matura 2013 -> weterynaria

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
madziia04
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2010, o 17:23

Re: matura 2013 -> weterynaria

Post autor: madziia04 »

Dla mnie zajęcia na prosektorium to najlepsze zajęcia jakie do tej pory miałam!
Awatar użytkownika
Kompotlinka
Posty: 26
Rejestracja: 15 lip 2010, o 19:16

Re: matura 2013 -> weterynaria

Post autor: Kompotlinka »

Dla mnie tak samo. ] W ogóle anatomia to był mój ulubiony przedmiot.
marchewka118
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2012, o 19:29

Re: matura 2013 -> weterynaria

Post autor: marchewka118 »

no prosze czyli nie taki straszny diabeł jak go maluja dobrze ze jednak znajdują sie takie osby którym podobaja sie takie zajęcia mi tez wydaje sie ze nie bede sie bała czy cos w tym stylu. a tak zapytam z ciekawości, madziia04 i Kompotlinka gdzie studiujecie?gt
Awatar użytkownika
entropya
Posty: 93
Rejestracja: 20 gru 2011, o 17:46

Re: matura 2013 -> weterynaria

Post autor: entropya »

marchewka118, ja jeszcze wrócę do książek i polecę ci tablice bio. i chem z Podkowy. Naprawdę dobre. Omega też jest w porządku, ale zdarzają się w niej błędy, Z konkretnych podręczników polecam WSiPowskie. Operon jest zwyczajnie do dupy - na kilkudziesięciu stronach opisują to, co można zmieścić na góra kilku A4 (np. nieszczęsne tkanki zwierzęce). Operonowskie podręczniki opiniował dyro mojego LO będący. uwaga! - polonistą. -.-
No, nie ważne. Musisz pamiętać, że same ćwiczenia nie wystarczą - trochę podręcznikowej wiedzy też trzeba mieć i, co najważniejsze, nie uczyć się na blachę. Trzeba umieć powiązać wszystko, czego się nauczysz, w jedną, logicznie poukładaną całość. I dziobać pilnie, codziennie, z zapałem. Dobrze by było, gdybyś znalazła sobie jakiegoś korepetytora, który od czasu do czasu sprawdzałby twoje postępy i nadawał twojej nauce kierunek.

Jeśli o biologicę chodzi, mam wrażenie, że prawie wszystkie są takie same - u mnie powiedziała ludziom z humana, żeby w ogóle nie marzyli o umiarkowanie dobrym wyniku, a oni wyrąbali ponad 80% z rozszerzenia. Także dla chcącego wszystko jest możliwe, ale naprawdę musisz wziąć się do roboty.

Mam nadzieję, że ci się uda!

PS. A jak się studiuje we Wrocławiu powiem po pierwszym kolokwium.
Awatar użytkownika
madziia04
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2010, o 17:23

Re: matura 2013 -> weterynaria

Post autor: madziia04 »

marchewka118 pisze:no prosze czyli nie taki straszny diabeł jak go maluja dobrze ze jednak znajdują sie takie osby którym podobaja sie takie zajęcia mi tez wydaje sie ze nie bede sie bała czy cos w tym stylu. a tak zapytam z ciekawości, madziia04 i Kompotlinka gdzie studiujecie?gt
Anatomia jest ciekawa, więc zajęcia sa równie interesujące.
Studiuje we Wrocławiu
marchewka118
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2012, o 19:29

Re: matura 2013 -> weterynaria

Post autor: marchewka118 »

no prosze. a zajęcia dobrze sa prowadzone ? trzeba z dnia na dzien ciagle uczyc sie czy mozna poczekac do wiekszych kół czy zaliczeń.? i jak oceniacie swoje uczelnie? interesują mnie wszystkie uczelnie bo nie jestem zdecydowana gdzie chciałabym iść a najblizej miałabym do Poznania no i oczywiście bede składac wszedzie bo moje szanse na dostanie sie gdziekolwiek sa raczej małe jak na ten czas.
Awatar użytkownika
madziia04
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2010, o 17:23

Re: matura 2013 -> weterynaria

Post autor: madziia04 »

Lepiej sie uczyć systematycznie z zajęć na zajęcia. Pozniej da sie to tez ogarnac jak ma sie jedno koło, ale nie jak nakładaja sie koła z kilku przedmiotów w jednym czasie. Zajęcia prowadzona są dobrze, ale to zależy od prowadzacego przynajmniej we Wrocławiu, tak samo to czy będą od was dużo wymagać czy mało.
marchewka118
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2012, o 19:29

Re: matura 2013 -> weterynaria

Post autor: marchewka118 »

no racja, bo tak sobie olać, ze tak brzydko powiem i czekac az zaczna sie zaliczenia to nieciekawie. a madziia04 mieszkasz we Wrocławiu na stałe czy w akademiku czy stancji?
a nawiązując do wypowiedzi anytsuj to juz sama nie wiem z jakich książek sie uczyc tzn mam całkowicie z operonu nie korzystac? i do biologiczek - masz racje - wszystkie takie same
Awatar użytkownika
madziia04
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2010, o 17:23

Re: matura 2013 -> weterynaria

Post autor: madziia04 »

Na stałe we Wrocławiu nie mieszkam, ale mam swoje mieszkanie tam:)
marchewka118
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2012, o 19:29

Re: matura 2013 -> weterynaria

Post autor: marchewka118 »

aha
marchewka118
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2012, o 19:29

Re: matura 2013 -> weterynaria

Post autor: marchewka118 »

powielam pytanie: jak oceniacie swoje uczelnie? jakie specjalizacje preferujecie najbardziej?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości