Cztery przedmioty

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Teodora
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2011, o 21:41

Cztery przedmioty

Post autor: Teodora »

To taka luźna refleksja. )

Jakie są szanse na opanowanie od grudnia do kwietnia poziomu rozszerzonego z matematyki, fizyki, chemii i biologii?

Gdyby ktoś chciał zaryzykować wszystkie cztery, to średnio na jaki wynik mógłby liczyć, gdyby zaczynał od zera ?

A gdyby ten ktoś wybrał mniejszą pulę przedmiotów, to który/które miałby szansę opanować w takim czasie?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Cztery przedmioty

Post autor: Collo »

Teodora pisze:To taka luźna refleksja. )

Jakie są szanse na opanowanie od grudnia do kwietnia poziomu rozszerzonego z matematyki, fizyki, chemii i biologii?

Gdyby ktoś chciał zaryzykować wszystkie cztery, to średnio na jaki wynik mógłby liczyć, gdyby zaczynał od zera ?

A gdyby ten ktoś wybrał mniejszą pulę przedmiotów, to który/które miałby szansę opanować w takim czasie?
Od zera 4 przedmioty w 5 miesięcy? Cudów nie ma, musiałabyś harować 10h na dobę, żeby to wszystko ogarnąć zaczynając do podstaw. Lepiej odpuść 2 przedmioty i z nimi zasuwaj.
Średni wynik trudno określić, bo to zależy od intensywności tej nauki, od szczęścia, umiejętności logicznego myślenia i wielu innych rzeczy. W każdym razie trudno by było uzyskać nawet 50% z tych 4 przedmiotów. Jak dla mnie lepiej mieć wyższe wyniki z 2 matur niż słabe z 4.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Cztery przedmioty

Post autor: Bartek_DST »

Ja uważam,że lepiej się nawet skupić na jednym rozszerzeniu i wziąć sobie np chemię podstawę [Biologie zdać roz. na 80% czyli uczyc się systematycznie i z głową chemię też w tych okolicach i już masz dobry wynik] Pozdrawiam.
Teodora
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2011, o 21:41

Re: Cztery przedmioty

Post autor: Teodora »

A jeśli ten ktoś już nie chodzi do szkoły i generalnie ma wolne 10 h na dobę? Też nie? )
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Cztery przedmioty

Post autor: Kester »

To że masz wolne, to wcale nie oznacza, że dasz radę przesiedzieć 10h przy książkach. Słabo realnie 4 przedmioty przez 5 miesięcy.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Cztery przedmioty

Post autor: Bartek_DST »

Trzeba się było uczyć wcześniej myślisz Teodora, że Ci się nie pomylą te przedmioty jak będziesz się uczyć ?
Podam swój przykład-Ja zdaje maturę w tym roku uważam,że przez liceum szło mi z biologii dobrze nie były to górnolotne oceny ani jakieś 5 i 6 ale w większości 4 wpadła tez 3 [u mnie na 5 trzeba czytać w myślach nauczycielce]
Co przez to chce powiedzieć a no to,że rozszerzenie zdaje tylko z Biologii a nawet nie mam pewności czy ją zaliczę wystarczająco dobrze.Ucze się tylko w weekendy bo w tygodniu mam inne przedmioty.Zdać 4 przedmioty i to na rozszerzeniu i do tego ucząc się do nich przez 5 miesięcy to graniczy z cudem albo wieeeeelkim fartem.[Oddali nam dziś podstawę i rozszerzenie z pdst-76% a z roz. o dziwo 78% o 1 pkt lepiej heh.] W weekend maglować będę Bukałę i jej bezkręgowce
______________

Re: Cztery przedmioty

Post autor: ______________ »

Chemia R i Fizyka R według mnie da się jako tako ogarnąć, Biologie zależy od pamięci a Matematyka to czarna magia. Czasu bardzo mało wyniki średnie czyli w granicach połowy da rade osiągnąć wyżej to już coraz ciężej.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Cztery przedmioty

Post autor: Batha »

Teodora, po co Ci to? Matma od 0? W sensie, że nawet dodawać nie potrafisz?

Poza tym takie pytania to do wróżki, bo każdy ma inne umiejętności?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Cztery przedmioty

Post autor: lith »

Co to znaczy od zera? Przecież jakoś chyba skończyłaś podstawówkę, gimnazjum, tą szkołę średnią. Nie znam Cię, nie wiem na ile jesteś bystra, na ile potrafisz wykorzystać posiadaną wiedzę, czytać ze zrozumieniem itd. Ja myślę, że mając tyle czasu, startując z wiedzą jaką miałem po gimnazjum i poświęcając na to dużo czasu i rzeczywiście podchodząc do sprawy serio, to ogarnąłbym nie dużo gorzej niż idąc normalnym trybem, czyli bym liczył na wyniki rzędu 70-90%. No zależy oczywiście jaka matura, jak pytania podejdą.
Oczywiście jak z czegoś zrezygnujesz to dużo lżej i mniejsza spina i można lepiej się przygotować z czego innego. Ale przynajmniej ja uważam, że jakbym do czegoś tego potrzebował na czym by mi bardzo zależało to bym dał radę.

A przedmioty brać do matury takie jakie w rekrutacji będą potrzebne. Więc jak potrzebna jest np. chemia rozszerzona to bez sensu zdawać podstawę. Tak samo przełożenie ocen na matury często jest marne. Jak ktoś na luzie podchodzi do ocen, a do matury podejdzie z głową i potrafi myśleć to matury może napisać lepiej niż by się inni spodziewali. To samo w drugą stronę. Jak ktoś oceny zdobywa na plakatach, referatach, albo wkutych szczególikach, których jakiś nadgorliwy nauczyciel wymaga, a o które na maturze nikt nie zapyta, a nie potrafi w razie potrzeby nic ciekawego wymyśleć, czy połączyć faktów, czy rozwiązać typowo maturalnych zadań to matura może mu nie wyjść tak jakby chciał.
Teodora
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2011, o 21:41

Re: Cztery przedmioty

Post autor: Teodora »

Przez od zera rozumiem raczej mało licealną wiedzę. To znaczy ja dotąd czerpałam więcej z programów i czasopism popularnonaukowych, a moja wiedza z lekcji i podręczników jest raczej bardzo wybiórcza i bardzo nieusystematyzowana.

Dlatego też widzę jak mój pomysł, zaledwie, jest. Średni? Chyba mało ryzykowny, bo raczej niewiele mogę stracić. Tak mi się wydaje.
Chromosom
Posty: 104
Rejestracja: 22 sty 2012, o 15:18

Re: Cztery przedmioty

Post autor: Chromosom »

Mam kilkuletnie doświadczenie w dziedzinie matematyki i fizyki. Jednakże moja punktacja wygląda następująco: matematyka - 80% oraz 88% fizyka - 72%. Wprawdzie wiedza licealna nie jest moim zakresem specjalizacji, ale takie wyniki pozwalają wyciągnąć pewne wnioski. Nie wydaje mi się realne opanować cztery przedmioty w pięć miesięcy, ale jest to moja opinia - inna osoba być może osiągnęłaby sukces.

Proponuję ustalić priorytet, który przedmiot jest najważniejszy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości