Dylemat przy uzupełnianiu danych

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kebab
Posty: 10
Rejestracja: 2 lip 2011, o 15:53

Dylemat przy uzupełnianiu danych

Post autor: kebab »

Przede wszystkim chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać.

Jestem tegorocznym maturzystą, liczba punktów jakie uzyskałem daje mi całkiem poważne szanse na dostanie się na wymarzony kierunek lekarski (co prawda pewnie gdzieś pod koniec rekrutacji, ale zawsze), z czego bardzo się cieszę, ale gryzie mnie jedna sprawa.

Chodzi o to, że na jednej z uczelni, które wybrałem (konkretnie chodzi o Bydgoszcz, która jest moim głównym celem) wymagają wpisania pewnych danych, które potem pojawiają się na podaniu - stosunku do służby wojskowej i przydzielonej kategorii.

Oczywiście moim problemem jest to, że dostałem kat. E (tę najgorszą") z powodu pewnego schorzenia (konkretnie astmy oskrzelowej - ale jak wyczytałem na tym forum nie jest ona żadną przeszkodą w uzyskaniu zgody lekarza medycyny pracy na podjęcie studiów). Naszły mnie jednak wątpliwości, bo od paru osób usłyszałem że jeśli wpiszę to nieszczęsne E to mogę mieć pewne problemy z dostaniem się na studia. Właściwie to ciężko mi w to uwierzyć, ale zdania wśród osób które pytałem są raczej podzielone - parę osób poradziło mi żeby w podaniu wpisać coś innego jeśli się boję - no ale obawiam się że taki przekręt mógłby się jakoś wydać. Teraz to właściwie mam już mętlik w głowie i zupełnie nie wiem co tam wpisać.

Tak więc moje pytanie brzmi: czy w podaniu lepiej podać prawdziwe dane czy lekko skłamać i wpisać że stosunek do służby wojskowej jest nieuregulowany i ewentualnie zmienić to w papierach jak będzie już po całej tej rekrutacji?

Wiem, że moje pytanie może wydawać się głupie, dla mnie z resztą też pomysł że takie coś może decydować o przyjęciu lub odrzuceniu kandydata wydaje się absurdalny, no ale w tym kraju chyba już nic nie może mnie zdziwić więc wolę się upewnić tysiąc razy.
Awatar użytkownika
Mati_P
Posty: 411
Rejestracja: 17 sie 2009, o 08:25

Re: Dylemat przy uzupełnianiu danych

Post autor: Mati_P »

wpisuj E, jak bys chcial isc do strazy poż, czy do wojska mialo by to zaczenie, potem mozesz miec problemy z falszowaniem doanych]
wodny_konik
Posty: 46
Rejestracja: 2 lip 2011, o 18:36

Re: Dylemat przy uzupełnianiu danych

Post autor: wodny_konik »

A najlepiej zadzwoń albo wyślij maila do uczelni i się dopytaj, jak to wygląda. Po co masz się stresować aż do momentu, kiedy przyjmą Twoje dokumenty?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Dylemat przy uzupełnianiu danych

Post autor: Medycyna Lwów »

oczywiście że nie kłam (zresztą po co im twoja kategoria wojskowa? - ode mnie nikt nic nie chciał) - kat. E nie jest żadnym p/wsk do podjęcia studiów, zważywszy ze wydano ją z powodu astmy oskrzelowej jak piszesz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości