Matura 2012, studia, WUM. WAŻNE!

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
madzisza5x
Posty: 13
Rejestracja: 4 lip 2011, o 17:56

Matura 2012, studia, WUM. WAŻNE!

Post autor: madzisza5x »

Jestem w liceum i mam do Was kilka pytań. Oto one:
1.Gdzie mogę znaleźć wykaz progów punktowych i limit miejsc na uczelnie medyczne? Na jakiej stronie internetowej?
2.W jaki sposób przelicza się punkty ze zdanych przedmiotów maturalnych, wymaganych na WUM-ie?(Chodzi mi o kierunek lekarko-dentystyczny).
3.Jeśli ktoś zamierza poprawić maturę z danych przedmiotów w jakim terminie musi złożyć oświadczenie? Jeśli osoba, której wynik z egzaminu maturalnego nie będzie wystarczający, aby podjąć studia na wymarzonej uczelni, w ramach wyznaczonego czasu na naukę do poprawy matury, podejmie inne studia np. licencjackie, a po nich i po poprawieniu wyniku matury, będzie chciała studiować medycynę, czy wtedy jest zobowiązana płacić za nie, z racji tego, że to jest drugi kierunek?
4.Jak wyglądają egzaminy wstępne na WUM? I co jeśli pójdą nie tak? Jest jakaś taryfa ulgowa?drugi termin?
5.Czy opłata rekrutacyjna obowiązuje każdego kandydata na studia?( w moim przypadku medyczne)
6.Jakie przedmioty (rozsz/podst) są niezbędne do podjęcia studiów na kierunku fizjoterapii na AWF w Warszawie?
Byłabym bardzo wdzięczna za odp. Bo juz męczą mnie te pytania. A od tego nawału informacji, mam już mętlik w głowie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

[Link] Progi 2011 i 2010

Post autor: Mårran »

1. progi z tego roku progi-2011-vt34172-135.htm
i z poprzedniego progi-2010-vt27834-345.htm
2. Nie wiem dokładnie, jak na stomie, ale na leku biologia i chemia x1, a fizyka po giertychowsku (chociaż lepiej przejrzyj forum WUMu )
3. Jakoś w lutym jest ostateczny termin, musisz złożyć deklarację maturalną w szkole
4. Tylko matura
5. Tak
Pani Buka
madzisza5x
Posty: 13
Rejestracja: 4 lip 2011, o 17:56

Re: Matura 2012, studia, WUM. WAŻNE!

Post autor: madzisza5x »

dzięki za info . Ale jeszcze a pro po tego 3 pyt.Możesz odp mi na to pyt:Jeśli osoba, której wynik z egzaminu maturalnego nie będzie wystarczający, aby podjąć studia na wymarzonej uczelni, w ramach wyznaczonego czasu na naukę do poprawy matury, podejmie inne studia np. licencjackie, a po nich i po poprawieniu wyniku matury, będzie chciała studiować medycynę, czy wtedy jest zobowiązana płacić za nie, z racji tego, że to jest drugi kierunek?
Byłoby super i jeszcze raz dzięki!
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Matura 2012, studia, WUM. WAŻNE!

Post autor: proximeaccessit »

Od 2012 roku trzeba już niestety płacić, z tego co wiem.
madzisza5x
Posty: 13
Rejestracja: 4 lip 2011, o 17:56

Re: Matura 2012, studia, WUM. WAŻNE!

Post autor: madzisza5x »

Właśnie ja też tak słyszałam.ale nie zaszkodzi zapytać D
Awatar użytkownika
NathalieRoss
Posty: 40
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:45

Re: Matura 2012, studia, WUM. WAŻNE!

Post autor: NathalieRoss »

Progi co roku oscylują w okolicach 250-260pkt?
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Matura 2012, studia, WUM. WAŻNE!

Post autor: Gitarowa »

końcowy próg raczej bliżej 250. W tym roku już w tej chwili jest 246
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości