Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: Jane Doe »

Osobiście KW molekularną tylko uzupełniałam nieliczne informacje. Działy w molekularnej o biochemii są praktycznie identyczne jak w samej biochemii, jeżeli chodzi o genetykę. w molekularnej jest sporo genetyki pod kątem różnych technik laboratoryjnych i szczerze mówiąc wszystkie te działy ominęłam, są zbyt rozszerzone jak na OB. Uważam, że sama biochemia w zupełności wystarczy.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: bioman »

No to w sumie mam:
- anatomia i fizjologia człowieka P.Hoser
- biochemia - KW, PWN
- mikrobiologia KW, PWN
- Genetyka - osobna książka Lewińskiego Operon
- cytologia, histologia, embriologia P. Hoser (taka dosyć cienka, fioletowa)
- dwa tomy botaniki Szweykowskich
- parę książek Bukały (metabolizm, fizjologie roślin)
- podręczniki Operon rozszerzenie
- i dużo zbiorów zadań, bo udało mi sie na allegro za 45zł kupić ok. 30 zbiorów praktycznie czyściutkich, nieużywanych
- mam testy z poprzednich edycji (sporo) + czerwoną książeczkę WSiP

no i tyle wydaje mi się, że troszkę uzbierałem ale to tak jak mam jakieś oszczędności to tak właśnie skupuje - mam nadzieje, że się przyda i będą efekty jeśli to jakoś opanuje
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: North »

Polecam jeszcze testy PWN (4 książeczki po 1000 pytań zamkniętych, poziom minimalnie niższy niż OB) i Medyka (kolejne 3000 pytań zamkniętych, moim zdaniem za prostych na OB, ale do powtórek idealnych).
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: bioman »

North, mam i PWNy i Medyka -) A coś z teorii jeszcze? A co z zoologia? Podręczniki szkolne wystarczą? Czy może właśnie w to zainwestować?
magg-magg
Posty: 211
Rejestracja: 1 mar 2012, o 18:33

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: magg-magg »

A jak można zdobyć testy z OB? Nie wiecie czy w województwie jest tylko jeden ośrodek w moim przypadku w Katowicach, gdzie mogłabym je dostać? Możemy ktoś? Proszę o odpowiedź.

bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: bioman »

Nie można ich dostać /teoretycznie/ - ale zerknij na tematy w tym dziale, są oferty sprzedaży
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Post autor: Jane Doe »

bioman, zrezygnowałabym z systematyki Szweykowskich. Sama nie korzystałam z mikrobiologii i nie sądzę, żeby była szczególnie potrzebna. Możesz potraktować ją jako dodatek. Ze szkolnych podręczników w ogóle nie korzystałam. o jakie zbiory zadań chodzi? jak te z operonu to całkowicie z nich zrezygnuj, one są zrobione pod podręcznik i szczerze mówiąc są bez sensu. Testy lewińskiego bardzo polecam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości