Roślina ozdobna czy chwast?

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
Fifka
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2009, o 08:15

Roślina ozdobna czy chwast?

Post autor: Fifka »

Proszę o pomoc, ponieważ nie mam pojęcia co to za roślina. Jeżeli to jest jakieś wredne chwaścisko to muszę się tego pozbyć w konkretny sposób, jeżeli nie to niech sobie rośnie. Otóż roślina ta była już wydziabywana ale mmo tego nadal odsrasta z korzenia. Można by się nawet pokusić, że za każdym razem jest większa .
Awatar użytkownika
adgj
Posty: 261
Rejestracja: 6 maja 2011, o 15:46

Re: Roślina ozdobna czy chwast?

Post autor: adgj »

Barszcz sosnowskiego? - jak tak, to uwaga b. groźny
Awatar użytkownika
Fifka
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2009, o 08:15

Re: Roślina ozdobna czy chwast?

Post autor: Fifka »

Hmm, nie ma pojęcia nadal co to jest. Roślinka została wykopana, miała korzeń wielkości dorodnej marchwi, póki co nie odrasta ale myślę, że to kwestia jeżeli jeszcze nie miesiąca to na pewno po zimie odrośnie na nowo. W tym roku odrastała dwa razy.
Pants dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
adgj
Posty: 261
Rejestracja: 6 maja 2011, o 15:46

Re: Roślina ozdobna czy chwast?

Post autor: adgj »

Apropo barszczu Sosnowskiego poniżej dodałem zrobione przeze mnie zdjęcie w mojej miejscowości, jaki jest skutek rozprzestrzeniania się tej introdukowanej rośliny. Wywołuje m.in. ślepotę, oparzenia III stopnia. Z tego względu wykopuję wszystko co wygląda podobnie jak to System korzeniowy- palowy.
Awatar użytkownika
Fifka
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2009, o 08:15

Re: Roślina ozdobna czy chwast?

Post autor: Fifka »

Oglądałam o tym program w telewizji. Wyglądało strasznie, konsekwencje zetknięcia się z tą rośliną również są straszne.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Roślina ozdobna czy chwast?

Post autor: WojtekB »

W moim rejonie też w niektórych miejscach barszcz Sosnowskiego stał się problemem (pamiętam jak kiedyś nad pewnym jeziorem ja oraz bardzo wiele osób spędzało dużo czasu - obecnie już nikt właśnie przez barszcz).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 1 gość