Jak trudno dostac sie na staz?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
joshuax
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2012, o 09:44

Jak trudno dostac sie na staz?

Post autor: joshuax »

Witam

Ostatnio znajomy Uganczyk dopytywal sie o staz i studia na UM w Poznaniu. Jego syn planuje tu edukacje.Mam w zwiazku z tym pare pytan.
1. Czy kolor skory i poslugiwanie sie (jedynie) angielskim stanowi problem dla studenta medycyny? (Wybaczcie, jezeli to pytanie jest glupie-nie wiem czy jez.wykladowym na uniwerku jest takze ang. nie wiem tez czy studenci i profesorowie nie daja upustu swojej ksenofobii i nie dyskryminuja czarnych-jak to jest w rzeczywistosci ?!).
2. Jak trudno i jakie trzeba spelnic warunki by dostac sie na staz po medycynie?

Dzieki wielkie.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Jak trudno dostac sie na staz?

Post autor: Lucyfer »

Jest coś takiego jak english division dla obcokrajowców
Nie ma już stażu po madycynie, jest on w trakcie studiów
joshuax
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2012, o 09:44

Re: Jak trudno dostac sie na staz?

Post autor: joshuax »

Lucyfer pisze:Jest coś takiego jak english division dla obcokrajowców
Nie ma już stażu po madycynie, jest on w trakcie studiów
A ciezko sie na niego dostac?
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Jak trudno dostac sie na staz?

Post autor: Lucyfer »

Jest obowiązkowy, więc kwestia gdzie a nie czy
MissHouse
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2011, o 17:36

Re: Jak trudno dostac sie na staz?

Post autor: MissHouse »

Nie uważam, żeby studenci negatywnie zwracali uwagę na inny kolor skóry niż ich. Wydaje mi się, że z tego powodu będą lubić go jeszcze bardziej. Polska młodzież jest ciekawa nowych rzeczy. To raczej starsze pokolenia odgradzały od nieznanego.
martys2202
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:52

Re: Jak trudno dostac sie na staz?

Post autor: martys2202 »

Od tego roku zaczynam stomatologię i dowiadywałam się odnośnie stażu - to prawda, od tego roku staż jest w trakcie nauki i ma to swoje zarówno plusy jak i minusy - KAŻDY ten staż odbędzie, gdyś odbywa się w trakcie studiów i uczelnia musi Ci go zapewnić.
ALE - może się odbyć tylko w placówkach z którymi uczelnia ma podpisaną umowę
- nie wiem jak to teraz będzie z odbywaniem stażu w innym województwie niż studiujemy - OIL już niewiele ma do powiedzenia w tej kwestii.

Co do koloru skóry - nie martwiłabym się Znam sporo czarnoskórych studentów czy to medycyny, czy też nie i nie spotkali się do tej pory z nierównym traktowaniem na uczelni czy w życiu codziennym,
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości