Vademecum a arkusze maturalne.

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Leevy
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2012, o 19:46

Vademecum a arkusze maturalne.

Post autor: Leevy »

Witam.
W maju 17 przystępuje do matury z rozszerzonej biologii. Ciężka nauka i wiele godzin przygotowań w toku
Ostatnio oglądałem Arkusz z biologi rozszerzonej 2011 i znalazłem tam kilka zadań na których odpowiedzi nie znajdziemy w vademecum (Posiadam Operon 2012). Troche mnie to zbulwersowało i nie wiem co na to poradzić, do maja opanuje w 100% vademecum, mam świetną panią w szkole, zostajemy po godzinach, wszystko tłumaczy jest świetnie. Osobiste predyspozycje do nauki uważam za na prawdę wysokie, ale boję się że na maturze w roku 2012 mogą pojawić się zadania o których nie było mowy w vademecum (to moje jedyne źródło nauki + arkusze)
Czy macie na to jakieś lekarstwo, nie chce zejść poniżej 70% a troche mnie to martwi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Vademecum a arkusze maturalne.

Post autor: Collo »

Nic dziwnego, że w arkuszach znajdujesz rzeczy, których nie ma w w vademecum. Ta książka służy głownie do powtórki. Podstawowym źródłem wiedzy powinien być podręcznik szkolny. Nawet dokładne opanowanie vademecum nie da ci kompletnej wiedzy, bo tam wiele rzeczy jest pomijanych lub opisanych skrótowo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości