WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: fantazja »

WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM. Właśnie. Aby zostać wolontariuszem w ZOO napewno należy mieć ukończone 18 lat.Co tak naprawde może robić w ZOO osoba, która interesuje się zoologią, lubi pomagać itp., ale nie posiada odpowiednich kwalifikacji i dotychczasowego doświadczenia w pracy przy zwierzętach. Oczywiste jest to, że taka osoba nie czyści kopyt antylopą, czy też nie karmi pingwinów. Co tak naprawde robi wolontariusz w ZOO?

Pozdrawiam, fantazja.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: Pablo »

Ja bym chciał zostać wolontariuszem w Poznańskim Zoo, ale chyba mnie nie wezma bo bede mial 17 lat:(
Mi się wydaje że sprząta liście, itd
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: fantazja »

Ja również myślałam o zostaniu wolontariuszką.tylko, że w Gdańskim ZOO i też będe miała dopiero 17 lat .a może właśnie dlatego zaczełam się zastanawiać nad pracą wolontariusza w OGRODZIE ZOOLOGICZNYM, w końcu mam jeszcze trochę CZASU do osiemnastki, ale CZAS szybko mija

Dzieki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: Pablo »

ale, może by zrobili wyjątek i by mnie przyjeli zobaczaczymy jak będą letnie wakacje
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: MUSOPHAGA »

ja mogę się wypowiedzieć tylko z własnych obserwacji jak chodziłam do PTASIEGO AZYLU. były tam młode osoby, które prawdopodobnie były wolontariuszami(tak przypuszczam bo nigdy w to nie wnikałam). pomagały w azylu:przyjmowały ptaki, opatrywały je, sprzatały innym chorym ptakom, pomagały pracownikom.
nie wiem jak to się ma w innych działch ogrodu zoologicznego?
wiadomo, ze na początku jest tylko:wynieś, przynieś, pozamiataj"
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: Kiara »

Tez chciałabym być wolontariuszem.Lubię pomagać zwierzętą.
Ale z tego co wywnioskowałam to jedyną przeszkodą jest mój wiek,
Eh.
alive
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2007, o 10:27

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: alive »

Ja byłam wolontariuszem w Nowym i Starym zoo na dziale naczelnych .
Robiłam właściwie to samo co pracownicy tj.sprzatałam pomieszczenia,przygotowywałam pokarm.Nie mogłam oczywiście wchodzic do klatek z lemurami i innym małpami,na topozwolenie mieli tylko niektórzy pracownicy,którzy znali zwierzeta.
ogólnie miło wspominam prace w Nowym zoo,bo miałam bliski kontakt ze zwierzętami:przebywałam w pomieszczeniach dla nietoperzy i innych zwierzat nocnych .
Kynia
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2007, o 21:45

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: Kynia »

Ja bardzo bym chciała być wolontariuszem, ale po pierwsze mam 15 lat. a po drugie najbliższy ogród zoologiczny jest dość daleko od mojej miejscowości. Może kiedyś w przyszłości.
niebla
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2007, o 16:48

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: niebla »

hej! szukałam po internecie informacji o letnich wolontariatach przy zwierzętach i przez przypadek weszłam na tą stronę.
To taki wstęp, a teraz.
jestem Baśka, mieszkam w Opolu, do osiemnastki brakuje mi jeszcze kilku miesięcy, a od czerwca 2006 jestem wolontariuszką w zoo w Opolu, a teraz na wakacjach chciałabym pojechać na wolontariat do fokarium na helu.
W opolskim zoo wolontariat jest możliwy od skończenia 16 lat. Myślę, że spokojnie mozecie napisać albo przejść sie do waszego zoo i zapytać, czy wolontariat jest możliwy już teraz, bo może niekoniecznie trzeba czekać do osiemnastki
życzę powodzenia :):)
(a praca w zoo jest naprawdę fantastyczna jakby ktoś chciał wiedzieć więcej o tym, co ja robie w opolu, niech napisze do mnie maila)
Wiejka
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2007, o 17:27

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: Wiejka »

Ja przez jakiś czas też bylam w Opolu w zooale krociutko.Sprzątałam tylko ptakom w klatkachChociaż też moglam wchodizc pod opieką czyjąć do klatek innych ptaków, albo np.wiekszych papug i je nakarmicRaz też wielbłada karmilam.Niebla, a Ty aktualnie jesteś tam na wolontariacieBo wlaśnie osttanio zastanawialam się, żeby znowu się wkręcić.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: Pablo »

Wolontariat w ZOO w Poznaniu

Przyjmujemy wolontariuszy, którzy mają ukończone 16 lat, są zdrowi i nie mają nałogów. Kandydat na wolontariusza powinien mieć ubezpieczenie zdrowotne. Do podpisania umowy potrzebny jest nr dowodu osobistego lub legitymacji. Po przeszkoleniu BHP można wybrać dział zwierząt, na którym chce się pracować.
W Nowym ZOO są następujące działy: ptaki, ssaki drapieżne, ssaki kopytne, ssaki naczelne i drobne ssaki, insektarium oraz dział dydaktyczny. W Starym ZOO jest dział akwarium i terrarium. Czas pracy zależy od wolontariusza. Dział Hodowlany pracuje od 6.45 do 14.45.

W Starym ZOO wolontariuszy przyjmuje Grażyna Krzesińska
w Nowym ZOO Anna Józefowicz
Konieczna jest osobista rozmowa po uprzednim umówieniu się przez telefon od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-14.30,
względnie drogą elektroniczną
Zapraszamy !

Źródło: zoo.poznan.pl
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: MUSOPHAGA »

PTASI AZYL w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym potrzebuje wolontariuszy!
gdyby ktoś był chętny, to zapraszam.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: Pablo »

Jestem już wolontariuszem w starym zoo w poznainu, na dziale terrarium i akrawrium. Szczerze jestem bardzo zadowolony, myślałem, że bedzie wynieść, umyj, pozamiataj. A tu wielkie zaskoczenie praca ze zwierzetami itd. Oczywiście też trzeba umyć szyby itd.

Serdecznie i szczerze zapraszam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości