Szczepienie

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
patrick
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 23:15

Szczepienie

Post autor: patrick »

Wybieram się w tym roku na studia medyczne i jestem świadom, że będę miał do czynienia z różnymi chorobami, a z chorób dziecięcych przeszedłem tylko ospę. Czy warto zaszczepić się przeciw odrze, śwince i różyczce? Mój rodzinny stwierdził, żebym zaszczepił się tylko na świnkę. Warto się w ogóle szczepić w moim przypadku? Jeśli tak to na które choroby?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Szczepienie

Post autor: AnnaWP »

Świnka zdecydowanie, bowiem ta choroba jest dla Panów szczególnie niebezpieczna.

Co do pozostałych, ryzyko powikłań jest mniejsze, chociaż szczepienie nie zaszkodzi. Ryzyko powikłań rośnie z wiekiem (osoby np. po 40 gorzej przechodzą taką ospę, ale i inne choroby tzw. wieku dziecięcego).
patrick
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 23:15

Re: Szczepienie

Post autor: patrick »

Ok, dziękuję Rodzinny przepisał mi Priorix, czyli o ile się orientuję szczepionkę na wszystkie trzy choroby (chociaż radził tylko na jedną )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości