Jak pozbyć się "niechcianych" owadów z domu ?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: WojtekB »

Napisałem, że więcej informacji pod linkiem, ale nikomu się już nie chce szukać
Angelika0000
Posty: 2
Rejestracja: 7 gru 2011, o 09:48

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: Angelika0000 »

witajcie
mam taki problem w domu zauwazylam male brzydkie niewiadomo co a wiec wyglada to mniej wiecej tak
w granicach 5 mm jest w paski takie prazki z tego co widzialam przez lupe to ma duzo nog i kilka ogonow, jest to brazowe jasno-ciemne duzo rowniez spotkalam juz chyba jakby lusek bo jest to puste i lekkie rowniez w paski od spodu jest to biale.prubowalam zrobic fotki ale ciezko zrobic bo wychodzi nie wyraznie, prosze o pomoc co to jest i jak sie tego pozbyc z domu!
Piotr M
Posty: 27
Rejestracja: 26 lip 2010, o 21:34

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: Piotr M »

Angelika0000 pisze: witajcie mam taki problem
male brzydkie niewiadomo
Takie?
Załączniki
robal.jpg
robal.jpg (70.39 KiB) Przejrzano 2088 razy
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: WojtekB »

Takiego
Bimbalek
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2011, o 13:28

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: Bimbalek »

Te żuczki to Attagenus unicolor.
dokładnie te masz w domu.

Ja je lubię i nigdy nie zabijam
Angelika0000
Posty: 2
Rejestracja: 7 gru 2011, o 09:48

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: Angelika0000 »

Piotr M pisze:Takie?
Hej Piotr M nie to nie jest takie cos co dales link pod twoja wypowiedzia wkleil fotke WojtekB to jest wlasnie to. Twoje jest bardziej grube one sa chudsze maja kolo 5 mm znalazlam je miedzy ubraniami na polkach czy kolo skarpetek w szufladach a nawet przy zabawkach nie wiem skad to sie wzielo i jak sie tego pozbyc
aNDZIa1657
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2012, o 23:10

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: aNDZIa1657 »

Witam
Znalazłam u siebie w domu kilka takich robaków. Jednego wczoraj-chodził po glazurze w kuchni. Dzisiaj znalazłam ich niestety więcej na blacie, przy chlebaku i w szafce pod zlewem obok śmietnika. Obawiam się że to mogą być jakieś małe prusaki czy coś w tym stylu Nie wiem co robić Jak z nimi walczyć i co to jest Może ktoś wie Pomocy Wrzucam kilka zdjęć niestety mój aparat przy okazji zaczął strajkować i niektóre zjdjęcia nie są za dobre ale również je wrzucam, żeby było widać mniej więcej kształt tego robaczka. Help
aNDZIa1657
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2012, o 23:10

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: aNDZIa1657 »

Zapomniałam dodać że są one wielkości ok. 0,5-0,7cm bez czułek. Jak robiłam zdjęcie i widział flesz to tak podnosił się na nóżkach i stawiał czułki. Za to drugi skulił się Nie widać też aby miały jakieś skrzydełka itp.
melisska1
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 15:19

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: melisska1 »

Witam wszystkich.W związku z tym że,robaczkowy problem również i mnie dopadł,to przeglądałam wszystko o czym Państwo tu piszą i oglądałam wszystkie zdjęcia z robaczkami,które są tu dostępne i wychodzi na to że takich ,jak ja to chyba nikt nie ma.Dorosłe osobniki są całe czarne ,a im mniejszy osobnik,to jest bardziej przeźroczysto beżowy,dorosłe mają rozmiar maksymalnie do jednego milimetra,wyglądem przypominają troszkę mrówki,tylko z krótszym tułowiem,larwy nie widziałam.Rozlazły się po wszystkich ścianach,siedzą na kominku i w szafkach kuchennych.Spadają ze ściany do dziecinnego łóżeczka.Jeżeli chodzi o dom to był stary do remontu,ale wszystko wyremontowane,jest czysto,a ja nie mogę znaleźć co to jest.Bardzo proszę o pomoc.Dziękuje wszystkim.
byku
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2012, o 21:49

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: byku »

Witam wszystkich,

jestem nowy na forum, nie znam się nic a nic na insektach

Niedawno (6 miesięcy temu) wprowadziłem się do nowego mieszkania (nowe budownictwo). Jakieś 3 tygodnie temu zacząłem zauważać na podłodze przy listwach wędrujące, malutkie (niecały 1mm) robaczki (załącznik: male.jpg oraz male_powiekszenie.png). Nie zauważyłem, żeby mnie gryzły, ale potrafię je znaleźć w pościeli rano. Trudno je zabić zgniatając palcem, raczej trzeba przycisnąć paznokciem - tzn. mają jakąś formę pancerza.

Generalnie pojawiają się wszędzie (biurko, blat kuchenny, łóżko), ale szczególnie dużo jest ich w 1-2 miejscach. Jak się postuka tam intensywnie w listwę przypodłogową, to wyłażą - nawet 5-10 sztuk. Co to może być?

Oprócz tego ostatnio (ostatni tydzień), siedząc z nosem przy listwach zacząłem zauważać nieco większe owady (~1,5mm), które dla odmiany bardzo łatwo zabić (nie trzeba używać paznokcia) - widać je na zdjęciu wiekszy.jpg.

Wysłałem zdjęcia do jednej z firm zajmujących się dezynsekcją w warszawie i odpisali mi, że są to gryzki. Faktycznie te większe wyglądają podobnie, ale małe nijak mi ich nie przypominają (nie mogę nic znaleźć w internecie na temat stadiów rozwoju gryzków). Czy może ktoś potwierdzić, że zarówno te większe, jak i mniejsze, to wspomniane gryzki"? A może to dwa różne owady? Pytam, bo mam obsesje, że te małe to mogą być pluskwy Zaznaczę jednak, że nie zauważyłem swędzących ugryzień, ani śladów krwi po zabiciu któregokolwiek z delikwentów. Przejrzałem też różne zaułki (kanapa, szafki, materace) i nie zauważyłem nigdzie nawet namiastki gniazd pluskw, jakie można oglądać na zdjęciach w necie.

Bardzo proszę o opinie doświadczonych forumowiczów i radę, co to jest i co z tym robić.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Parco
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2012, o 22:25

Jak pozbyć się "niechcianych" owadów z domu ?

Post autor: Parco »

Witam nigdy bym się tu nie zarejestrował podejrzewam że pies w domu którym opiekuje się dziadek wysikał się na dywan w pokoju dziś kumpel był u mnie i nie mógł wytrzymać ze smrodu ostatnio jak odkurzałem dywan wciągnąłem z 3 larwy jakieś dziwne kremowe takie wije około 1cm nie wiem co to jest śmierdzi w całym pokoju okno uchylone i czasami wydziela się ten smród co to może być dziś też jedna larwa pojawiła się w tym samym miejscu proszę o pomoc i wskazówki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość