Czy się dostanę ? : )

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Bishop
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2012, o 18:43

Czy się dostanę ? : )

Post autor: Bishop »

Chodzi mi o uniwerek na UG. W zeszłym roku próg punktowy wynosił 48,90 (Dane z naboru podstawowego). Biorą pod uwagę j. obcy ( w tym wypadku ang) x 0,2 biologię 0,5 i jeden do wyboru( w tym przypadku chem) x 0,3.
Piszę ang rozszerz - myślę spokojnie 75%
biol i chem podst - biol 80% i chem 60 %

"Wynik egzaminu mnoży się przez mnożnik przedmiotu, a wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym mnoży się dodatkowo przez współczynnik 1,5."

więc teoretycznie z moich przypuszczalnych wyników wychodzi że mam:
75x0,2 =15 x1,5 =22,5
80 x0,2=40
60 x0,3=18
Sumując daje nam = 80,5.
Więc teoretycznie rzecz biorąc dostaję się bez problemu z dużym zapasem punktowym.Czy mój tok obliczeń i myślenia jest dobry czy robię coś źle ?

Pozdrawiam )
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Czy się dostanę ? : )

Post autor: keehl »

Może jednak najpierw napiszesz maturę, potem będziesz liczyć? Bo przebiłeś właśnie nawet tych wróżbitów, co godzinę po napisaniu matury wiedzą ile mają procent i jakie gdzie będą progi.

Poza tym podejrzewam, że na biologię na UG (tak jak na biologię na wielu innych uczelniach) dostaje się każdy kto chce, a próg to jest po prostu wynik osoby, która taką chęć wyraziła i miała najmniej punktów.
Bishop
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2012, o 18:43

Re: Czy się dostanę ? : )

Post autor: Bishop »

Wyniki podaje czysto teoretyczne, w stosunku w jakim jest mniejwięcej moja wiedza. Zakładam że może być więcej i może być mniej. Chodziło mi przede wszystkim o to czy dobrze to przeliczam, czy moje myślenie jest prawidłowe , nie musisz odrazu hejterzyć )

Pozdrawiam )
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Czy się dostanę ? : )

Post autor: keehl »

Nie hejterzę, po prostu wiem z doświadczenia jak się takie obliczenia kończą W przypadku dwóch przedmiotów mocno się nie doceniłem, w przypadku jednego mocno przeceniłem i w sumie to trafiłem tylko z biologią (co jest dziwne). Wyluzuj, jak idziesz na biologię z wyboru i wiesz, że chcesz tam być, to lajtowo się dostaniesz.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Czy się dostanę ? : )

Post autor: karteczka88 »

Bishop, każda uczelnia ma inne przeliczniki także musisz się zapoznac najpierw z rekrutacją na uczelni na którą chcesz składac papiery
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Czy się dostanę ? : )

Post autor: keehl »

No przecież to zrobił.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości