1 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: 1 rok

Post autor: czuczubaka »

z tego, co słyszałem, to w ubiegłym roku był jakiś egzamin z angielskiego w sierpniu/wrześniu, ale nie wszyscy chyba się stawili i tak naprawdę przynależność do grup od niego nie zależała O_o. jak w tym roku będzie, to nie mam pojęcia. a jest w ogóle możliwość uczęszczania na jakiś lektorat z drugiego języka od pierwszego roku czy coś? P
krmowm2
Posty: 196
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 12:53

Re: 1 rok

Post autor: krmowm2 »

Z tego co patrzyłem są fakultety z hiszpańskiego na przykład
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: 1 rok

Post autor: Lizzy »

Faktulety z hiszpańskiego czy z innych języków dopiero chyba można (najlepiej) wziąć od 3 roku. Zresztą teraz zmienił się kierownik studium języków obcych, więc tam jakieś zmiany są wprowadzane.
Test był w sierpniu, ale przychodzi się na niego na luzie żeby się sprawdzić i tyle, tak byliśmy przydzielani do grup.
No i mamy łacinę dla tych, którzy nie mieli jej w liceum.

A co do studiowania na UMP- na razie jestem zadowolona, wiadomo, że idealnie nigdzie nie jest, ale nie ma co narzekać
Lekarz Rezydent.
judu
Posty: 49
Rejestracja: 2 mar 2011, o 18:16

Re: 1 rok

Post autor: judu »

Kaamil pisze:na pewno nie będzie to ten sam materiał, bo fizycznie będzie to niewykonalne. Osobiście współczuję. Skoro nadal zostają bezsensowne przedmioty typu chemia czy biofizyka to co utną - pewnie przedmioty kliniczne, co nie wyjdzie nikomu na dobre.
No tak, nie dostałam się w zeszłym roku to teraz mam.
I oba roczniki 92 i 93 będą się ubiegać w tym samym czasie o speckę? Ludzie się tam pozabijają
Awatar użytkownika
Lusiaza
Posty: 19
Rejestracja: 23 lut 2010, o 20:50

Re: 1 rok

Post autor: Lusiaza »

Okej, rozumieć

Spotkałam raz w pociągu kolegę z UMPa i mówił, że łacina ciężką jest dla kogoś kto jej nie miał w liceum, is it tru wg was?
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: 1 rok

Post autor: Lizzy »

Lusiaza pisze:Okej, rozumieć

Spotkałam raz w pociągu kolegę z UMPa i mówił, że łacina ciężką jest dla kogoś kto jej nie miał w liceum, is it tru wg was?
Ktoś teraz powinien wypowiedzieć się o słynnej mgr Nowak
Lekarz Rezydent.
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: 1 rok

Post autor: Idan »

W ogóle to czy słyszeliście plotki jak ma wyglądać medycyna w Poznaniu po reformie chyba, że uczelnia skrzętnie ukrywa informacje na ten temat (czyt. sama nie wie ).

I czy ocena z łaciny (jako przedmiot dodatkowy) na świadectwie z liceum pozwala zwolnić z łaciny?

Z góry dzięki za odpowiedzi
cincin
Posty: 94
Rejestracja: 7 lip 2010, o 15:22

Re: 1 rok

Post autor: cincin »

Idan pisze:W ogóle to czy słyszeliście plotki jak ma wyglądać medycyna w Poznaniu po reformie chyba, że uczelnia skrzętnie ukrywa informacje na ten temat (czyt. sama nie wie ).

I czy ocena z łaciny (jako przedmiot dodatkowy) na świadectwie z liceum pozwala zwolnić z łaciny?

Z góry dzięki za odpowiedzi
siemka, ja studiuje w poznaniu ale na farmacji, moja znajoma mi co nie co mowila. podobno oni sami nie wiedza jak od tego roku ma to wygladac w zwiazku z ta reformą laciny podobno ma w ogole nie byc ale jesli bedzie to na pewno zwolnią Cie jesli miales w liceum podobno dorzucą do pierwszego roku fizjologie co bedzie niezlym hardcorem, bo dotychczas byly egzaminy z histologii biofizyki chemii biologii , a jeszcze dojdzie fizjo. problem jest z anatomią, bo czytalem gdzies ze ma byc mniej godzin, wiec moze w poznaniu zrezygnuja z tego 1,5 anatomii i zrobia od tego roku 1 rok anaty? wtedy by doszedl kolejny egzamin. tak na prawde nikt nic nie wie

a tak btw to kurcze chcialem sie dostac do poznania na lek w tym roku i skonczyc juz z ta farmą ale chbya braknie punktow i bede musial sie zadowolic innym miastem niestety. wiec szkoda bo sie nie spotkamy pewnie jak by jakies pytania co do uczelni itp to PW
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: 1 rok

Post autor: czuczubaka »

No ja gadałem ze znajomą, która właśnie jest po pierwszym roku i za bardzo się nie orientuje w tych zmianach jeśli chodzi o te pięcioletnie. Słyszałem też, że łaciny ma już nie być i że byli ostatnim rocznikiem, bo ona miała łacinę w szkole(tak jak ja) i była w jednej z trzech grup bez łaciny więc o to bym się nie martwił. a gdzieś też ktoś coś rzucił że zamiast łaciny na anatomii itd. angielski? choć to pewnie wiele nie zmieni i może to być zwykła plota . W każdym razie zobaczymy w październiku
Awatar użytkownika
Seziel
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:27

Re: 1 rok

Post autor: Seziel »

Jak to nie będzie łaciny?
Do dziś pamiętam donośne, roznoszące się echem po sali tak, że aż ciarki przechodziły Non est medicina sine lingua latina mgr Nowak
Awatar użytkownika
Olus
Posty: 167
Rejestracja: 21 lut 2010, o 11:15

Re: 1 rok

Post autor: Olus »

hahaha, Rzymianka

z tego co pamiętam na ostatnich zajęciach mówiła nam, że łaciny nie będzie albo będzie bardzo skrócona i była tym faktem bardzo zasmucona
i nie ma co się jej bać, koła w ciągu roku dość ciężko zaliczyć ale test na zaliczenie całego roku daje zawsze ten sam więc nie ma problemu, żeby to zdać
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: 1 rok

Post autor: czuczubaka »

pytanie do ubiegłorocznych absolwentów, troche z innej paczki - to zaświadczenie lekarza medycyny pracy można donieść jakoś później? nie jestem z poznania i przy składaniu dokumentów po prostu chciałbym wziąć skierowanie i oddać to zaświadczenie w późniejszym terminie
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: 1 rok

Post autor: jankes_medyk »

bez zaswiadczenia od lek med pracy w ogole nie jestes brana pod uwage przy rekrutacji
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości