Szynszyle

Tarantula
Posty: 10
Rejestracja: 11 sie 2012, o 10:04

Szynszyle

Post autor: Tarantula »

Hej!Chciałabym się dowiedzieć ile mniej-więcej kosztują szynszyle,czym je karmić poić i czy są trudne w opiece.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Szynszyle

Post autor: zoo_ »

Z tego co kojarzę to ponad stówkę - jeśli będziesz miała możliwość to lepiej gdybyś adoptowała z jakiejś fundacji, a może ktoś będzie chciał oddać - zwierząt ze sklepu zoo nie powinno się kupować.
Co do karmienia - jako podstawa mieszanki dla szynszyli, jednak są te lepsze firmy jak i te gorsze. Poszukaj przez google forum miłośników szynszyli, na pewno dużo wyczytasz.
Do picia oczywiście woda w poidle.
Do tego kuwetka z piaskiem do kąpieli.
Czy są trudne w opiece.? To zależy dla kogo Raczej nie bardziej wymagające niż królik, czy świnka morska - jednak trzeba się liczyć z tym, że szylki muszą mieć dużo większe klatki. Uważać też trzeba na delikatne kości
dragonfly
Posty: 102
Rejestracja: 10 lip 2012, o 16:35

Re: Szynszyle

Post autor: dragonfly »

miałam szynszylę więc powiem ze potrzebują naprawdę sporej klatki bo są bardzo ruchliwe, wszelkie klatki piętrowe z półeczkami to dla nich raj! lubią również zaciemnione miejsca dlatego warto zorganizować mu taki kącik w klatce, gdzie będzie odpoczywał.Zgadzam się z zoo_, kości mają bardzo drobniutkie,ale chociaż mój wariat skakał jak oszalały nawet wskakiwał na meble to nic mu się złego nie stało.
Musisz też wiedzieć ze potrzebują one dużo uwagi i czasu więc jeśli często wyjeżdzasz lub długo Ciebie nie ma, nie decyduj się na te zwierzątko. bardzo się przywiązują do człowieka i stają się po prostu osowiałe kiedy zbyt długą są same. co do jedzenia tak jak napisała osoba wyżej
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Szynszyle

Post autor: zoo_ »

dragonfly, mój niestety wsadził łapkę pomiędzy kraty klatki i latał potem w gipsie
dragonfly
Posty: 102
Rejestracja: 10 lip 2012, o 16:35

Re: Szynszyle

Post autor: dragonfly »

zoo_, biedactwo swoją drogą nie wyobrażam sobie szyla unieruchomionego w gipsie te zwierzęta mają ADHD ^^
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości