Czy szynszyle mocno gryzą?

Kaja

Re: Czy szynszyle mocno gryzĄ?

Post autor: Kaja »

cześć za 7 dni będe miała 4 szynszylki.Mam jedno głupie pytanie.Czy szynszyle mocno gryzą? Pozdro
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Czy szynszyle mocno gryzĄ?

Post autor: dream »

albo w ogóle albo tak lekko skubią żeby zasygnalizować, że coś im się nie podoba. to tak przeważnie, bo pewnie zdazają się szynszyle które gryzą mocniej, ale ogólnie to łagodne zwierzęta.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Czy szynszyle mocno gryzĄ?

Post autor: Szyszek1993 »

Raczej gryza delikatnie tak jak pwiedział dream- podskubuja. Moje szynszyle bedąc zazdrosne podksubują mnie przyjacielsko!
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: Czy szynszyle mocno gryzĄ?

Post autor: arasari:) »

A mój szyszus jak mi na rece zasypia to wtedy mnie gryzie Dziwny on czasami jest
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Czy szynszyle mocno gryzĄ?

Post autor: Kiara »

Szynszyle podskubują.No chyba,że zrobisz coś wbrew im.Musisz się wtedy liczyć z mocniejszym chwytem ząbków.
Boli różnie.Zależy raczej od tego gdzie cię chwycił.Koniuszki palców nie są zbyt czułe
Ale jak lekko za skórkę pociągnie.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Czy szynszyle mocno gryzĄ?

Post autor: nakrecona_malpa »

Moim zdaniem są dwie wersje gryzienia
1 taka z ostrzeżeniem (charakterystyczne prychanie) jest dość bolesna, ale nie na tyle żeby dziabnąć do krwi ( jak np chomik czy świnia morska)
2 to taka z nienacka, jak nagle mu sie coś nie spodoba albo znudzi głaskanie. jest mniej bolesne. Przypomina uszczypnięcie.

Ogólnie da się znieść naważniejsze że nie ma rozlewu krwi
Sowa_mlody
Posty: 35
Rejestracja: 1 cze 2007, o 13:03

Re: Czy szynszyle mocno gryzĄ?

Post autor: Sowa_mlody »

Mnie czasemskubnie", ale właściwie nie boli mnie to. Do krwi nigdy nie ugryzł. Nie musisz martwić się o bolesne ataki
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Czy szynszyle mocno gryzĄ?

Post autor: gemini »

Poeksperymentuj trochę, sprawdź to na sobie. Ja naprzykład nie wiedziałem jak mocno gryzie muchołówka. Włożyłem palec do jej pułapki i ugryzła ale bardzo lekko
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Czy szynszyle mocno gryzĄ?

Post autor: muppet »

Gdy szynszyl sie zdenerwuje albo nie będzie czuł się bezpiecznie to łapnie mocniej - nawet do krwi.
A tak ogólnie to tylkoskubnie Ale ja między kraty klatki paluchów nie wkładam.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Czy szynszyle mocno gryzĄ?

Post autor: dream »

ja wkładam i nigdy nie gryzie, ogolnie mój to szczyt łagodności tylko, że taki mało ufny
nigdy mnie jeszcze mocno nie ugryzł, tylko skubie i to tylko jak chce wyjść z klatki a ja mu zagradzam ręką dostęp - chyba kwestia charakteru a także tego jakie będą pierwsze dni: jeśli spokojne, i w miare bezstresowe to zwierzak uzna, że nie masz względem niego złych zamiarów, jeśli od początku będzie się denerwował i później cały czas to nawet z najłagodniejszego szylka zrobi się gryzący dzikus.
zuzek
Posty: 7
Rejestracja: 4 sty 2009, o 09:23

Re: Czy szynszyle mocno gryzĄ?

Post autor: zuzek »

A gdyby tak oswajac je w rekawiczkach nosszonych wiele razy - dlatego, że pachna nami Czy to nie jest dobry sposob?
Nadereh00
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2011, o 13:02

Re: Czy szynszyle mocno gryzĄ?

Post autor: Nadereh00 »

nakrecona_malpa pisze:Moim zdaniem są dwie wersje gryzienia
1 taka z ostrzeżeniem (charakterystyczne prychanie) jest dość bolesna, ale nie na tyle żeby dziabnąć do krwi ( jak np chomik czy świnia morska)
2 to taka z nienacka, jak nagle mu sie coś nie spodoba albo znudzi głaskanie. jest mniej bolesne. Przypomina uszczypnięcie.

Ogólnie da się znieść naważniejsze że nie ma rozlewu krwi
no cóż jest jeszcze 3 wersja, ale taka ostateczna kiedy szynszyle czuja sie niebezbiecznie lub bardzo źle. Co wredniejsze szyszaki potrafią nagle dogryźć sie do krwi ale zabki maja male wiec nie jest to wielka (a nawet nie gleboka) rana

PS. No i czasami jak im sie da reke to tak slodko podgryzaja na zmiane z lizaniem P
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości