homoseksualizm

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

homoseksualizm

Post autor: antiocha »

wiem że istnieje podobny temat w dziale aktualności
jednak wydaje mi się że tutaj może mieć lepsze miejsce. bo w sumie co taka pogaduszka ma do aktualności

co sądzicie o związkach homoseksualnych. czy staracie się takie coś zrozumieć czy to negujecie a może sami podzielicie się swoimi doświadczeniami w tym temacie? bo kto wie czy ktoś z forumowiczów takowych nie ma. i co więcej nie boi się o tym otwarcie powiedzieć.

mile widziane wszelkie pytania do rozstrzygnięcią w związku z tym tematem. czy też rózne niepewności itp.

temat rzeka. aczkolwiek w Polsce jest on tematem tabu. może tutaj chociaż to zmienimy.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: homoseksualizm

Post autor: Guru »

ja juz sie wypowiedzial w wymienionym watku, ale moge zaznaczyc swoje zdanie jeszcze raz
ja nikomu do lozek nie zagladam i nie interesuje mnie to czy ktos sypia z plcia odmienna czy ta sama. i nie przeszkadza mi to jezeli ktos jest homoseksualista, zreszta przyznam ze nie bardzo rozumiem homofobie. Zreszta Sigmund Freud glosil teze, iz wiekszosc homofobow to osoby homoseksualne, ktorych homoseksualnosc jest stlumiona. pewnie cos w tym prawdy jest. Ciekawy jest fakt ze w Polsce przeciwdzialaniem homofobii zajmowal sie Pelnomocnik rzadu do spraw Rownego Statusu Kobiet i mezczyzn, ktora to instytucje premier Marcinkiewicz zlikwidowal zaraz po objeciu urzedu.
niektorzy uwazaja ze homoseksualizm to powazny problem, a mi sie wydaje ze wiekszym problemem jest np MLodziez Wszechpolska, ktora wykrzykuje w kierunku homoseksualistow hasla typuzrobimy z wami to co Hitler z Zydami". i co najdziwniejsze policja zajmuje sie nadzwyczaj spokojna grupka mniejszosciowa, a takie hasla nie zrobily na nikim wrazenia. Zreszta to nie pierwsze zapedy MW wkierunku Hitlera, ale nieo tym jest ten post.
co do marszow i parad rownosci juz przedstawilem swoja opinie w innym blizniaczym temacie, jestem za, i nie rozumiem zakazow(jak sie okazalo niezgodnych z prawem, o czym mowil wczesniej prof Zoll, ale nikt go nie sluchal).
i padlo pytanie czy staramy sie zrozumiec homoseksualizm, ludzi pociagaja rozne rzeczi rzoni ludzie, a to ze niektorych ciagnie do osobnikow tej samej plci to juz tylko ich sprawa, i nie bede wnikal co im sie w tym podoba.

jak pojawi sie jakis nowy ciekawy watek w tym temacie to sie przylacze
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: homoseksualizm

Post autor: Vinci »

zgadzam sie z tym co mowil przedmowca tylko trzeba dołaczyc do tego ze homoseksualisci nie moga nigdy adoptowac dzeci
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

Re: homoseksualizm

Post autor: antiocha »

czy Waszym pierwszym skojarzeniem z homoseksualizmem tez jest tylko seks? bo ostatnio sie coraz czesciej z takimi zdaniami spotykam.
czy homoseksualizm to tylko dobry seks? jak myślicie. czy Ci ludzie szukaja czegos wiecej.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: homoseksualizm

Post autor: Guru »

mozna zadac to samo pytanie, czy heteroseksualizm to tylko dobry seks? czy szukamy czegos wiecej?
jak dla mnie pytanie absurdalne
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

Re: homoseksualizm

Post autor: antiocha »

Guru ale jak mówisz para (mężczyzna + kobieta) nie slyszysz od razu: no są ze soba bo im dobrze w lozku. niedlugo im sie znudzi i sobie zmienia. a takie wlasnie komentarze slysze jak wspominam cos o zwiazku homoseksualnym.
jak dla mnie najwieksza glupota pod sloncem. ale z czego to sie rodzi?
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: homoseksualizm

Post autor: Guru »

antiocha pisze:ale z czego to sie rodzi?
z niskiej swiadomosci spoleczenstwa na temat homoseksualizmu.
nagle w polsce pojawila nam sie masa ekspertow od homoseksualizmu, a sa to zazwyczaj mohery od rydzyka i jakies bojowki mlodziezy wszechpolskiej, ktorzy twierdza ze homoseksualizm to zboczenie i anormalnosc seksualna, ze liczy sie tylko seks, a nie ma zadnego uczcucia. niech ktos spyta te mniejszosc czy tak jest na prawde, bo wydaje mi sie ze to nie tak.
no ale ja moge sie mylic, bo ja jestem hetero
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

Re: homoseksualizm

Post autor: antiocha »

jest uczucie. często silniejsze niż w związkach heteroseksualnych.
zastanawiam się tylko skąd te statystyki które niedawno oglądałam, że związki homoseksualistów trwają średnio kilka miesięcy. góra pół roku. głupota. a co. heteroseksualiści tak nie robią? znam laski co facetów zmieniają jak rękawiczki. na studniówke już idzie z tym. za tydzień okazuje się że z kimś innym. a teraz dwa dni przed studniówka słysze że ma kogoś nowego z kim idzie. i gdzie tu trwałość związku?

wiem że w sumie na tym temacie gadam sama do siebie ale tak czasami lubie
polemizator

Re: homoseksualizm

Post autor: polemizator »

Heh, a ja mam taki poglad:
1. Jestesmy gatunkiem
2. Aby istniec musimy sie rozmnazac
3. Dziecko jako osobnik niedojrzaly wymaga opieki przez dosc dlugi czas
To byly aksjomaty, teraz moje zdanie, mowie o sterotypach, ogolnikami, prawda wiadomo jest bardziej skomplikowana
4. Ta opieka nad potomstwem wymaga od partnerow zaangaŻowania się, zabezpieczenia potomstwa, a co za tym idzie:
- uczymy sie,
- zdobywamy osiagniecia zawodowe,
- szukamy lepszej pracy,
- staramy sie stworzyc atmosfere dobrą,
- odpowiedzialność,
- wpajamy jakies tam zasady wgl nas sluszne itp
5. Ogolnie nastepuje ROZWOJ i nas i dziecka
Homoseksualizm nie pozwala na potomstwo. Więc nie sprzyja temu najpowszechniejszemu rozwojowi. Jak sie nie rozwijasz, to sie cofasz.
Wiec mowie NIE.
chyba, ¯E
POZWOLIMY HOMOSEKSUALISTOM NA ADOPCJÊ
oczywiście nie teraz, do tego musiałoby minąc kilka pokoleń (i pełna społeczna akceptacja homoseksualizmu) i oczywiście zupełnie nie wiadomo jakie moglby być tego skutki.

Abstrahując nie wiadomo przeciez czym jest homoseksualizm. Osobiście uwaŻam, ze w wielu przypadkach to po prostu zboczenie. Sam ostatnio zacząłem miec skłonności w kierunku BI a nie uwaŻam się za Homo i raczej nie będę. I nikt mi nie wmówi, Że to jakieś moje nieuświadomione pragnienie. Ja po prostu jestem nieco zboczony i tyle :P
Ale i tak nie ma to jak miłość (i seks) między kobietą a męŻczyzną.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: homoseksualizm

Post autor: Guru »

Go&#x15B&#x107 pisze:chyba, ŻE
POZWOLIMY HOMOSEKSUALISTOM NA ADOPCJĘ
oczywiście nie teraz, do tego musiałoby minąc kilka pokoleń (i pełna społeczna akceptacja homoseksualizmu) i oczywiście zupełnie nie wiadomo jakie moglby być tego skutki.
i mozemy sie tak do konca nigdy nie przekonac jakie beda tego skutki, kazda osoba jest inna, kazda bedzie wychowywana w nieco innym srodowisku, i wydaje mi sie ze ciezko bedzie zauwazyc jakies konkretne skutki odpowiednie dla wiekszej grupy takich dzieci. chociaz po kilkudzisieciu latach statystycy i naukowcy beda nam(a raczej naszym wnukom) przedstawiac rozne dane i wyniki przeroznych badan
Polemizator

Re: homoseksualizm

Post autor: Polemizator »

eh, tak szczerze to mam po prostu nadzieję, Że ktoś w końcu udowodni, Że jest to choroba genetyczna i Że moŻna to normalnie leczyć.
Czasami po prostu łapię jazdy w stylu, Że za pare lat równieŻ ci ludzie zaczną się domagać jakiś praw:

[moderator] usunięto linki
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: homoseksualizm

Post autor: Laura »

Polemizator pisze:eh, tak szczerze to mam po prostu nadzieję, że ktoś w końcu udowodni, że jest to choroba genetyczna i że można to normalnie leczyć.
Jeśli uważasz, że to choroba, to nie masz racji! No chyba, żeKsiądz w szkole tak powiedział i stąd bierzesz swoje poglądy. Poczytaj trochę na temat homoseksualizmu, to sie przekonasz, że to nie choroba. To tak, jakby ktoś próbował Ciebienawrócić z orientacji heterosesulanej na homoseksualna. Po prostu postaw sie w odwrotnej sytuacji i zastanów nad tym. Równie dobrze można powiedzieć, że heteroseksualizm to choroba.

Pewnie teraz myślisz sobie, że ja jestem homo. NIE, nie jestem.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: homoseksualizm

Post autor: Guru »

Go&#x15B&#x107 pisze:h, tak szczerze to mam po prostu nadzieję, że ktoś w końcu udowodni, że jest to choroba genetyczna i że można to normalnie leczyć.
mozna by wywnioskowac ze heteroseksualizm tez jest choroba idac tym tropem.
szkoda gadac.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości