Jak myślicie - czy czeka mnie czyszczenie macicy?

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
kasienka666
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2011, o 09:15

Jak myślicie - czy czeka mnie czyszczenie macicy?

Post autor: kasienka666 »

Witam! Mam 18 lat i miałam problemy z miesiączkowaniem. Ginekolog zrobiła mi USG dopochwowe i wyszło, że mam bardzo grube endometrium. Przepisała Cilest. Kazała wziąć 2 opakowania bez przerwy i pod koniec przyjść. Zgodnie z zaleceniem, przyszłam pod koniec 2 opakowania (było to niespełna 2 tygodnie temu). Znów miałam robione USG, endometrium trochę cieńsze, ale dalej grube. Lekarka powiedziała, żebym zrobiła sobie tygodniową przerwę na miesiączkę a potem miałam wziąć kolejne opakowanie i przyjść po 3 tygodniach. Przerwę w braniu tabletek zaczęłam w tamtą środę. W czwartek dostałam pojedynczego, obfitego krwawienia, a w piątek wieczorem skręcałam się z bólu brzucha i skurczów. Krwawiłam też wtedy bardzo obficie. Trwało to całą noc. Rano poczułam, że coś mi przeszkadza w pochwie. Włożyłam palca i coś mi tam wisiało. Myślałam, że skrzep, chciałam wyciągnąć, ale się urwało (jestem tego pewna). Moim oczom ukazało się coś na kształt kawałka skóry, więc było dla mnie jasne, że to endometrium. potrafiłam potem jeszcze wyczuć palcem, że glęboko mam resztę tego, ale to było już w szyjce macicy, bo miałam lekko rozwartą (wiem, gdzie jest szyjka macicy i wiem, że była rozwarta na tyle, że mogłam tam wcisnąć palca). Od tamtego czasu (sobota rano) mam krwawienie, ale już nie takie silne i to ciągle we mnie jest. Boję się, że to endometrium utknęło mi w szyjce, może we mnie zgnić i spowodować zakażenie czy coś. W tę środę idę do mojej ginekolog (chcociaż miałam iść w następną). Napiszcie mi co może mi się stać przez to endometrium i czy bardzo prawdopodobne jest to, że lekarka skieruje mnie na skrobankę. Z góry dzięki za odpowiedź i sorki, że wszystko tak szczegółowo opisałam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości