Przenosiny podczas rekrutacji

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MichalPixa
Posty: 7
Rejestracja: 7 lip 2011, o 17:56

Przenosiny podczas rekrutacji

Post autor: MichalPixa »

Witam. Mam bardzo wazne i zasadnicze pytanie i mam nadzieje ze ktos rozwieje moje watpliwosci Najlepiej zeby byly to TYLKO sprawdzone opinie a nie domysły.
Chodzi o to, czy jak np. dostane sie na pierwszej liscie do Katowic na medycyne, złoże wszystkie papiery, swiadectwa, itd.
Co jeżeli np. dostane się po tygodniu na CM UJ i bede jednak wolał iść do krakowa, a już złożyłem papiery i dokumenty wszystkie do Katowic?
Jak wtedy wygląda sytuacja i co musze zrobic? Prosze o wyjasnienie sytuacji przez doswiadczone osoby
wodny_konik
Posty: 46
Rejestracja: 2 lip 2011, o 18:36

Re: Przenosiny podczas rekrutacji

Post autor: wodny_konik »

Albo Ty jakoś źle szukasz, albo straszny tu bałagan, bo tego typu pytań było już ze sto. Wszystkie doświadczone osoby mówią, że wtedy jedziesz do Katowic, zabierasz papiery, zwalniasz miejscówkę jakiemuś szczęśliwcowi w kolejce i jedziesz do Krakowa. Jeżeli nie jesteś przekonany, zadzwoń na uczelnię, z której zamierzasz zabrać papiery, tam Ci powinni wszystko wytłumaczyć i według mnie to jest najpewniejsze źródło wiadomości. Nie wiem, dlaczego nie zrobiłeś tego w pierwszej kolejności.
Kama
Posty: 77
Rejestracja: 15 sty 2008, o 16:30

Re: Przenosiny podczas rekrutacji

Post autor: Kama »

wodny_konik pisze:Wszystkie doświadczone osoby mówią, że wtedy jedziesz do Katowic, zabierasz papiery, zwalniasz miejscówkę jakiemuś szczęśliwcowi w kolejce i jedziesz do Krakowa.
Dokładnie tak ]
egzorrr
Posty: 4
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:42

Re: Przenosiny podczas rekrutacji

Post autor: egzorrr »

wodny_konik pisze:wtedy jedziesz do Katowic, zabierasz papiery, zwalniasz miejscówkę jakiemuś szczęśliwcowi w kolejce i jedziesz do Krakowa
OK, a można złożyć odpis świadectwa na lekarski w jednym mieście, a następnie oryginał świadectwa na lekarski w drugim mieście - czyli jakby zadeklarować się w dwóch miejscach jednocześnie, a potem oczywiście po pewnym czasie namysłu i załatwienia formalności np. w związku z mieszkaniem, z jednej uczelni się wycofać jeszcze przed końcem rekrutacji (np. ok. 20 lipca)?

W sumie wyjdzie na to samo, ale chcę się upewnić, czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań?

Czy może jednak w wydziale rekrutacji wklepują pesel do jakiejś bazy danych i w przypadku gdy zadeklarowało się już w innym mieście na ten sam kierunek, to oni się o tym dowiadują i nici z czasowej podwójnej kwalifikacji?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Przenosiny podczas rekrutacji

Post autor: lith »

egzorrr, jeżeli obie uczelnie nie chcą oryginałów to możesz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości