V ROK

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: V ROK

Post autor: a_niap »

A to może o to chodziło z tymi plotkami które po drodze się zmnieniły w każde kolokwium ma być testowe

Dzięki za odpowiedz
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: V ROK

Post autor: a_niap »

Z chirurgi dziecięcej też są dyżury ?

Jak wygląda wejściówka z pediatri obejmująca materiał z III i IV roku? Ta, która się pisze na dzień dobry
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: V ROK

Post autor: a_niap »

I jeszcze zapomniałam zapytać - czy na chirurgię (zwykłą albo dziecięcą) trzeba mieć specjalny strój (np na niektórych uczelniach wymagają tych granatowych/niebieskich kompletów) ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: V ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

nie trzeba specjalnych fartuchów, na bloku i tak zakłada się jednorazowy fartuch.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: V ROK

Post autor: a_niap »

Dzięki Jeszcze zostają pytania z poprzedniej strony bo jak sobie przypomniałam zeby zapytać o chirurgie to juz sie nie dało edytowac i są jeden pod drugim
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: V ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

wejściówka z pediatrii dotyczy głównych rzeczy z propedeutyki pediatrii (kroki milowe w rozwoju dziecka, żywienie dzieci, jakieś podstawowe rzeczy z 4 roku)- 1 wieczór i skrypt wystarczy. Zresztą nie robią z tego problemu, jest pierwszego dnia i zazwyczaj ma postać testu.

Co do chir. dziecięcej - ejst 1 obowiązkowy 4 h ostry dyżur w izbie przyjęć, jak się nic nie dzieje to czasem puszczają wcześniej. Można nauczyć się gipsować.

A na ortopedii też jest 1 ostry dyżur 6 h, ale często krócej. Jak sensowny lekarz to czegoś się można nauczyć.
Yoshii
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2012, o 21:21

Re: V ROK

Post autor: Yoshii »

A mógłby ktoś napisać o V roku II WL.
nightrose
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2010, o 18:20

Re: V ROK

Post autor: nightrose »

a jakie książki warto nabyć? np pod co robiony jest egz z neuro, orto, zakazów, radiologii?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: V ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

II WL - ma kompletnie inaczej i jak zwykle łatwiej, mam tam wielu znajomych i V rok określają jako najluźniejszy - jedyne przedmioty z którymi bywały problemy to farma kliniczna i neurologia. Nie mają egzaminu z interny na 5 roku, a radiologia to farsa i same 5 z egzaminu stawiają.

Co do książek to egzamin pod nic nie jest nigdy robiony, tym bardziej egzamin ustny (?!). Zresztą o podręcznikach pisałem przy każdy przedmiocie, nie będę powtarzał się.
Yoshii
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2012, o 21:21

Re: V ROK

Post autor: Yoshii »

A jeśli chodzi o anestezjologię (IIWL ma ją na V roku, a zajęcia są prowadzone przez ten sam zakład)?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: V ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

przedmioty kliniczne prowadzą KLINIKI, a nie zakłady!

Tak anestezjologia jest taka sama na I i IIWL - zajęcia przez 2 tyg. (+wykłady) w Klinikach na Banacha, Lindleya oraz w centrum symulacji medycznych. Egzamin ustny (plotka głosi że od tego roku na IWL przynajmniej ma być test, zobaczymy).

Z mojego opisu to wspólne są jedynie ch. zakaźne, choć nie wiedzieć czemu IIWL kończy szybciej ćwiczenia bo o 13, zamiast 13.30.
nightrose
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2010, o 18:20

Re: V ROK

Post autor: nightrose »

Kamil po prostu nie napisałeś jaka książka do neuro na egzamin a wypożyczałam także zapytałam, już się tak nie denerwuj)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: V ROK

Post autor: Medycyna Lwów »

spoko, do egzaminu z neurologii obowiązuje najnowszy podręcznik Kozubskiego + wykłady (sporo pytań, na które nie ma odp. w podręcznikach) + seminaria/ćwiczenia + Jakimowicz (do nauroanatomii i fizjologii) - na tym opiera się cała neurologia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości