Podręczniki na I rok lek-dent

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nadiii4
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2012, o 19:17

Podręczniki na I rok lek-dent

Post autor: nadiii4 »

hejka mogłby ktoś ze starszych roczników napisać jakie książki będa potrzebne pierszaczkom na I roku ? Głównie mi chodzi o książki do anatomii, fizjologii i histologii:) z Góry dzięki !
Awatar użytkownika
Alexis90
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2010, o 16:36

Re: Podręczniki na I rok lek-dent

Post autor: Alexis90 »

hej, do anatomii przede wszystkim Krechowiecki - Zarys Anatomii Człowieka, do histo Zabel - Podręcznik dla studentów medycyny i stomatologii, a do fizjo - Konturek Tak swoją drogą to współczuję tych trzech przedmiotów razem i to już na pierwszym roku
mmaggot
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2012, o 10:55

Re: Podręczniki na I rok lek-dent

Post autor: mmaggot »

na egzamin z anato wystarczy krechowiecki, przy czym ja uczyłam się też z bochenka(głownie tom2). histo na stomie wystarczy zabel ale na leku wymagał nasz asystent też sawickiego. z fizjo książka nie jest potrzebna, można skserować w ksero albo odkupić od starszych roczników seminarki i to właściwie wystarcza żeby zaliczyć kolokwia i egzamin.
nadiii4
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2012, o 19:17

Re: Podręczniki na I rok lek-dent

Post autor: nadiii4 »

A czy potrezbne będa na anatomie inne pomoce naukowe np. czaszka, atlas?:)
Awatar użytkownika
Alexis90
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2010, o 16:36

Re: Podręczniki na I rok lek-dent

Post autor: Alexis90 »

Niezbędnik anatomiczny jest przez niektórych asystentów wymagany(moja asystentka np kazała nam z nim przychodzić na ćwiczenia), ale są też tacy, którzy nie uznają posiadania przez studenta takowego na własność. Oczywiście u mnie w grupie raczej każdy miał, bo to bardzo ułatwia naukę i późniejsze zaliczenia. Atlas się przydaje, czasem nawet bardzo, bo jak czytasz Kreskę to możesz się tak zagmatwać, że bez porównania w atlasie może być ciężko.
nadiii4
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2012, o 19:17

Re: Podręczniki na I rok lek-dent

Post autor: nadiii4 »

A ten neizbędnik anatmiczny co to to takiego konkretnie?:)
nadiii4
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2012, o 19:17

Re: Podręczniki na I rok lek-dent

Post autor: nadiii4 »

czaszka?:D
Awatar użytkownika
Alexis90
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2010, o 16:36

Re: Podręczniki na I rok lek-dent

Post autor: Alexis90 »

tak
nadiii4
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2012, o 19:17

Re: Podręczniki na I rok lek-dent

Post autor: nadiii4 »

ładnie nazwane A generalnie fajnie się studiuje? Duzo zajęć na pierwszym roku ?) My pewnie będziemy miec więcej i tak przez tą reformę Mogłabyś mi jeszcze powiedzieć w jakich okolicach najlepiej zamieszkać zeby miec blisko na zajęcia?:)
Awatar użytkownika
Alexis90
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2010, o 16:36

Re: Podręczniki na I rok lek-dent

Post autor: Alexis90 »

Ja jestem aktualnie na trzecim roku i ze studiów jestem bardzo zadowolona. Z tego co widziałam to godzinowo macie tyle samo anatomii, histo i fizjo, więc przygotuj się na naprawdę sporo nauki, bo z tego co powiedziała nam dr W. na fizjo nie ma zamiaru okroić Wam materiału, na specjalne luzy z anatomii też raczej nie ma co liczyć. Jeśli chodzi o mieszkanie to przede wszystkim szukaj czegoś na Pomorzanach, a unikaj Prawobrzeża. Jak masz jakieś pytania to pisz na gadu 9054120, bo tam częściej zaglądam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości