pomoc w zakupie stetoskopu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: pomoc w zakupie stetoskopu

Post autor: doktorka »

no musze cie zmartwic, te stetoskopy sa dosc kijowe. wbrew pozorom studentom potrzebny jest w miare dobry stetoskop, bo tylko takim maja mozliwosc cokolwiek wysluchac (doswiadczony lekarz to pewnie i wyslucha takim MDFem). Nie mowie o Littmanach tylko, bo one sa troche owiane legenda i ludziom sie wydaje, ze tylko Littmany sa odpowiednie. Ja mam stetoskop Riestera,kardiologiczny, kosztowal cos kolo 250zl, mam go od poczatku studiow, nie moge narzekac. Stetoskop ktory kupiles to raczej stetoskop internistyczny, z jedna glowica (swoja droga z opisu wnioskuje, ze jest to raczej stetoskop pielegniarski", do mierzenia cisnienia itpP) mimo wszystko kardiologiczne wydaja mi sie latwiejsze dla studenta. No coz, 53zl to nie tragedia, zawsze mozesz sobie wymienic kiedys tam.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: pomoc w zakupie stetoskopu

Post autor: doktorka »

zalezy o jakim poczatku mowisz, jesli o mierzeniu cisnienia owszem, ale wlasnie wydaje mi sie, ze studenci robia duzy blad uwazajac, ze im sa mniej doswiadczeni, tym bardziej szitowy stetoskop bedzie odpowiedni. A moim zdaniem jest inaczej, im jestes mniej doswiadczony, tym gorzej ci wysluchac szmery i inne bonusy, a jak masz stetoskop do d., to szanse spadaja jeszcze bardziej. Ale to moje prywatne zdanie. Moi koledzy z grupy, ktorzy mieli od poczatku takie niskobudzetowe stetoskopy, powymieniali w czasie zajec z interny na 3 roku na lepsze.
sklepdlalekarza
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2011, o 08:56

Re: pomoc w zakupie stetoskopu

Post autor: sklepdlalekarza »

To prawda - im tańszy stetoskop tym trudniej wszystko wysłuchać. Potem przesiadka na lepsze narzędzie otwiera całkiem nowe możliwości. Z drugiej strony to trochę tak jak nauka jazdy samochodem z zamkniętymi oczami. Najtrudniej się nauczyć wiec chyba nie warto dodatkowo sobie utrudniać? Znaleźć można w necie teraz takie fajne narzędzia jak Płyty Littmanna z odgłosami pracy serca.
sklepdlalekarza
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2011, o 08:56

Re: pomoc w zakupie stetoskopu

Post autor: sklepdlalekarza »

cześć żeby właświe dobrać stetoskop trzeba odpowiedzieć na parę pytań.
- jakiego pacjenta bedziesz obsłuchiwała tym stetoskopem,
- czy ma to być stetoskop uniwersalny
- jaką cenę ma mieć

pierwsza opcja: wysoka jakość wysoka cena: stetoskopy kardiologiczne marki littmann lub kamed serii insigne - minus to taki że stetokopy kardioogiczne sa najczęściej cięzsze od pozostałych i mają grubszą lirę.

druga opcja: stetokop budzetowy np: stetokop marki spirit lub marki heine optotechnik cena od 100 do 170 zł za modele stetoskopów internistycznych mniej marka a bardziej wrtość narzędzia wpływa na cenę.
trzecia opcja stetokopy anesteziologiczne -do pomiaru ciśnienia ok do osłuchu ewentulanych nieprawidłowości - szmerów serca i płuc - nie polecam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości