ZOOTECHNIKA

Gdzie można studiować zootechnikę, jakie są zasady rekrutacji na studia, jak ciężkie są studia, czy znajdę ciekawą i dobrze płatną pracę po zootechnice? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na forum.
gofiaczek92
Posty: 24
Rejestracja: 2 cze 2011, o 13:10

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: gofiaczek92 »

A jak wyglądają dokładniej te ćwiczenia z języka obcego?
Wie ktoś na czym polegają zajęcia w terenie na zootechnice i jaki jest dokładnie system przyznawania ECTS?
Eidżi
Posty: 25
Rejestracja: 4 sie 2009, o 09:26

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Eidżi »

Ćwiczenia z obcego. normalnie w zależności jak kto uczy. U nas pani wałkowała jak dzieciom. Bardzo miła, sympatyczna. Puszczała piosenki po hiszpańsku. Stawiała gł. 4, albo 4,5 no i często 5. Zawyżała i można było oddawać prace później (jakieś wypracowania np. opisz swoją rodzinę, opisz pokój) tyle i mieliśmy dwa koła. Najlepsza była akcja na początku jak uczyła pytając kto to jest i miała 4 postacie XD miały takie nazwiska że nikt nie mógł zapamiętać: Banderas, Pavarotti, Pereira i ktoś tam jeszcze (nie pamiętam).

Zajęcia w terenie ha. byliśmy raz oglądać pole w Swojcu z godzinę i oglądaliśmy rośliny i liczyliśmy jakieś tam chwasty. a tak to z ochrony poszliśmy na wał odry i braliśmy wodę do badania. tak to nic więcej.

Punkty ECTS. hmm też za bardzo tego nie rozumiem, ale jeżeli się nie zaliczy można w pierwszym roku wziąć warunek a nawet więcej w zależności ile jest punktów ECTS.

Jeżeli nie zaliczę z chemii tego rozbuja, to nie warto mi brać warunku. Niestety ale to blokuje biochemie i za biochemie trzeba też płacić. więc będzie witaj ekonomio zaoczna
Klaudia_
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:38

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Klaudia_ »

czy na zootechnice we wrocławiu jest obowiązkowy basen?
z góry dzięki za odp .
lukaass
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:41

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: lukaass »

Witam
Mam pytanie czy na zootechnikę do Poznania potrzebne jest badanie lekarskie? Z góry dziękuje za odpowiedź.
DariussWet
Posty: 13
Rejestracja: 16 lip 2011, o 09:01

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: DariussWet »

Na każdą uczelnię potrzebne jest badanie lekarskie, a raczej zaświadczenie o braku przeciwwskazań do studiowania zootechniki. Skierowanie dostaje się z decyzją dostania na studia lub na początku października osobiście z dziekanatu, zależy od uczelni.
ivo888
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2011, o 11:59

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: ivo888 »

Witam czy ktoś sie wybiera do Poznania zaocznie na zootechnike ? Jeśli tak to pisać
kinia992
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2011, o 08:24

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: kinia992 »

Hej
Od pazdziernika zaczynam studia na zootechnice. Chciala bym sie przeniesc po półroczu ew po roku na weterynarie. Moze ktos z was wie jak to wyglada jakie sa warunki itp. wiem ze trzeba miec srednia powyzej 4 zeby przeniesli i zaliczyc program. Bardzo prosila bym o info na meil lub gg ew tutaj na stronie
z gory dzieki )
Cytrulina
Posty: 136
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:16

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: Cytrulina »

A jest w ogóle możliwość przeniesienia z zootechniki na weterynarię?
yagnaya
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2011, o 09:54

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: yagnaya »

Jestem na 3. roku zaocznej zootechniki na wrocławskim UP.

Przenosin - w dosłownym tego słowa znaczeniu - na weterynarię nie ma. Musisz podchodzić do rekrutacji, jak maturzysta, czyli startujesz od 1. roku. Ciężko się dostać, dużo osób kilka razy poprawia maturę, by wreszcie zostać przyjętym. Ode mnie z grupy jedna dziewczyna poszła na wetę po 1. roku, druga - po 2. roku. Część przedmiotów się pokrywa (np. biochemia, chemia, biofizyka, mikrobiologia, zoohigiena) się pokrywają, więc prowadzący przepisali im oceny. Na anatomię musiały chodzić, bo my mieliśmy tylko jeden semestr i bez prosektorium. Nie wiem, jak było z fizjologią.

A do kandydatów na zootechników mam taką radę:

jeżeli ktoś kocha zwierzęta, myśli, że jako zootechnik będzie mógł głaskać krówki, kózki, owieczki, lisy, norki itp., to jest w błędzie. Zawód zootechnika jest bardzo brutalny i nastawiony na czerpanie jak największych korzyści ze zwierząt - mięsa, mleka, skóry, futra itd. Niby się uczymy, jak czerpać te korzyści bez szkody dla zwierząt, ale to tylko suche przepisy, które często nijak mają się do rzeczywistości. A przyjdzie co do czego, krowa mleczna zachoruje, będzie mało wydajna, prezesowi fermy nie będzie opłacało się jej utrzymywać, więc trzeba sprzedać ją do rzeźni, póki jest coś warta.

Dlatego zastanawiam się nad przekwalifikowaniem - chciałabym uczyć biologii w szkole. Czy jest taka możliwość? Wiem, że muszę skończyć dodatkową pedagogikę, ale czy jeszcze jakiś kurs biologii nauczycielskiej? Czy ktoś wie, jak to w praktyce wygląda?
kicikota
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2011, o 17:21

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: kicikota »

^ po zootechnice też możesz uczyć biologii w szkole, musisz tylko mieć kurs pedagogiczny.

ja jak szłam na te studia zdawałam sobie sprawę z tego, że będą brutalne. na razie jestem na 1 roku i wszystko jest na sucho", podstawy podstaw, ale wyobrażam sobie, jak będzie to wyglądało dalej. nie ma jednak obowiązku pracować w rzeźni - ja np. chciałabym swoją przyszłość związać z żywieniem zwierząt, paszoznawstwem, albo pracować w hodowli weterynaryjnej i produkować leki, szczepionki itp. dla zwierząt. ale zgadzam się, że jednak praktyki trzeba przejść.
Awatar użytkownika
loka
Posty: 62
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 16:50

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: loka »

Ja już przemyślałam kilka dróg dla siebie: tak, jak napisała kicikota - praca w hodowli weterynaryjnej, praca w zwierzętarni w placówkach medycznych, biologicznych albo nauczyciel biologii w liceum.
Awatar użytkownika
loka
Posty: 62
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 16:50

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: loka »

Świetnie ideę tego zawodu pokazuje pani Temple Grandin
Polecam książkę Zrozumieć zwierzęta i film oczywiście
viki16
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2012, o 21:16

Re: ZOOTECHNIKA

Post autor: viki16 »

Witam. Zainteresowała mnie owa zootechnika i chciałabym nawiązać kontakt z osobą która studiuje badz studiowała na UP we Wrocławiu. Mam kilka pytań co do tego kierunku i prosze o kontakt pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości