Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Kirsten »

AlaWro, nie musisz nic powtarzać z fizyki ja chociaż przyszłam na swiezo po nauce fizyki do matury niewiele mi sie przydalo, nauka dotyczy wielu nowych, szerzej omawianych tematow i chodzi sie na wyklady tylko. Uczelnia w poprzednich latach oferowała kursy wyrownawcze z fizyki, ktore odbywały sie w dwoch terminach: albo przez caly wrzesien, albo przez caly drugi semestr, nie wiem jak jest w tym roku. W kazdym razie za regularne chodzenie na takie dodatkowe zajecia dostajecie ze dwa punkty do egzaminu. niewiele to juz zalezy jak kogoś fiza interesuje. Zajecia te dotycza tematow z liceum, a do egzaminu koncowego raczej sie nie przydaja. Ale spokojnie, bedzie czas sie na to zdecydowac lub nie pewnie w 2gim semestrze
strawberry, Fartuszek obowiazkowo na anatomie i na chemie, do tego na anatomie czepek buty na zmiane i gacie potrzebne beda oprocz fartuszka na pielegniarstwo i to juz w 1szym semestrze. Wszystko sie przyda takze na praktykach po 1szym roku Jesli macie możliwosc kupic fartuchy u siebie to lepiej miec to z glowy, ale tez mozna kupic w Szczecinie, jest taki sklep z używanymi fartuchami z innych krajow za grosze mozna tam kupic sobie wdzianko, tylko ze duze rozmiary przewaznie sa.
AlaWro
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2010, o 14:58

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: AlaWro »

Ślicznie dziękuję!
Awatar użytkownika
strawberry
Posty: 131
Rejestracja: 20 lip 2010, o 15:15

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: strawberry »

Kirsten, medyczne spodnie mają być i na to fartuszek, czy coś krótszego? Nie lubię białych spodni mogą być tenisówki?
kows
Posty: 63
Rejestracja: 22 mar 2011, o 17:13

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: kows »

Czytałem już wcześniej o tym sklepie z używaną odzieżą medyczną, ale nie mam pojęcia gdzie on jest:) czy mogłabyś podać jakiś adres? Bo chętnie się tam wybiorę:)
agnes92
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 14:28

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: agnes92 »

Podbijam się do pytania - gdzie ten sklep się znajduje? czy jak poproszę fartuch lekarski i takowy czepek to dostanę to co potrzeba? długi czy krótki rękaw? białe tenisowki wystarczą? spodnie to jakieś specjalne muszą być czy też zwykle białe mogą być? wiem że szczegółów wymagam ale proszę o odpowiedź .

Awatar użytkownika
Karek
Posty: 31
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 21:29

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Karek »

Kirsten, w tym roku zajęcia z fiz są we wrześniu.

ja swój fartuch kupiłam w sklepie BHP na Sikorskiego, obok Placu Kościuszki.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Kirsten »

strawberry, czy spodnie czy spodnica wygodniej raczej spodnie, nie widziałam zeby ktos nosił spodnice czy to na pielegniarstwie czy na praktykach w szpitalu)

agnes92, moga byc tez raczej inne białe spodnie. Zalezy na która pielegniarke traficie moja była lajtowa i nawet specjanych ciuchow nie wymagała, a są takie które oprócz pełnego umundurowania wymagają jeszcze noszenia identyfikatorow kim jestes, jakie studia, uczelnia Jasne, biale tenisowki beda w sam raz, sama takie nosilam byle by im blota i śniegu nie przyniesc to trzeba miec cos na zmiane

tak jak Karek pisze sklep jest obok Placu Kościuszki, a drugi jest na ul. Mieszka I. Jak idzie się ul. Powstańców Wielkopolskich (ta na ktorej jest szpital) w kierunku centrum, to dochodzimy do takiego wieeeelkiego rozwidlenia kilku ulic i skręcamy w lewo (tak za siebie, trzeba takie półkole jakby przejść) i dochodzimy do sklepu medycznego. Nie pamietam czy tam są nowe tylko rzeczy, ale uzywane raczej także. Tam też można kupić książki jeśli ktoś potrzebuje i OKULARY OCHRONNE na chemie, o ktorych beda Wam zaraz na pierwszych zajęciach mówić i ścigać czy już je macie, ważna sprawa. Czepki też kupicie tam, rękawiczki jednorazowe także- potrzebne na chemie i na anatomie jak zacznie się nauka preparatów (w pazdzierniku). Bo do nauki kosci, czaszki nie trzeba jeszcze rekawiczek.
Awatar użytkownika
zgREDka
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2009, o 15:58

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: zgREDka »

Oferta urozmaicona:

- atlas Nettera
- niezbędnik
- skrypt z chemii (wydanie poprawione z 2010)
- 1500 pytań z anatomii (książka, nie żadna kserówka)
- zbindowane wykłady z anatomii
- sktypt PAMu Pielęgniarstwo. Desmurgia. Stany zagrożenia życia. - obowiązujący

CENA 300 ZŁ

Jak znajdzie się ktoś chętny to na płycie CD dostanie bardzo wartościowe materiały z biofizyki, chemii, histologii, anatomii (czyli testy z zeszłych lat), na DVD filmy anatomiczne w 6 częściach po 2godz każdy, atlas histologiczny i Yokochiego na CD.

Pierwszeństwo mają osoby, które są zainteresowane wszystkim.

Do rozkompletowanego zestawu nie dorzucam płyt!

moje gg 7770720
Awatar użytkownika
zgREDka
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2009, o 15:58

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: zgREDka »

OFERTA NIEAKTUALNA
agnes92
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 14:28

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: agnes92 »

Czyli ten sklep medyczny jest na Mieszka I, tak? nie bardzo znam tę dzielnicę, a jakoś muszę trafić .

agnes92
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 14:28

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: agnes92 »

Dziękuję za wskazówki.

Mam pytanko odnośnie tego fartucha, który będzie potrzebny. Jak on ma wyglądać? Długi, krótki? Mógłby ktoś zamieścić jakiś link? A co z czepkiem? Proszę jak do debila tłumaczyć .
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Kirsten »

Fartuch ma być najlepiej długi z długimi rękawami. Czepek to taki jak noszą chirurdzy z na dobre i na złe lub biała chusta Reszte wszystko opisałam stronę wcześniej
Mateqqq
Posty: 47
Rejestracja: 5 maja 2011, o 15:38

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Mateqqq »

ale na pielęgniarstwo też trzeba mieć fartuch tak? bo napisałaś oprócz
Podsumowując
Anatomia - fartuch długi, długie rękawy
Chemia - jakiś fartuch,
Pięlęgniarstwo - spodnie, buty i fartuch + czepek?

Jeżeli nie tak to mogłabyś to podsumować?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości