[Film] ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Miszel

Re: ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Post autor: Miszel »

Z ciekawszych zachowań jakie mi się jeszcze przypominają to:
1. Moja Tina potrafi tak się osadowić do spania Że siedzi na pułce na tylnych łapach, brzuchem opiera się o jej krawędź a przednie zwisają wyciągnięte dalego do przodu. Wygląda to komicznie.
2. Z kolei samiec lubi się rozwalać ma pułce - często śpi na boku jak np kruliki, nawet na plecach mu się zdaŻa I jak się tak rozwala i wierci to się pare razy zdaŻało, Że spadał z półki zdezorientowany co się dzieje.
3. A ostanio przeszedł sam siebie i rozwaliwszy się na boku trzymał w jednej łapce siano i się delektował na leŻąco 8) Jak by człowiek leŻał i jakiegoś batonika zajadał
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Post autor: Kiara »

Każdy szynszyl kiedy coś wymyśli-wynika z tego komiczna sytuacja.
Mój ostatnio się zaklinował przez własne obżarstwo i chęć ucieczki z klatki.
Kot wszedł na klatkę ale niestety jego łapki pogryzł Puszorek,który nie toleruje obcych na swoim terenie.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Grozny ten twój szynszyl! KOCIE STRZEŻ SIĘ! Mój ucieka regularnie ale ostatnio przykrywam przynajmniej na noc klatkę firanką i n razie jeszcze nie zwiał !
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Post autor: Miszel »

Mi raz w nocy nawiały i zrobiły sajgon w puzlach które leżały na podłodze Sprawę załatwia dogięcie zamknięcia w odpowiednią stronę żeby klatka się ciężko zamykała. A gdy wyjeżdzam do domu a szynszyle zostają same na dzień, dwa zamykam drzwiczki malutkimi malutkimi kłódkami. Mogą być nawet bakie szajsowne od pamiętników czy skarbonek o ile sa metalowe. Wcześniej używałem drucików ale te za szybko przegryzały, a częste zakręcanie i odkręcanie grubego druta mija się z celem.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

A to mój szyszorek nie to ze otwiera klatkę tylko przeciska się między wszystkimi prętami w klatce!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Post autor: Kiara »

Mój jeszcze się nie przecisnął przez pręty i bardzo dobrze.A co do groźnego szynszyla.Samczyk wie,że on rządzi w obrębie klatki i nawet kot nic tu nie ma do roboty.Oczywiście Minia się boi Puszorka,bo jak tu się nie bać takiego gryzaka?
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

No to masz fajnie ze szysznyl nie wychodzi ci sam z klatki! Zazdroszczę ci tego!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Post autor: Kiara »

Ostatnio mój szynszyl zasnął główką na kamieniu a resztą ciała na ściółce.Widok był przekomiczny,gdyż przyjął taką fajną poze.Jęśli uda mi się zrobić mu zdjęcie jak śpi to oczywiście wam pokaże jak mój pupilek ucina sobie drzemkę.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Post autor: muppet »

Szyszorki śmiesznie śpią. Albo na 4 łapkach, albo na dwóch - podparte lub nie, albo na boku, albo się rozpłaszczają
Zauważyliście że jak szynszyle się myją (mam na myśli buźkę i wąsy) to są jakby w transie? Nic nie jest w stanie przerwać im tej czynności.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Post autor: Kiara »

Jest jeden taki czynnik.Kot.Mój szynszyl jak go widzi dopiero wtedy wpada w trans.Aż go nosi po całej klatce.
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Post autor: Miszel »

Można wywołać u nich czochranie się. Muśnijcie lekko palcem nad uszami (tak po końcówkach jego sierści napewno albo się wstrząchnie albo zacznie się drapać łapką i tak za każdym razem chyba że się wkurzy i ucieknie :] Moja oba tak mają - czasem lubie się tak z nimi podrażnić
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

No ciekawe. Musze spróbować!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: ciekawe i śmieszne zachowania szynszyli

Post autor: Kiara »

Miszel, jak tak możesz im przeszkadzac w drzemce?
Mój szynszyl czasami jak zasypia to okropnie charczy.Biedak ma koszmary a ja muszę stac na straży.Ostatnio tak szybko uciekał przedemną,że walnął w szybe od drzwi tarasowych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości