itd itd.
majaaa

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: majaaa »

czesc,mam prosbe do Was
mozecie mi napisac jakie sa wymagania zeby dostac sie na wum i sggw, tzn co trzeba zdawac i mniej wiecej na ile procent,bede brdzo wdzieczna )
Cytrulina
Posty: 136
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:16

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: Cytrulina »

Wymagania rekrutacyjne masz zamieszczone na poszczególnych stronkach uczelni
Załączniki
dietetyka_i_stopnia.pdf
(58.11 KiB) Pobrany 292 razy
majaaa

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: majaaa »

dzieki bardzo,czyli wyglada na to ze potrzebna tylko chemia na obu uczelniach do zdawania, studiujesz na ktorejs z nich?moglabys mi podac swoje gadu lub maila bo mam pare pytan proszeee
dietetykawum

Re: dietetyka WUM czy SGGW.

Post autor: dietetykawum »

jak chcesz się czegoś dowiedzieć to zapraszam :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości