Prośba o odp na kilka pytań dotyczących studiów lekarskich

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Prośba o odp na kilka pytań dotyczących studiów lekarskich

Post autor: Tomq »

Kaamil pisze:A co do forumowych kłótni to też mają swój urok.
Mówiąc w zaufaniu, to jedyne co mnie tu trzyma, bycie wieczną opozycją :]
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Prośba o odp na kilka pytań dotyczących studiów lekarskich

Post autor: wedrowycz_ka »

Ł, a jednak ktoś zaznaczył tych nieszczęsnych pradziadków
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Prośba o odp na kilka pytań dotyczących studiów lekarskich

Post autor: Selene93 »

Pytanie czy wszyscy odpowiadali w 100% zgodnie z prawdą (
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Prośba o odp na kilka pytań dotyczących studiów lekarskich

Post autor: Stalowy »

Jak dla mnie, taka ankieta to świetny pomysł - jeżeli by ją troszeczkę dopracować, to można by śmiało gdzieś podkleić i umieścić do wglądu dla wszystkich chętnych. Sądzę, że większość osób wypełniało tą ankietę na poważnie i może ona dać w miarę ciekawy przegląd sytuacji. Swoją drogą, to mógłby być ciekawy kawałek chleba dla socjologa
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Re: Prośba o odp na kilka pytań dotyczących studiów lekarskich

Post autor: Nene »

No dobra, a ja nie potraktowałam tej ankiety poważnie .
Iii udzieliłam głupich odpowiedzi. I w ogóle to nie studiuję medycyny. Jeszcze.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Prośba o odp na kilka pytań dotyczących studiów lekarskich

Post autor: Medycyna Lwów »

Pogratulować rozumu.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Prośba o odp na kilka pytań dotyczących studiów lekarskich

Post autor: Stalowy »

Dobranie 100 osobowej grupy mogłoby takie skrajne osoby jak Nene po prostu wykluczyć na zasadzie statystyki.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Prośba o odp na kilka pytań dotyczących studiów lekarskich

Post autor: Tomq »

Stalowy pisze:Dobranie 100 osobowej grupy mogłoby takie skrajne osoby jak Nene po prostu wykluczyć na zasadzie statystyki.
Wiem co masz na myśli, ale moja wiedza nt statystyki i analizy matematycznej nie pozwala mi ogarnąć doboru magicznej liczby 100, skąd ona się wzięła? Plus ta epicka fraza na zasadzie statystyki A poważnie to tak, istnieją algorytmy, które pozwalają dorzucać skrajne odpowiedzi na potrzeby sporządzenia wiarygodnej analizy danych statystycznych, ale a) dla tylu możliwych odpowiedzi byłoby to dość skomplikowane b) w normalnych badaniach statystycznych tak czy siak dobiera się grupę, jest ona celowana i skrajność odpowiedzi nie wyraża się w bezmyślności czy chęci zrobienia żarciku analitykom, a raczej realnym skrajnym poglądom czy zdaniom w określonej sytuacji, które trzeba zważyć, ale i również jest przewidywane wypaczenie wyników poprzez odpowiedzi niezgodne z prawdą, ale podawane z innych pobudek niż wspomniany żart.
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Prośba o odp na kilka pytań dotyczących studiów lekarskich

Post autor: justaaa »

Może w ankiecie powinny się znajdować jakieś kruczki pozwalające w jakikolwiek sposób sprawdzić czy dana osoba faktycznie studiuje medycynę. Np jakieś pytanie zawierające słowo które zwykłemu laikowi zupełnie nie wzbudzi podejrzeń, a każdy medyk potrafiłby na nie udzielić odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Prośba o odp na kilka pytań dotyczących studiów lekarskich

Post autor: Stalowy »

Tomq, chodzi o to Tomq, że jeżeli 99 osób podejdzie poważnie do odpowiedzi, to ta 1 skrajna zostanie po prostu wypunktowana - wyodrębniona. Wiadomo, że ankieta ma za zadanie przede wszystkim poznać zdanie większości - im większa grupa badawcza, tym większa możliwość utonięcia jednej skrajnej odpowiedzi i wliczenia ją w błąd". Dokładnie tak samo jak w wykonywaniu doświadczeń.

Zwiększając próbę uzyskujesz dokładniejsze wyniki ponieważ piętnujesz i wyzbywasz się błędów - jeżeli rysujesz wykres na podstawie swoich badań to przy 5 próbach potencjalny błąd może być słabo widoczny ale przy 50 czy 100 może być momentalnie wyeliminowany i nie uwzględniony na wykresie.

Liczba 100 odnosiła się zarówno do obecnej już liczby respondentów - ponad 50 jak i do mojego zamiłowania do równych liczb
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Re: Prośba o odp na kilka pytań dotyczących studiów lekarskich

Post autor: Nene »

Ale ta ankieta to rzeczywiście jest fajny pomysł . No ja rzeczywiście nie powinnam do niej przystępować. Wypełnienie jej w charakterze żartu było dziecinne. Ale dobrze skonstruowana pozwalałaby mieć jaki taki ogląd dotyczący tych studiów.
Sama chętnie zobaczyłabym takie realistyczne wyniki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości