politechnika czy uniwerek

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
robakolak
Posty: 18
Rejestracja: 6 maja 2009, o 06:27

politechnika czy uniwerek

Post autor: robakolak »

Zastanawiam się gdzie lepiej studiować biotechnologię, na Politechnice Gdańskiej czy międzyuczelnianą na UG i AMG. Ciekawsza wydaje mi się ta na UG (bo jest bardziej pod kątem biologicznym), ale z kolei po PG większe możliwość, no bo to w końcu inżynier, a nie sam magister. Problem w tym, że najchętniej poszłabym na biologie lub biotechnologie na UG, ale wszyscy mi odradzają, mówiąc że po tym mam marne szanse. Już sama nie wiem czy wybrać to co ciekawsze czy bardziej opłacalne
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: politechnika czy uniwerek

Post autor: Savok »

PRawda taka, ze ani po jednym ani po drugim pracy za bardzo nie ma. Skonczylem UG z zalozeniem zostania na uczelni, niekoniecznie gdanskiej jak widac. PG i UG to dwa rozne siwaty bitoechnologia PG z BIOtechnologia wiele wspolnego nie ma. Poza tym jest to polibuda, wiec glownie matma i chemia ich interesuje. Poza Prof. Kurem biologii tam niewiele.
T4
Posty: 83
Rejestracja: 16 sie 2008, o 16:16

Re: politechnika czy uniwerek

Post autor: T4 »

W sumie sama sobie odpowiedzialas na pytanie:)

Jedno i drugie ma swoje plusy. Ale z tego co wiem biologia/biotechnologia na UG ma w srodowisku biologow bardzo dobra opinie. Ja gdybym byl na twoim miejscu poszedlbym chyba na UG ale sama napisalas , ze ciezko po tym o prace.
zu
Posty: 17
Rejestracja: 11 lip 2008, o 20:47

Re: politechnika czy uniwerek

Post autor: zu »

wydaje mi sie,ze biotechnologia na PG i na UG albo jakimkolwiek uniwerku to zupelnie inna bajka. ja wybieram sie na PG, poniewaz jest tam ta biotechnologia lekarska, ktora wydaje mi sie sie najciekawsza i najbardziej zblizona do farmacji na ktora sie nie dostalam
czy jest moze na forum ktos, kto ta biotechnologie na PG skonczyl lub jest w trakcie?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: politechnika czy uniwerek

Post autor: Savok »

Bitoechnologia lekow jesli juz. I wecej ma wspolnego z chemia lekow niz farmacja.
zu
Posty: 17
Rejestracja: 11 lip 2008, o 20:47

Re: politechnika czy uniwerek

Post autor: zu »

a tak, wlasnie biotechnologia lekow, przepraszam.
byc moze i chemia lekow, ale przynajmniej jakos tam spokrewnione z biotechnologia. masz moze jakies konkretne informacje dotyczace tej biotechnologi?
Paula090
Posty: 11
Rejestracja: 31 maja 2010, o 13:52

Re: politechnika czy uniwerek

Post autor: Paula090 »

Witam!
Tak sie składa, że ja studiuje biotechnologie na PG. Mialam ten sam dylemat co Ty, bo dostalam sie na biotechnologie i na PG i ta miedzywydzialowa. Powiem tam: na polibudzie jest wiecej technologii niz bio a wlasciwie bio nie ma prawie wcale ( na drugim roku tylko wyklady z biologii komorki ). Na temat uniwerku sie nie wypowiadam bo na wlasnej skorze nie przekonalam sie jak tam jest. Co do biotechnologii lekow, o ktorej mowilas to owszem jest, sama chcialam wybrac ta specjalizacje. Po przyjeciu na studia okazalo sie ze liczba miejsc na bt lekow jest ograniczona i moga przyjac tylko 30 studentow ( wszystkich przyjeto 130 ) ja sie niestety w tej szczesliwej liczbie nie znalazlam.teraz jestem w kropce bo nie wiem czy ciagnac dalej ten kierunek czy na farmacje probowac ( poprawialam mature w tym roku, a w tamtym zabraklo 3pkt na famre a gda). Studia sa dosc ciezkie, moze nie dla wszystkich ale dla mnie, umyslu raczej przecietnego z matmy i fizy, dosc czasochlonne i narazie nie dajace duzo satysfakcji. Moze to sie zmieni gdyz jestem dopiero na 2 sem. Przerazaja mnie troche przedmioty pozniej tj maszynoznastwo, budowa bioreaktorow czy slynna geometria wykreslna.
Mam nadzieje ze udzielilam sporo informacji, jesli masz jeszcze pytania nie krepuj sie!
Pozdrawiam:)
Boczuś
Posty: 2
Rejestracja: 5 mar 2012, o 21:47

Re: politechnika czy uniwerek

Post autor: Boczuś »

Czy ktoś z Was zdawał na mgr biotech na UG? Wiecie czy rozmowa kwalifikacyjna jest trudna i o co pytają (czy chodzi im bardziej o znajomość języka, czy obycie w temacie bt)?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości