studia - wiek 23 lata, sens?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: asiula9222 »

yyy informatyka , automatyka i robotyka.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: Collo »

pielęgniarstwo, mechanika i budowa maszyn
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: Stalowy »

Hydraulik, spawacz, tokarz.
genaktiv
Posty: 45
Rejestracja: 9 mar 2012, o 10:19

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: genaktiv »

moje typy: wyspecjalizowany sprzątacz, przedstawiciel handlowy, opiekun osób starszych, operator maszyn produkcyjnych, kierowca autobusu, pracownik ochrony fizycznej z licencją.

a tak nawiasem mówiąc - nasze środowisko tzn. środowisko biologów nie walczy o swoje perspektywy bytowe, a powinno mocno lobbować o to, w trakcie tworzenia ustaw i rozporządzeń. Nowe ustawodawstwo coraz bardziej ogranicza ilość miejsc, w których może pracować biolog
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: kamilorni »

ze mną na roku jest 30-letnia osoba, a do planowego skończenia studiów zostały nam jeszcze 4 lata
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: asiula9222 »

wyspecjalizowany sprzątacz.WTF?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: Stalowy »

asiula9222, zawsze będzie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych sprzątaczy Dużo większe niż na studentów biotechnologii albo filologii (z całym szacunkiem dla jednych i drugich)

Dodałbym jeszcze grabarza .
Strider
Posty: 20
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 19:36

Re: studia - wiek 23 lata, sens?

Post autor: Strider »

Nie wiem, o czym mówiecie. To, że w kraju z 14% bezrobociem i praktycznie żadnym znaczeniu w świecie nauki, nie ma pracy nie jest zaskoczeniem. Mówicie, że po informatyce łatwo o pracę. z ciekaowiści wszedłem na forum informatyczne. Oczywiście wszyscy odradzają studiowanie informatyki, bo bardzo dużo ludzi kończy ten kierunek, bo więcej można się nauczyć w domu, bo dla pracodawcy nie liczy się co skończyłeś, ale co umiesz. Na forum leśniczym stanowczo odradzają studiowanie leśnictwa. To samo elektronika. Założe się, że gdybym wszedł na inne fora, byłoby to samo. Ja nie wiem, czy w Polsce jest naprawdę tak źle, czy odradzają ludzie, którzy studiują, żeby studiować bez pasji, sami niewiele się przykładają i z ich perspektywy studiowanie naprawdę nie ma sensu dla nikogo.
Mnie nie obchodzi, po czym jest praca, a po czym nie. Zresztą sami tego nie wiecie. Może gdzieś przeczytaliście i powtarzacie od lat ten sam tekst

Pytałem, czy jest sens w tym wieku. Wspomniałem też, że nie ograniczam się do Polski. A nawet z przyjemnością bym się stąd wysiedlił

Stomatologia odpada. Nie mógłbym zaglądać w paszcze starym ludziom, chyba że można otworzyć gabinet tylko dla ładnych, młodych dam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości