Temat pracy badawczej....

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
EdyŚka*

Temat pracy badawczej....

Post autor: EdyŚka* »

Witam =)

Ja wiem, że masa ludzi prosi o temat pracy badawczej. Ja także w tym roku po raz pierwszy chcę przystapić do tej olimpiady, ale mam problem z tematem pracy.

Miałam kilka pomysłów, ale moja pani uznała je albo za zbyt płytkie, np. porosty a zanieczyszczenia czy nawozy i gleba itp. albo za zbyt ambitne praca nad czystością wód lub badanie składu gleby / pod wpływem oczywiście róznych czynników.

I teraz nie mam zielonego pojęcia, co zrobić /
Nie mam dostępu do labolatorium ani taty chemika ani mamy biologiczki

Proszę o jakąś radę czy nakierowanie na jakiś temat. Nie oczekuje gotowych prac czy pomysłów.

Mieszkam w ciekawym ekologicznie rejonie - w pobliżu Zagłębia Bełchatowskiego, gdzie znajduje się kopalnia węgla brunatnego

Z góry dziękuję
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Temat pracy badawczej....

Post autor: Iwus »

Edy&#x15Aka* pisze:I teraz nie mam zielonego pojęcia, co zrobić /
Nie mam dostępu do labolatorium ani taty chemika ani mamy biologiczki
Takie informacje dostępne są publicznie.
Ja opracowywałam stan zanieczyszczenia atmosfery w wybranych województwach na podstawie raportów Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Srodowiska.Informacje zaczerpnęłam z internetu.Oczywiście na poziomie akademickim.
Edy&#x15Aka* pisze:Mieszkam w ciekawym ekologicznie rejonie - w pobliżu Zagłębia Bełchatowskiego, gdzie znajduje się kopalnia węgla brunatnego
Wpływ kopalni na erozję gleby/zanieczyszczenie powietrza
EdyŚka*

Re: Temat pracy badawczej....

Post autor: EdyŚka* »

Dziękuję za chęci i pomoc,
wczoraj sięgnęłam do pewnych żródeł dotyczących mojego otoczenia i wpadłam na swietny pomysł - mam nadzieję, że tym razem moja nauczycielka go nie zakwestionuje
Patrycja z Ostro³êki

temat pracy badawczej

Post autor: Patrycja z Ostro³êki »

Yhh mam problem niestety nie moge sobie znalezc tematu pracy badawczej Mieszkam w mniejszym miescie o nazwie Ostrołęka jest tu rzeka a tak poza tym to nic zbytnio ciekawego jakies lasy itp I niestety kompletnie nic nie przychodzi mi do glowy chcialabym zrobic prace nie w formie doswiadczenia lecz obserwacji Moze ktos moglby mi pomoC Bardzo prosze moj e-mail: pocahontas_[at].fm
EdyŚka*

Re: Temat pracy badawczej....

Post autor: EdyŚka* »

Wiem, że to ja jestem autorką tego postu, ale uważam, ze powinien być skasowany.

Od czasu jego zamieszczenia bardzo zmieniłam swoje podejście do olimpiady i mojej pracy badawczej. Na początku było mi bardzo ciężko i chyba mój stosunek do tej pracy był nie taki, jaki być powinien. Myślałam: *Po co myśleć nad tematem, zrobie coś prostego albo niech ktoś najlepiej wymyśli temat za mnie.* Opublikowałam post. Następnego dnia podczas spacerku, kiedy tak myślałam to wpadłam na pomysł! Nie wiem czy taki super, ale mojej nauczycielce naprawdę przypadł do gustu i jest zadowolona ze mnie
TO, ŻE TAK DŁUGO PRÓBOWAŁAM DAŁO MI POTĘŻNEGO KOPNIAKA", ŻEBY WZIĄŚĆ SIĘ PORZĄDNIE DO PRACY I PRÓBOWAĆ, PRÓBOWAĆ, PRÓBOWAĆ! I UDAŁO SIĘ!
- nie ma to jak silna motywacja. i dążyć do celu. Bo co z tego, że ktoś wymyśli ci temat skoro nie będziesz umiała jej obronić i odpowiedzieć dlaczego akurat taki temat?

Ja uważam, że w wykonaniu takiej pracy nie powinien nikt pomagać. sama musisz dokonać jej wyboru, żeby nie była ona dla Ciebie ciężarem, ale sprawiała Ci przyjemność. żebyś miała satysfakcję z okrywania coraz to nowych wniosków
To przecież na tym polega ta praca badawcza - ma w Tobie obudzić zmysł naukowca i podsumować twoją wiedzę.

Ja właśnie tak się teraz czuję. wprawdzie mam zaledwie szkic i nie jest nic ustalone do końca, ale czytam rózne ksiażki i bardzo się staram
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Temat pracy badawczej....

Post autor: Guru »

podoba mi sie to co napisalas
EdyŚka*

Re: Temat pracy badawczej....

Post autor: EdyŚka* »

DziĘkujĘ
W końcu mówią, że człowiek uczy się na błędach.
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: Temat pracy badawczej....

Post autor: KIM »

Moja kolezanka troszke zmodyfikowala tresc z takiej ksiazki, w sumie zajelo jej to godzine, sciagnela zdjecia z neta, moj kolega siedzial pól roku nad praca z mikrobiologii, cos o bakteriach, dzwonil po doktorach,weterynarzach itd. Ona sie dostala, on nie, pomimo naprawde dobrej pracy. Tak wiec pisac o roslinach nie dotykac mikrobioogii Jest caly rok
EdyŚka*

Re: Temat pracy badawczej....

Post autor: EdyŚka* »

KIM pisze:Ona sie dostala, on nie, pomimo naprawde dobrej pracy.
Tak bywa. Ja nie robię pracy o mikrobiologii, ale o roślinkach
Mam nadzieję, że mi się uda
arwena

Re: Temat pracy badawczej....

Post autor: arwena »

mam pytanie
czy praca badawcza ma miec nie wiecej niŻ 6 stron, czy moze byc wiecej?
patelka
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2007, o 15:28

Re: Temat pracy badawczej....

Post autor: patelka »

Hej! Pierwszy raz biorę udział w olimpiadzie biologicznej i intensywnie myślę nad wyborem tematu Może ktoś wie jakie prace są najlepiej oceniane? Podobno przejadły się już te z ekologii i te, związane z działaniem substancji chemicznych na rośliny. No to co mi zostało A w ogóle to lepiej widziane są doświadczenia czy prace oparte na obserwacji? Błagam pomóżcie
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Temat pracy badawczej....

Post autor: Medycyna Lwów »

słuchaj plotek i innychponadto - kazdy rzetelny tematr jest wysoko oceniany, no oczywiscie z wyjatkeim tendencyjnych typu wpływ światła na fotosyntezę, reszta na stronie OB
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości