Zamur 500 a alkohol

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
SensationPL
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2012, o 18:53

Zamur 500 a alkohol

Post autor: SensationPL »

Witam dostałem dzisiaj antybiotyk o nazwie Zamur 500 wziołem na razie 1 tabletke chciałem wyskoczyć z panna na symboliczne jedno piwko czy może mi coś być ? ( w ulotce nie ma nic na temat alkoholu )
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Zamur 500 a alkohol

Post autor: proximeaccessit »

Nie pij.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Zamur 500 a alkohol

Post autor: Stalowy »

Lepiej nie kombinować z lekami i alkoholem. Nie do końca wiesz co w nim jest, podam prosty przykład:

1 tabletka ibupromu max popita alkoholem marskość wątroby i przeszczep.

Lepiej na sobie nie eksperymentować.
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Zamur 500 a alkohol

Post autor: proximeaccessit »

Gorzej niż ibuprofen na wątrobę działa paracetamol, ale tu chodzi mi bardziej o reakcję disulfiramową, która może wystąpić w przypadku interakcji niektórych cefalosporyn z alkoholem, do których należy ten antybiotyk.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Zamur 500 a alkohol

Post autor: lith »

Są antybiotyki, po których można pić, a są takie po których nie można, a są takie po których jedno czy 2 piwka nie zaszkodzą. Z nas póki co nikt raczej jeszcze nie ogarnia tematu, więc bym się wstrzymał z nie pij tym bardziej, że od osób z wyższych lat słyszałem, że w sporej częsci przypadków lepiej wziąć antybiotyk i wypić, niż nie wziąć antybiotyku, bo się będzie pić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości