Czy szynszyle (samce) znaczą teren? Czy śmierdzą?

pomog³a

Re: Czy szynszyle (samce) znaczĄ teren? Czy śmierdzĄ?

Post autor: pomog³a »

sa bardzo delikatne dla dzieci :)
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Czy szynszyle (samce) znaczą teren? Czy śmierdzą?

Post autor: przyrodnik »

Moje też nie śmierdzą. I nie jest to tylko moja opinia (wiadomo, że właściciel się przyzwyczaja do zapachu i może go nie czuć), ale opinia moich gości. Wyczuwalny zapach ma sianko i czasami żarełko.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Czy szynszyle (samce) znaczĄ teren? Czy śmierdzĄ?

Post autor: Kiara »

Szynszyle nie śmierdzą.Pozatym mam samca,który nie znaczy terenu poza obrębem klatki.
Nora

Re: Czy szynszyle (samce) znaczĄ teren? Czy śmierdzĄ?

Post autor: Nora »

pomog&#x142a pisze:sa bardzo delikatne dla dzieci :)
Dla dzieci ich nie polecam. To nie sa zabawki !
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Czy szynszyle (samce) znaczĄ teren? Czy śmierdzĄ?

Post autor: muppet »

Nora pisze:Dla dzieci ich nie polecam. To nie sa zabawki
- popieram
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Czy szynszyle (samce) znaczĄ teren? Czy śmierdzĄ?

Post autor: Kiara »

Ja was też popieram.Po za tym nie wolno ulegać namowa dzieci.Jest duzo przypadków gdzie maluchy chca a po tem nic z nimi nie robią.Tak postepuje moja kuzynka i jest to bardzo wnerwiające,zebym ja chodziła i karmiła jeje świnkę morską.To juz jest przesada ale mi to nie przeszkadza.Jednakże zwierzeta to dobry sposób by nauczyc dziecko odpowiedzialności.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Czy szynszyle (samce) znaczĄ teren? Czy śmierdzĄ?

Post autor: muppet »

Kiara pisze:Jednakże zwierzeta to dobry sposób by nauczyc dziecko odpowiedzialności.
- zgoda, ale moze niekoniecznie szynszyl. Polecam krolika albo swinke morską. Szynszyle to zwierzaki raczej dla w miare odpowiedzialnych ludzi.
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: Czy szynszyle (samce) znaczĄ teren? Czy śmierdzĄ?

Post autor: sisi88 »

Moj szynszyl tez nie smierdzi, wogole nie wyczuwam u niego zadnego przykrego zapachu:] tak jak przyrodnik napsial sianko ewentualnie pachnie I osoby, ktore mnie odwiedzaja tez nic nigdy nie mowil ze smierdzi:) w porownaniu do np fretki to szynszyl bardzo czyste zadbane i pachnace zwierzatko
zuzek
Posty: 7
Rejestracja: 4 sty 2009, o 09:23

Re: Czy szynszyle (samce) znaczĄ teren? Czy śmierdzĄ?

Post autor: zuzek »

Ja mialam krolika - mocz okropnie smierdzial - na trocinach!
Na zwirku nic nie czuc - dlatego najlepiej kupowac zwirek dla kotow P
Nadereh00
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2011, o 13:02

Re: Czy szynszyle (samce) znaczą teren? Czy śmierdzą?

Post autor: Nadereh00 »

ODPOWIEM PROSTO I WYRAŹNIE, BO NIE MOGĘ JUŻ NA TO WSZYSTKO PATRZEĆ. SZYNSZYLE NIE ZNACZĄ TERENU, SIKAJĄ BARDZO MAŁO ZA TO NIESTETY KUP ROBIĄ CAŁKIEM DUŻO. JEŚLI SIĘ WKURZĄ NA DRUGIEGO SZYNSZYLA MOGĄ GO OBSIKAĆ, ZARÓWNO SAMCE JAK I SAMICE. SZYNSZYLE NIE ŚMIERDZĄ JEŚLI MAJĄ PYŁ DO KĄPIELI, NIE MAJĄ BIEGUNKI I SPRZĄTASZ ICH KLATKĘ 1-2 RAZY W MIESIĄCU ( CHYBA, ŻE SZYNSZYL WYMAGA CZĘŚCIEJ) DZIĘKUJĘ, WYTŁUMACZYŁAM CHYBA WSZYSTKO.
Nadereh00
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2011, o 13:02

Re: Czy szynszyle (samce) znaczĄ teren? Czy śmierdzĄ?

Post autor: Nadereh00 »

muppet pisze:
Kiara pisze:Jednakże zwierzeta to dobry sposób by nauczyc dziecko odpowiedzialności.
- zgoda, ale moze niekoniecznie szynszyl. Polecam krolika albo swinke morską. Szynszyle to zwierzaki raczej dla w miare odpowiedzialnych ludzi.
Ja nie powiedzialabym moja kolezanka ma krolika i jej mlodszy brat tak sie nad nim zneca ze az boli. Z swinka morska sa podobne problemy. Z gryzoniami lepiej poczekać. Jeśli dziecko troche starsze to najlepiej jakis pies. a jesli to chociaz maly ptak zeby karmic itd. chociaz co do tego nie wiem.
Nadereh00
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2011, o 13:02

Re: Czy szynszyle (samce) znaczĄ teren? Czy śmierdzĄ?

Post autor: Nadereh00 »

zuzek pisze:Ja mialam krolika - mocz okropnie smierdzial - na trocinach!
Na zwirku nic nie czuc - dlatego najlepiej kupowac zwirek dla kotow P
nie polecam. przy szynszylach nawet to nie potrzebne zeby ukrywac zapach. Królik to moze i tak. Zreszta trociny moze troche tez (a potem juz nie) ale zwirek to żrą te szynszyle ze az sie boje. Moje szyszaki juz przestaly jesc trociny ich dzieci jakos nie maja tej przypadlosci
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości