pytanie odnosnie rekrutacji

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
mos93
Posty: 17
Rejestracja: 1 cze 2012, o 17:37

pytanie odnosnie rekrutacji

Post autor: mos93 »

Witam, mam bardzo wazne pytanie do obeznanych w zasadach rekrutacji, nie ukrywam ze jestem w tych sprawach wciaz zielona. Podam to na przykladzie:
Rejestruje sie w Bialymstoku na 3 kierunkifarmacje, analityke i lekarski. Nie wplacam odrazu pieniedzy. 29 czerwca dostaje wyniki i widze 150 punktow. Na lekarski bez szans, ale na farmacje lub analityke czemu nie? I tu mam pytanie: moge a takiej sytuacji zaplacic na 2 kierunki i dalej brac udzial w rekrutacji na analityke i farmacje? Mam w glowie 3 scenariusze:
1) Uczelnia ma z tym problem, nie dopelnilam zobowiazania wiec nie moge brac udzialu w rekrutacji na zaden kierunek na tej uczelni.
2) Uczelnia widzi ze wyslalam 2*85 zl, ale przeciez zarejestrowalam sie na 3 kierunki, wiec losowo wybiera za mnie 2 kierunki z 3 ktore wybralam ja.Tu moje kolejne pytanie: czy wysylajac przelew w tytule mamy obowiazek wpisac nazwe kierunku? Jezeli tak to moge miec niesmiala nadzieje ze maja tam zachowany porzadek i nic sie nie pomiesza?
3) Zero problemu.
Z tego co zdolalam sie dowiedziec, dopiero po zaplaceniu pieniedzy jestem pelnoprawna kandydatka, wiec chyba scenariusz numer 3,ale pewnosci nie mam. Jak to sie przedstawia w praktyce? Ktos mial podobny dylemat? A moze zalezy to od konkretnej uczelni? Interesuja mnie: Bialystok, Katowice/Zabrze, Krakow, bo chyba jedynie w tych przypadkach mozna zaplacic po wynikach. Nie mam zielonego pojecia czego spodziewac sie 29 czerwca, a nie chce narazac rodzicow na zbyt duze koszty.
Brdzo ladnie prosze o pomoc bardziej ogarnietych w tych tematach
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: pytanie odnosnie rekrutacji

Post autor: Przemeqq »

Każdy kierunek, ba! - każda rejestracja posiada osobny numer konta bankowego, na który wpłacasz pieniądze, charakterystyczny tylko dla ciebie i konkretnej wykonywanej przez ciebie rejestracji. Rejestrując się na 3 kierunki otrzymałaś wygenerowane 3 numery kon bankowych, na które masz wpłacić opłaty rekrutacyjne. Jeśli matura idzie nie po twojej myśli wpłacasz pieniądze tylko na numery kont wygenerowane dla kierunków, które nadal cię interesują.
akihito
Posty: 111
Rejestracja: 25 maja 2012, o 15:49

Re: pytanie odnosnie rekrutacji

Post autor: akihito »

w Białymstoku tak jest lecz na prawie wszystkich innych uczelniach wpłata opłat rekrutacyjnych wymagana jest przed poznaniem wyników matur
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: pytanie odnosnie rekrutacji

Post autor: Przemeqq »

akihito pisze:w Białymstoku tak jest lecz na prawie wszystkich innych uczelniach wpłata opłat rekrutacyjnych wymagana jest przed poznaniem wyników matur
G*wno prawda Dla potwierdzenia Kraków akceptuje wpłaty do 03.07,Katowice do 4 lipca, białystok do 7 lipca, bydgoszcz do 5 lipca.
co do 3-przedmiotowych to się nie orientowałem, bo nie startuję )
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: pytanie odnosnie rekrutacji

Post autor: Lektom »

Łódź do 4 lipca)
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: pytanie odnosnie rekrutacji

Post autor: Przemeqq »

Lektom, z tą Łodzią to potwierdzone info? Nie wiem dlaczego w swoich papierkach gdzieś sobie napisałem, że opłatę w Łodzi trzeba jeszcze przed wynikiem matur wnieść.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: pytanie odnosnie rekrutacji

Post autor: Stalowy »

A pomyśleć, że jeszcze 2 lata temu musem było zapłacić przed poznaniem wyników
Raul7
Posty: 57
Rejestracja: 8 cze 2011, o 15:24

Re: pytanie odnosnie rekrutacji

Post autor: Raul7 »

Coś w tym roku sumienie im się odezwało i dużo szkół daje możliwość zapisania się po wynikach - brawo! Nawet Katowice co jest dla mnie szokiem
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: pytanie odnosnie rekrutacji

Post autor: Przemeqq »

Z tych, które nie chcą fizyki tylko gdańsk, poznań i lublin przed wynikami chcą kasę )
Raul7
Posty: 57
Rejestracja: 8 cze 2011, o 15:24

Re: pytanie odnosnie rekrutacji

Post autor: Raul7 »

No i niestety Lublin i Poznań najbardziej mnie interesują + Bydgoszcz, ale trochę można wpłacić im, zawsze miło że po wynikach można jeszcze zmienić plany.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości