Przenosiny do Gdańska

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Serethorn
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 15:51

Przenosiny do Gdańska

Post autor: Serethorn »

Witam

Jestem studentem 1roku lekarskiego na Białostockim UM, studia stacjonarne. Ostatnio naszła mnie myśl żeby zmienić miejsce studiowania na Gdańsk. Niestety na tym forum nie mogę się dokopać do ważnych informacji, więc proszę tutaj osoby ogarnięte w temacie o parę odpowiedzi
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa przenosin. Czy muszę brać udział w ponownej rekrutacji studentów na 1 rok, czy trzeba napisać podanie do dziekanatu ? Niech ktoś miły i pomocny opisze cała sprawę w kilku zdaniach
aguante
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2009, o 15:25

Re: Przenosiny do Gdańska

Post autor: aguante »

Po pierwsze to co trzeba zrobić to uzbroić się w cierpliwość. Na UMB studiowałam dwa lata, i przenosiłam się w tym roku, obecnie jestem na trzecim na Gumedzie, wszytsko rzeczywiście zaczyna się od rekrutacji i konieczności dostania się na pierwszy rok, potem składasz podanie prosząc nie tylko o przeniesienie co jakby dodatkowo o zmianę statusu studenta z pierwszego na studenta drugiego roku, uzasadnienia jako takie i dobre argumenty, generalnie nie mają większego znaczenia, w tym roku przyjeli chyba wszytskich, którzy próbowali się przenieść, bez względu na wcześniejsze wyniki etc.
Mogę dodatkowych informacji udzielić Ci na priv, nie będę tu zbytnio się rozpisywać. Duża część wakacji na papierkowym załatwianiu i różnice programowe, których nie jest mało. Dodam, że za każdą się płaci.
Z cierpliwością nie żartowałam, zaczęłam przenosić się w połowie lipca, oficjalną zgodę miałam w rękach w ostatnim tygodniu listopada.
Jak coś to pytaj,
ps. Gdańsk jest spoko D
Lobo
Posty: 90
Rejestracja: 2 cze 2010, o 10:25

Re: Przenosiny do Gdańska

Post autor: Lobo »

Trójmiasto może i jest fajne, ale nie rekompensuje to chujowości i inercji uczelni jako takiej - no ale co kto lubi.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Przenosiny do Gdańska

Post autor: york »

ja słyszałam pozytywne opinie o GUMedzie
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Przenosiny do Gdańska

Post autor: lith »

Pomijając, że wszystkie uczelnie medyczne są pojebane to Gdańsk wydaje się całkiem normalnie wypada. Jakbym miał już na coś zamieniać to pewnie jak już to Bydgoszcz. ale też bez przesady.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Przenosiny do Gdańska

Post autor: Mårran »

Akurat jeśli kierować by się opiniami ludzi, to najbardziej pojebane są: Poznań, Kraków, Katowice, a także pół na pół Wrocław i Szczecin

GUMed ma swoje fazy, ale ogólnie nie jest uczelnią robiącą problemy, zwłaszcza na latach 3 i wyżej.
Pani Buka
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Przenosiny do Gdańska

Post autor: york »

teraz na drugi rok przeniosły się 2 dziewczyny z GUMedu na cmuj, bo są z krk i jak z nimi rozmawiałam to mówiły, że bardzo fajna uczelnia, a przenosiny ze względu na koszty i odległość od domu
dent
Posty: 134
Rejestracja: 13 mar 2010, o 21:41

Re: Przenosiny do Gdańska

Post autor: dent »

mimi11, ale przeniosły się na lekarski czy na lek-dent?
Xtreme
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2013, o 23:30

Re: Przenosiny do Gdańska

Post autor: Xtreme »

Wiecie coś na temat odpłatności za odrabianie różnic programowych
jaka jest ich cena?
Czuciubabka
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2012, o 18:12

Re: Przenosiny do Gdańska

Post autor: Czuciubabka »

Hej był może ktoś z was w sytuacji, że po ustudiowaniu 2 lat na innej uczelni na niestacjonarnych, poprawił maturę , dostał się na GUMED i przyjęli go na 3 rok ? ewentualnie na 2 z możliwością nadrobienia zaległych przedmiotów?
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Przenosiny do Gdańska

Post autor: Mr_Sandman »

Czuciubabka pisze:Hej był może ktoś z was w sytuacji, że po ustudiowaniu 2 lat na innej uczelni na niestacjonarnych, poprawił maturę , dostał się na GUMED i przyjęli go na 3 rok ? ewentualnie na 2 z możliwością nadrobienia zaległych przedmiotów?
Podpinam się do pytania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości