ZMIANY W PROGRAMIE KIERUNEK LEKARSKI. PUM.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pannaa
Posty: 56
Rejestracja: 8 paź 2011, o 15:18

ZMIANY W PROGRAMIE KIERUNEK LEKARSKI. PUM.

Post autor: pannaa »

czy ktoś może wie jak będzie wyglądał pierwszy rok 2012 na kierunku lekarskim na PUMie? słyszałam pogłoski, że rok zacznie się anatomią i histologią, a w drugim semestrze dojdzie fizjologia? )
karolink1a6
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2012, o 15:08

Re: ZMIANY W PROGRAMIE KIERUNEK LEKARSKI. PUM.

Post autor: karolink1a6 »

Widocznie to tylko pogłoski. Spójrzcie co znalazłam w internecie cytuje Prezydent podpisał ustawę, która weszła w życie z dniem 1 lipca 2011r.
Ustawa zakłada zniesienie stażu podyplomowego a nie skrócenie czasu trwania studiów Studia stomatologiczne nadal będą trwać 5 lat a studia na kierunku lekarskim 6 lat - z tą różnicą że po ukończeniu studiów absolwent od razu uzyska tytuł zawodowy lekarza i będzie mógł pracować a nie tak jak dotychczas będzie potrzebował dodatkowo 1 rok na ukończenie stażu.

Ale staż tak naprawde nie znika tylko zostanie on włączony jako 5 rok studiow stomatologicznych i odpowiednio 6 rok kierunku lekarskiego. A wszystkie przedmioty i zaliczenia oraz egzaminy dyplomowe zostana przesunięte na rok 4 (stoma) i 5 (lekarski).

Zmiany obejmą tylko nowych studentów którzy rozpoczną studia w roku akademickim 2012/2013 obecnie studiujący studenci ukończą studia na starych zasadach łącznie ze stażem."
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: ZMIANY W PROGRAMIE KIERUNEK LEKARSKI. PUM.

Post autor: verq »

Ale przecież tutaj nikt nie pisał o zniknięciu stażu. No i ten rocznik, co zaczyna pierwszy rok jest objęty zmianami, więc pytanie jest jak najbardziej uzasadnione.

Zmiany w programie studiów mają być, bo teraz trzeba zmieścić 6 lat w 5 lat by był czas na staż w ramach studiów (w czasie stażu trzeba być już po wszystkich egzaminach zdaje się).
Ja też słyszałam od jednej studentki PUMu że będzie fizjologia na II semestrze.

Poza tym na stronie jest plan studiów 6-cio letnich dla ED, więc dla polskich studentów może być podobny?
pannaa
Posty: 56
Rejestracja: 8 paź 2011, o 15:18

Re: ZMIANY W PROGRAMIE KIERUNEK LEKARSKI. PUM.

Post autor: pannaa »

no czyli bardzo możliwe, że będzie tak jak jest napisane wyżej w linku. czyli fizjologia od drugiego semestru, egzamin w pierwszym semestrze drugiego roku )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości