Lekarski - niestacjonarne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Epinefryna

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Epinefryna »

any_way, zazwyczaj chyba się płaci za jeden semestr z góry, ale są jakieś tam warunki, że mogą rozłożyć na raty. Gdzieś o tym jest na stronie, przynajmniej WUMu
Awatar użytkownika
any_way
Posty: 174
Rejestracja: 14 paź 2009, o 12:34

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: any_way »

Czyli pierwsza wpłata powinna wynosić właśnie te 17700 przed pierwszym semestrem, tak?
Epinefryna

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Epinefryna »

tak mi się wydaje. Mam wrażenie, że kiedyś o tym czytałam. Przy składaniu dokumentów dostaniesz papier, że deklarujesz, że będziesz płacić bla bla bla i termin pierwszej wpłaty za semestr. Na pewno przed rozpoczęciem studiów już musi być zapłacone.
Też chyba tu wyląduję na dzienne mam za słąbą fizykę, a na uczelniach bez fizyki progi podskoczyły, więc nie wiem jak to będzie
Awatar użytkownika
any_way
Posty: 174
Rejestracja: 14 paź 2009, o 12:34

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: any_way »

ja jestem ciągle na etapie dyskusji z rodziną no ale zobaczymy. w razie czego, Epinefryna, na pierwsze piwo w Wawie idziemy razem
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: jarauto »

Przy składaniu dokumentów dostaniesz papier, że deklarujesz, że będziesz płacić bla bla bla i termin pierwszej wpłaty za semestr.

Przy składaniu dokumentów masz już mieć zpłacone.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: asiula9222 »

Jak zwykle co roku zaczyna sie walka stacjonarnych vs. niestacjonarnych. Gówno mnie to obchodzi, że są niestacjonarni dlatego, bo gdyby ich nie było to wcale nie zwiększyli by miejsc na stacjonarnych. I tak przecież wyjdzie w praniu na ile są słabsi i czy w ogole są.
Awatar użytkownika
enamelum93
Posty: 190
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:56

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: enamelum93 »

jarauto, ma ewidentnie jakiś problem ze sobą, ale jak już się dostanie na lekarski za milion lat, to może sam się zdiagnozować z książką z psychiatrii w ręku.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: a_niap »

any_way, całość kwoty trzeba przed semestrem, tzn teraz wplacasz 17,7 na ten semestr (z tym ze przed I rokiem trzeba wczesniej niż dzień początku semestru, podadzą wam date na pewno), i przed rozpoczeciem semestru zimowego wplacasz na kolejny semestr. Tylko dowiedzcie sie dokladnie na jaki numer konta, bo od tego roku mają byc przypisane indywidualne numery konta (widoczne w wirtualnym dziekanacie), wiec szkoda by bylo wyslac tyle kasy nie tam gdzie powinna sie znalesc.

O rozlozenie na raty mozna wystąpic jak sie ma dobre uzasadnienie, z tego co wiem duży udzial w decyzji ma samorząd
Epinefryna

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: Epinefryna »

a_niap, dzięki dzięki, w razie czego będziemy już wiedzieć.
jarauto, to by było głupie, przecież do końca września można się jeszcze gdzieś przenieść jak się wskoczy na dzienne
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: a_niap »

Tak, ale jak Cie już przyjmą na niestacjonarne to musisz zapłacić, nie możesz czekać na to ze mozesz sie znalesc na dziennych
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: jarauto »

Epinefryna pisze:jarauto, to by było głupie, przecież do końca września można się jeszcze gdzieś przenieść jak się wskoczy na dzienne
W takim wypadku zabierasz kwity, uczelnia zwraca ci kasę którą wpłaciłaś, a na twoje m-sce wskakuje nast. osoba spod kreski. Przerabiałem to w zeszłym roku.
ChlorekPotasu
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2012, o 15:20

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: ChlorekPotasu »

Hej, moja sytuacja wygląda tak, iż najprawdopodobniej zabraknie mi kilku punktów na lekarski dzienny, a nie za bardzo chciałbym tracić rok tylko ucząc się do matury lub idąc na inny kierunek. Stąd optymalnym rozwiązaniem wydają mi się studia płatne z zamiarem przeniesienia sie po roku po poprawieniu matury (planuje poprawiać tylko jeden przedmiot, ponieważ od przyszłego roku ma się liczyć na lek. matematyka na równi z fizyką). I tutaj moje pytania:
1. Czy wielu osobom się to udaje?
2. Czy w przypadku niepoprawienia matury po pierwszym roku, moge przerwać studia płatne i próbować w kolejnym roku znowu przeniesc sie na drugi rok dziennych?
3. Czy w przypadku uzyskania gorszego wyniku z poprawy matury, można w rekrutacji użyć tego pierwszego?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Lekarski - niestacjonarne

Post autor: a_niap »

1. Sporo próbuje, wyjątkom się udaje, ale nie można zakladac czy się uda czy sie nie uda akurat Tobie.

2. Mozesz nawet nie przerywac studiów i próbowac w kolejnym roku pisac mature.

3. Wpisujesz wyższy wynik
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości