GMO a lasy deszczowe

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
Zooha

GMO a lasy deszczowe

Post autor: Zooha »

Czy istnieje związek między uprawami GMO a wycinką lasów deszczowych? Magazyn Obywatel wspominał o czymś takim, ale nie potrafie znaleźć tych informacji.
Rafał
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2006, o 19:13

Re: GMO a lasy deszczowe

Post autor: Rafał »

chyba chodzi o to ze lasy są wycinane po to aby uprawiac na niej GMO. Ogólnie kraje biedne wycinają lasy po to aby sprzedać ten surowiec i głównie aby mieć nowe miejsce pod uprawe gdyż czesto bywa tak ze jest tam stosowany przestarzały system rolnictwa polegający na zwgospodarowywaniu i maksymalnym wykorzystaniu gleby a jak jej brak to gzdiemamy rzyzną glebe jak nie tam gdzie drzewka sobie rosną, wiec wycinaja coraz nowsze połacie aby jakoś przezyć i nie wykorzystuja oni nawozów tyko wyciskają coi sie da z gleby a jak wyjałowieje to . dalej w las siekierą . A przy okazj moze sie zasadzi jakies GMO bo ktos podaruje
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: GMO a lasy deszczowe

Post autor: Timi »

GMO jest to Genetyczne Modyfikowanie Organizmów i w przypadku Lasów Deszczowych jest to ogromnym problemem, ponieważ karczowanie lasów pod uprawy rolne jest ogromne, tereny następnie się maksymalnie zagospodarowywuje jak to wspomniał Rafał i następnie po jakimś czasie ziemia jest już praktycznie wyjałowiała ponieważ jest tam taką gospodare jaką oni stosują mozna nazwać jedyniedewastacją a nie uprawą. Po pozostawieniu wyjałowiałej gleby wycina się kolejne połacie Lasu i tak bez końca.
Rząd brazylijski zaobserwował u plemion mieszkających w lasach Amazonii takie wykorzystanie ziemi przez nich że nie szkodzili lasom ale jeszcez jemu pomagały, mianowicie w ten sposób że pod uprawe rolne korczowali niewielki teren (koniecznie osłonięty z kazdej strony drzewami) a następnie uprawiali na nim role, po czym pozostawiali ją po jakimś czasie i tworzyli kolejne takie tereny. Taka gospodarka wpływa pozytynie na życie w tych lasach, dociera tam światło i twozy się niesamowity azyl dla zwierząt, które w środku lasu mogą wyjść na zwenątzr nacieszyć sie promieniami słońca, ale oczywiście nie trwa to zbyt długo bo rosną w tym miejscu kolejne rośliny i drzewa i w ten o to sposób nie ma śladu po uprawianej w tym miejscu gospodarki rolnej przez nich. Rząd Brazylii oddał im pokaźną cześć lasów, poniewaz wiedział że oni go najlepiej wykorzystają a takze co najważniejsze ochronią.
To taki mały przykłądzik jak należy korzystać z tego co te lsy nam dają , symbiozy człowieka z lasem
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości