Literatura - neurologia i neurobiologia

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Literatura - neurologia i neurobiologia

Post autor: beznazwy »

Czy moglibyście polecić jakieś dobre książki dot. podstaw neurologii - mniej z punktu widzenia klinicznego, a więcej budowy, funkcji i ich realizacji? Interesuje mnie też zagadnienie świadomości - czytałem Neurobiologie na tropie świadomości Kocha - znacie jakieś?

Oczywiście interesuje mnie poziom akademicki - nie jakieś proste książki popularnonaukowe.

Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Literatura - neurologia i neurobiologia

Post autor: Mårran »

Chyba najlepiej jakąś dobrą neuroanatomię sobie skołuj na początek, Moryś&Narkiewicz na przykład (innych nie polecę, bo nie czytałam)
Pani Buka
Awatar użytkownika
Orion
Posty: 38
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:02

Re: Literatura - neurologia i neurobiologia

Post autor: Orion »

Ja polecam wydawnictwo lekarskie PZWL.
Zamawiałem tam książki do anatomii, które okazały się zgodne z opisem i jestem z nich bardzo zadowolony. Na stronie jest dokładny podział książek ze względu na omawiane zagadnienia. Tutaj masz link do książek akademickich o tematyce neurologicznej:

Myślę, że powinieneś coś ciekawego znaleść
Maecenas
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2011, o 21:14

Re: Literatura - neurologia i neurobiologia

Post autor: Maecenas »

zobacz-ten-plik.pdf
(587.06 KiB) Pobrany 51 razy
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Literatura - neurologia i neurobiologia

Post autor: Stalowy »

Też zdecydowanie polecam Morysia i Narkiewicza - książki o cholernie trudnym zagadnieniu napisane bardzo ludzko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość