Biotechnologia UJ/UR 2011

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Awatar użytkownika
Magda_Lena
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 19:47

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: Magda_Lena »

Aha a jak wygląda sprawa z wykładowcami? Są w porządku, zajęcia są ciekawe. Czy jakieś wyjątki też się zdarzają ?
pepsi
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 23:22

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: pepsi »

Eh, pierwszy semetr to już dla mnie historia.Ale z tergo co pamiętam :

Matematyka - dr Ewa Ptak, dość wymagająca, na ćwiczeniach każdy idzie do tablicy . Do zaliczenia ćwiczeń trzeba było uzbierać ponad połowę pkt z kilku kolosów.W styczniu można pisać egzamin połówkowy, kto nie zda pisze w czerwcu całość.Babka jest wymagająca ale na zajęciach jest całkiem miło, jeżeli nikt jej nie przeszkadza.Teraz podobno zajęcia z jedną grupą prowadzi jakaś młoda kobieta, la e nic o tym nie wiem.

Chemia- ćw. słynny duet Zubek i Polaczek. To był koszmar, na początku zapowiadało się całkiem miło, mówiły że biotechnologia to najlepszy kierunek i na pewno będzie nam się dobrze współpracować. Pierwszego kolosa nie zaliczyło 80 % osób ( później na żadnym przedmiocie przez 4 lata nie było już takich jaj). Po każdych zajęciach pisze się sprawozdanie (one je oddają do poprawy średnio 2-3 razy, aż w końcu przyjmują). Kolejne kolosy zdaje już tak około 2/3 ludzi, poprawki zbiorcze pod koniec semestru. A i co roku mówią jesteście najgorszym rocznikiem biotechnologii jak do tej pory".Ale w końcu wszyscy zaliczają ćwiczenia, warunki zdarzają się ludziom dopiero na 2 i 3 roku.
wykłady - prof Tomasik, bardzo elegancki, prawdziwy profesor, nikt nie wie jak potrafi ocenić 60 lub więcej prac w kilka minut. Powstało kilka teorii na ten temat np rzuca je do góry i te które spadną na biurko zaliczają, zdają tylko ci piszący na czarno. Ale tak naprawdę to trzeba wbić na blachę lub ściągnąć to co napisał w swoim skrypcie, obrazki, wykresy i schematy w połączeniu ze starannością są kluczem do sukcesu na tym egzaminie wg mnie
Ćwiczenia prowadzi teraz też jakaś inna para wykładowców, wiec niektórzy zaczęli unikać tego chrzestu bojowego. Chemia jest przez 2 semestry ( najpierw ogólna z fizyczną a potem organiczna)
Fizyka jest z takim starszym doktorem, pamiętam że co tydzień był kolos ustny i sprawozdanie, było to trochę uciążliwe, ale jakoś szło zdawać. Egzamin z Fizyki tzw 0 jest z przykładów o których mówi że mogą być na egzaminie. Zerówkę zalicza tak około 80 % osób. Z tego co wiem to pierwszy termin jest już ustny i bardzo trudny.
Angielski - wykładowcy zmieniają się co roku i miedzy grupami, więc nie będę pisał.
Prawo - nudne wykłady, egzamin w ciasnej sali, wszyscy ściągają mają to samo. Natomiast skala ocen od 2.0 - 5.0. Zależy od szczęścia.

Na kolejnych semestrach też jest cała gama różnych charakterów
Z zajęciami jest różnie, ale to zależy od sposobu prowadzenia zajęć. Bo nigdy nie spotkałem się z takim zachowanie żeby komuś zwisało prowadzenie ćwiczeń. Koszmarnie nudna była Immunologia, ale to raczej przez podeszły wiek prowadzącego.Ćwiczenia z fizjologii zwierząt na dobrą sprawę nie były ćwiczeniami tylko wykładami. To takie najgorsze przypadki, ale poza tym jest cała masa ciekawych zajęć praktycznych.
Awatar użytkownika
Magda_Lena
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 19:47

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: Magda_Lena »

Czyli trzeba od razu brać się do roboty i przyzwyczaić do każdego przedmiotu:D
No to przynajmniej mam taki mały zarys jak to wygląda. Jeszcze raz dzięki za te przydatne informacje
pepsi
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 23:22

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: pepsi »

A tak z czystej ciekawości zapytam. Jak w tym roku liczyli pkt i od ilu był próg?
Awatar użytkownika
Magda_Lena
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 19:47

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: Magda_Lena »

Biologia rozszerzona plus matma lub chemia do wyboru z tym ,ze jak przedmiot drugi był na rozszerzeniu to się mnożyło razy 1 a podstawę razy 0,7. Chyba jakoś tak
Ja miałam 114,6 pkt i się dostałam więc chyba próg nie za wysoki
HoffmanLaRoche
Posty: 204
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 13:39

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: HoffmanLaRoche »

A wie ktoś jaki próg na UJ?
pepsi
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 23:22

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: pepsi »

Heh, to jednak naprawdę to progi dość spadły.Pamiętam że gdy ja się dostawałem to można było w sumie zdobyć 500 pkt (za biol podst, roz, drugi przedmiot podst i roz(funkcjonował przelicznik giertycha jeszcze), podstawowy polski mnożyli przez 0,5 i tak samo angielski przez 0,5), a we wrześniu próg był tak gdzieś w okolicach 400pkt.Na 2 stopień w tej chwili brali praktycznie wszystkich z jakimkolwiek stopniem inż. Poprzyjmowali trochę śmiesznych ludzi z rolnictwa, rozrodu zwierząt i innych takich kierunków URowych.Wg mnie jest to chore bo 3 semestrach biotechnologów z nich nie będzie.
Awatar użytkownika
Magda_Lena
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 19:47

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: Magda_Lena »

No pewnie też dlatego,że liczba studentów też maleje więc jest łatwiej się dostać skoro jest chyba tyle samo miejsc:D
Mam nadzieje, że mimo wszystko dam radę:D
pepsi
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 23:22

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: pepsi »

Pewnie, tylko nie zniechęcaj się po pierwszym roku, bo bywa męczący i nudny Miejsc jest więcej, wtedy było nas 60 a teraz przyjmują chyba 75.
Awatar użytkownika
Magda_Lena
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 19:47

Re: Biotechnologia UJ/UR 2011

Post autor: Magda_Lena »

A może się nie będę zniechęcać tak szybko D
A masz jakieś perspektywy jeżeli chodzi o pracę ? Czy raczej kiepsko?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości